Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Biológiailag hogyan lehetséges...

Biológiailag hogyan lehetséges a semleges neműség?

Figyelt kérdés
Hallottam róla,hogy vannak emberek akik testileg sem nőnek sem pedig férfinek nem születnek.Biológialilag hogy lehetséges ez?Mutációval talán?Egy embernek vagy XY kromosszómái vannak vagy XX,egy semleges neműnek akkor milyen?Lehetséges ez egyáltalán biológiailag?

#biológia #genetika #semleges neműség
2014. aug. 27. 23:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, max a himnős mert valaminek kell ott lennie; vagy kifelé vagy befelé
2014. aug. 28. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet abnormális kromoszóma pár, X0 (Turner szindróma), XXY (Klinefelter szindróma), de lehet here/petefészek fejlődési rendellenesség vagy hormon receptor hiány is például az oka.


Hivatalosan ezeket a kórképeket interszexualitásoknak nevezzük.

2014. aug. 28. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
61%
Emberek közt nincs ilyen. A liberalizmus torzszüleménye. Hermafroditizmus van. Állatok közt vannak hímnősek.
2014. aug. 28. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
bocsánat,nem jutott eszembe a szó azért írtam ezt
2014. aug. 28. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Olyan létezik hogy a nemiszerv nem fejlődik ki rendesen, de attól még az illető a hormonok (stb.) szerint csak is az egyik nemhez tartozhat. Én legalább is így tudom.
2014. aug. 28. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
79%

Biológilag nincs az emberek között ilyen. A nemi identitás pszichés dolog, hogy az adott személy mennyire tud azonosulni a születéskor "kapott" nemével.

Az angolban jól el is különíthető a kettő, van a Sex (vagyis a születéskor orvosok által meghatározott biológiai nem) és a Gender (hogy a személy melyik nemmel azonosul valójában)


Egy másik válaszoló említett érdekes eseteket, Klinefelter és Turner szindróma, azon esetekben eltérnek a belső és a külső nemi jellegek. De a legtöbb esetben ők is azonosulnak a két nem valamelyikével.

2014. aug. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.Van egy imserősöm és ő azt állitja magáról,hogy semleges nemű.Nem mertem rákérdezni hogy ez hogy lehet mert elég zárkózott. Viszont hallottam olyat,hogy azt hiszem Németországban akarják behozni azt a törvényt,hogy a hivatalos: -férfi -nő besorolás mellé létrehozzanak egy -egyéb besorolási kategóriát is (nem tudom hivatalosan megfogalmazni de ez a lényege),most akkor ezt miért kell? Ugyértem csak azért a pár emberért akik ilyen betegségekben szenvednek létrehozni egy külön nemi besorolást szerintem abszurdum.Erről mi a véleményetek?
2014. aug. 28. 19:26
 8/9 anonim ***** válasza:
Gondolom ez is olyan liberalizmus féle dolog mint a másság elfogadása.
2014. aug. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Igazából eléggé elfogadó vagyok, de egy picit én is furcsának találom.

Nem zavar, de számomra furcsa. Főleg az idegen nyelveknél az ahogy rájuk utalnak. Ha kitalálnak rá egy egységes pronount akkor nekem teljesen oké, de jelenleg még elég hadilábon áll a dolog, és van, hogy összezavar ha ilyesmit látok. :D (megint csak az angolt tudom felhozni, a they-el találkoztam már pronounként és egy kis időbe telt mire leesett, hogy nem több személyről van szó)

2014. aug. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!