Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 50 éves korosztály tényleg...

50 éves korosztály tényleg ennyire feledékeny?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék tiszteletlen, vagy ítélkező lenni..

Párom édesanyjáról lenne szó. Lehetséges, hogy a kor előre haladtával ENNYIRE feledékeny legyen valaki?


Megbeszéljük mi legyen az ebéd, másnap még se az van, elfelejtette.

Szólunk neki telefonon, hozzon tejet, helyette joghurtot hoz.

Elmondjuk neki, miért nem szeretünk valamit, akkor is azt készíti el.


Azért nehéz így nekünk mert ugyan mi a háztartásban segédkezünk, de sok mindent ő akar megcsinálni, de mindent elfelejt, rosszul csinálja. Fölöslegesen elmentek már pénzek, mert elfelejti mit is kéne venni. Ő nincs tisztában vele, hogy elfelejti, azt hiszi, tényleg azt mondtuk... pedig mindketten tudjuk Párommal, hogy szimpla feledékenység, vagy figyelmetlenség.


Néha beismeri, hogy elfelejtette, de annyit mond rá: tudod, milyen vagyok...


Párom szerint, és após szerint nagyon lassú, nehéz felfogása lett anyósnak.

Én ezt nem tudom, nem ismerem olyan régóta... de már nagyon zavaró, hogy mindent összekever, feleslegesen pénzt költ, mert nem emlékszik dolgokra... még ha nem is kérjük meg (mert már nem merjük), akkor is önállóan vesz ezt-azt mert ő ÚGY EMLÉKSZIK, hogy ezt szeretjük (nem csak ételre vonatkozik).


Nem bántom és nem szólok emiatt.

Szerintetek ez a feledékenység teljesen normális?

édesanyám 65 éves, sőt nagyi is 76 éves elmúlt, de ők is meglepődnek ezeken...


2014. aug. 29. 11:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Ilyen szintű feledékenység szerintem nem normális. Ha 80 éves lenne azt mondom rendben. Főleg, ha a család aki régóta ismeri az is csodálkozik.


Érdemes lenne orvossal megnézetni. Vannak gyógyszerek amik segíthetnek. Tanácsként azt ajánlom, ne bízzatok rá olyan feladatot, amiből baj van, ha elfelejti, vagy amivel anyagi "kárt" okozhat.

2014. aug. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

de ő nem veszi komolyan ezt a feledékenységet.

Azzal takarózik: kiskoromban is feledékeny voltam... de após 25 éve ismeri, és nem így látja.

Nem ismeri el, hogy már nem olyan mint régen.. nagyon katonás, és határozott, ha ő azt mondja nem olyan, akkor nem olyan..

2014. aug. 29. 12:09
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát, anyósodnál nem feledékenység van, hanem valami más amit érdemes egy orvosnak megmutatni. Jó magam is közeledek az 50 évemhez, és azt kell, hogy mondjam, jobb a memóriám mint sok már fiatalnak. Pedig nekem majdnem 50 éves emléket is őriznem kell. Testvéreim és hasonlókorú barátaimnál sem tapasztalom a feledékenységet.

Egyébként azt mondják, hogy ha az ember az agyát mindig frissen tartja, akkor nem épül le ideje korán, ezért is tanácsolják, hogy minél többet olvassunk, érzékeljük a környezetünket, így az agyunk folyamatosan ingerelve van..

48/N

2014. aug. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Embere válogatja, nem is feltétlen korfüggő, de még csak az észtől sem függ!


Idősebb korban persze jellemzőbb, hiszen több betegség velejárója vagy épp első jeleinek egyike a feledékenység. De egyáltalán nem biztos, hogy mindenkinél betegség ez.


Például az én anyám is 50+, és nagyon jó a memóriája, mindig is az volt. Ugyan néha kimegy az ő fejéből is ez-az, de amikor rákérdezünk és leesik neki, akkor látszik rajta, hogy beugrik neki és képben van, viszont mindig azt mondja közben, hogy hát nem nem így van, nem mondtuk, mást mondtunk, stb, vagy direkt azt játssza el, hogy idős és ezért ment ki a fejéből, hogy nehogy be kelljen ismernie, hogy tévedett. De az az igazság, hogy túl átlátszó, látszik a néhány téves emlékezeteinél is, hogy hamar képbe kerül...


Ezzel szemben vagyok én, aki gyerekkorom óta sokkal feledékenyebb vagyok, kevesebb dologra emlékszem, illetve teljesen más dolgokat memorizálok, mint az átlag. Én tudom, hogy hajlamos vagyok fontos dolgokat elmulasztani, ezért a legtöbbször felírom a naptáramba azokat... És a legapróbb dolgokig tényleg előfordul, hogy elfelejtek megtenni ezt-azt, később jut eszembe, vagy eszembe sem jut. Néha olyan is van, hogy tényleg nem emlékszem valamire, amit azután más állít, hogy mondott. Ez ritka, na meg néha ki is használja ezt a hibámat pl épp anyám... :), hogy a fejemhez vághasson dolgokat. Persze hülyének nem tud nézni, de az tény és beismerem, hogy szertelenebb és feledékenyebb vagyok nála. Meg alapjárat másképp rangsorolom a dolgokat fontosságilag, és a számomra kevésbé fontosak előbb felejtődnek.. Mindez úgy, hogy sokkal logikusabb a gondolkodásmódom anyáménál, és ügyesebb+okosabb vagyok nála valamivel.


Szóval kérdező!

Lehet akár betegség előjele, vag yépp így öregszik a párod anyukája.

De lehet, hogy ő is csak extrém szertelen.

Az is előfordulhat, hogy már amikor mondjátok neki, akkor nem figyel és nem jut el az agyáig az infó, pl másra figyel és nektek csak bólogat, tudod... Ez utóbbi esetben érdemes szólni neki nyilván, hogy figyeljen már jobban rátok... :)

2014. aug. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, hogy elég sok minden van a fejében. Van 2 felső fokú nyelvvizsgája, elvégzett kitünőre tavaly egy OKJ tanfolyamot, és angol könyveket olvas... a könyvben lévő sztorikat szóról-szóra szinte visszatudja mondani, de az, hogy légyszíves ne felejtsd el ezt vagy azt, totál elfelejteni, pedig apróság.

Felszokott írni telefonjába dolgokat, apróságokat, hogy ne felejtse el, akkor megteszi, de nekem és páromnak is zavaró, hogy azért mert felesleges infókat megjegyez, így nem figyel a fontosabbakra... pl amit a könyvekben olvas, senki se kérdezi ki tőle, mégis ezt tartja fontosabbnak...

2014. aug. 29. 17:26
 6/8 anonim ***** válasza:
Utána kellene járni a dolognak, nehogy komolyabbra forduljanak a dolgok....
2014. aug. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Lehetséges. Sőt örökölhető is. Majd meglátod, ha a párod idősebb lesz. Persze lehet addig rég összevesztek az anyósod hiányos emlékezete okán és rég nem lesztek együtt. :)
2014. szept. 1. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

ilyenért soha nem vitázunk, köszönöm a kedves szavakat.

Még jó, hogy cseppet sincs bajom anyósommal, csak mindenkinek szeretnék segíteni, úgy hogy ne vegye sértésnek. Annyira rossz, hogy mindenhol rosszindulatúak az emberek, és még mosolyogva is mondják egyesek ugye..

2014. szept. 1. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!