Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem tisztelik egymást...

Miért nem tisztelik egymást az emberek? Miért tesznek alá a másiknak indokolatlanul? Miért irigyek és miért másokat okoknak a saját lustaságukból fakadó sikertelensegük miatt?

Figyelt kérdés
Lustaság, gyarlóság, irigység, hiba , ember, tulajdonság

2014. aug. 2. 12:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Ezen már én is annyit gondolkodtam! És ez az oldal segített abban, hogy megértsem. Ezek az emberek, akiket leírtál, nem rendes, jó családból érkeznek, senki sem tanít meg nekik normákat. Csak nőnek, mint a gomba. Aztán a sikertelenségük miatti frusztrációnak a sikeres emberek lesznek az áldozatai, hiszen ki más lehetne!


Szerintem az, akinek jók a családból hozott mintái, boldog az élete, vannak barátai, megtalálta az eszéhez és képességeihez méltó szakmát, az nem válik ilyen emberré, és tiszteli a többi embert.


Én úgy érzem, ilyen az életem, nem önkénteskedem, nem készítek popcornt (:D), de azért igyekszem nem belerúgni senkibe és normálisan élni.

2014. aug. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Az nem értem hogy ha el is szúrják mindig van lehetőség egy új dologba belekezdeni. Édesanyja könyvelő és neki van olyan ügyfele aki hajléktalanból lett vállalkozó ami azért nem kis elszántság kérdése. Én jómagam is azt vallom hogy akar és elszántság kell első sorban. Akkor az embernek nincsenek sikertelen élményei mert mindent akadálynak tekint amit le kell győzni! 😊
2014. aug. 2. 12:28
 3/15 anonim ***** válasza:
A "magyarországi" morál. Nem csak itt vannak szegény, sikertelenek emberek...
2014. aug. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Ezzel kapcsolatban nem lehet az országot és a vezetőséget bántani mindenki mondja hogy azért nem vitte semmire mert nem volt lehetősége ez helytelen hozzáállás. Én iskola mellett dolgozom mert otthon megkövetelik nem azért mert létkérdés hanem mert megkövetelik. Ahogy a Szüleim és a ismeretségünkben mindenki így nevelei a gyermekét.
2014. aug. 2. 12:37
 5/15 anonim ***** válasza:
Elsőnél a pont. Egyébként valóban, sok ember lusta dolgozni, lusta tanulni, de a másik ember véres verítékkel megalkotott életét azért van pofája irigyelni. Ilyenkor jönnek az olyan dumák, hogy a mérnök szakbarbár, az orvos nem ért a szakmájához és korrupt, a vállalkozó csaló, a mezőgazdaságból jól megélő ember paraszt, a sikeres mesterember műveletlen és iskolázatlan, a jogász bunkó... és hosszan lehetne sorolni. A vicces az, hogy ezeket szinte mindig olyan emberek hangoztatják, akiknek büdös a munka, nem érdekli semmi őket csak a dolce vita, villogni, hivalkodni szeretnek, de dolgozni, értéket teremteni nem. Amikor pedig szembesülnek a saját értéktelenségükkel, azzal, hogy olyan munkát végeznek amit nem szeretnek és nincs lehetőség előrelépni, azzal hogy évek óta nem voltak sehol nyaralni, azzal, hogy ott rohadnak a panelban a nyolcadikon 50 m2-en hárman és ez csakis az ő hibájuk, na akkor jön a beszólogatás, meg a másik pocskondiázása, de soha nem szemtől szemben, mert akkor kiderülne, hogy ők mekkora senkik. Az ilyen embereknek csak az interneten, meg a hátad mögött nagy a pofája, szemtől szemben vagy összemennek, mint a lufi, vagy valami totálisan lényegtelen dologgal kompenzálnak, mint például túlméretezett izmok, vagy legújabb telefon, aminek a megvételéhez gyakorlatilag éheznie kellett.
2014. aug. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Utolsó teljes mértékben egyetértek veled. Az embereknél ( Sikertelenekre gondolok most itt. )az a norma vélemény hogy ha valaki sikeres vagy jobban él vagy azt csinálja amit szeret az vagy lop, csal, hazudik, vagy protekciós, vagy pedig kinyalta néhány följebb való nem túl nemes testrészét.
2014. aug. 2. 12:57
 7/15 anonim ***** válasza:
0%

De, amúgy, ha nem az életre gondolsz, hanem erre a fórumra (én vagyok az első válaszoló), akkor viszont ezzel nem kell foglalkoznod.


Nézd meg pl. a szerelem vagy a család kategóriát,milyen selejtes életű emberek "élnek" ott, miféle priviket írogatnak, miféle válaszokat. Ilyen: "dögöljön meg a családod"-féléket...de gondolj bele, egy egészséges ember kívánna egy ismeretlennek rosszat? mert szerintem nem. ezek az emberek betegek! komolyan azok, boldogtalan, frusztrált, beteg emberek.


Én komolyan félek néha attól, hogy ezek a valóságban is léteznek, mert valszeg igen...és hogy összeakadhatok velük!:(


ui: nem tudom, hány éves vagy, de ha tini, ajánlanám neked Goodlike vlogger pár videóját, amiben arról beszél, hogy 1. valakinek nem tetszik valami 2. kommenteli azt a valamit 3. egy ismeretlen embert kváz és a családját szídja és rosszat kíván neki -> tenne ilyet egy normális ember? nem, egy normális az 1. után befejezné a folyamatot!!! ha viszont valaki nem normális, nem ép mentálisan, azzal nem kell nekünk foglalkozni:)

2014. aug. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Ezen az oldalon tényleg látszik a kérdések alatt az elkeseredett emberektől származó rossz indulatú kommentek.
2014. aug. 2. 13:41
 9/15 anonim ***** válasza:

Vajon honnan származik az a nézet, ha valaki gazdag, akkor azt kinyalta magának? Onnan, hogy ez egy létező jelenség, és bizony sok ilyen ember van.

Én szeretném megvizsgálni az érem másik oldalát is. Szóval, aki lusta, az nem kritizálhat olyan embereket, akik nem végzik jól a munkájukat? Csak azért, mert ő nem dolgozik, ezért nem nyilváníthat véleményt mások munkájának minőségéről?

Fölöslegesen meg aligha kritizál bárkit is. De ha igen, akkor tényleg egy szemét ember. Mindig van valami indok a saját nézőpontjából, amiért leszólja.

Van a mi kis falunkban egy ember, aki gyakorlatilag soha nem dolgozott az életében. Egy egyszerű ember, nem nagyképű, nincsenek a nagy emberekkel kapcsolatai. De valahogy mégis megcsinálta, hogy rokkantnak minősítsék, és évtizedek óta rokkant-nyugdíjból él (amúgy bizonyítottan teljesen egészséges, mindenki tudja róla). Nem pofázik bele semmibe fölöslegesen, tényleg egy egyszerű kis ember. Szerintem inkább tisztelet jár neki, mert bár nem akar dolgozni, de ezért cserébe beéri azzal a kevés pénzzel, amit a rokkant-nyugdíjból kap.

2014. aug. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Utolsó az az ember aki rokkant nyugdíjból él és úgy hogy egészséges elveszi másoktól a lehetőséget akik valóban rászorulnának még sem kapnak semmit. Én azt mondom aki nem akar dolgozni az ne is egyék. Aki egy érettségit és egy okj-t sem tudott összehozni illetve nem volt képes arra hogy 1 nyelvet meg tanuljon az ne siránkozzon hogy biorobot a sor mellett és nem keres annyit hogy tisztességesen éljen. Illetve akinek van normális végzettsége és mégis soron dolgozik az próbáljon meg külföldön érvényesülni ott sem kell biorobotnak lenni talán több lehetőséget fog kapni.
2014. aug. 2. 14:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!