Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehetséges az, hogy...

Jánosgazda kérdése:

Hogyan lehetséges az, hogy kémiából és fizikából jó vagyok de matekból nem?

Figyelt kérdés
Nem értem, hogy hogy lehet az hogy kémiából és fizikából színötös vagyok és versenyeken is jó helyezést értem el, de a matek egyszerűen nem megy, vagyis olyan 3-4-es de én ötöst szeretnék. A tanár nem probléma, mert a fizikát is ő tanítja. Hiába próbálom jóra megírni a dolgozatot nem sikerül, vagy pl. a geometriai résznél nem veszem észre az első elemet a feladat megoldásakor, amivel továbbmehetnék. Hogyan tudnék segíteni ezen?

2014. júl. 22. 21:56
 1/2 anonim ***** válasza:
velem is ugyanez volt a helyzet, mint veled, én azt javaslom, hogy gyakorolj jó sokat, valamint próbálj logikai feladatokat csinálni, hiszen minden feladatban az első lépésre nehéz rájönni, a többi már megy magától :)
2014. júl. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A geometria nem probléma, ha nem megy (legalábbis nem vészes), ha nincs más problémád, főleg a megértéssel kapcsolatban, akkor nem lesz nagy hátrányod belőle, bár mind a kémiához, mind a fizikához szükség van komoly matematikai tudáshoz (főleg a fizika esetében).

Gyakorolj, próbáld megtanulni, hogy mire is kell figyelni egy-egy problémánál, mert máshogy nem fog menni.

2014. júl. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!