Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a céljuk azoknak az emberek...

Mi a céljuk azoknak az embereknek, akik egy-egy csoportot felmentenek a tetteik alól, mondván, nem ők tehetnek arról, hogy ezt, vagy azt csinálják? Ez a hozzáállás mennyire segíti elérni a céljukat?

Figyelt kérdés

Gondolok pl. arra, amikor egyes feministák felmentik a nőket az alól, hogy a nők helyzetének a javításáért a nők is felelősek, és nem csak a férfiak.

Vagy arra, hogy az utcán élőknek olyan dolgokat is elnéznek, ami nem függ azzal össze, hogy nem lakásban él.

Vagy arra, ha roma lop, vagy valami hasonló, az nem gond, illetve, ha a romák nem nevelik megfelelően a gyerekeiket, vagy nem járatják a az iskolába, arról nem a szülők, hanem a többi ember a felelős.


2014. szept. 2. 11:52
 1/4 anonim ***** válasza:

"Gondolok pl. arra, amikor egyes feministák felmentik a nőket az alól, hogy a nők helyzetének a javításáért a nők is felelősek, és nem csak a férfiak."


Hát én ilyen feministát nem ismertem, inkább olyanokat, akik a nőket is felelősségre vonták. Régebben érdekelt a téma (és vizsgához is kellett), és sokat olvastam ilyen blogokat, sehol nem volt szó arról, hogy csak a férfiak tehetnek bizonyos nők helyzetéről. Ez annál árnyaltabb dolog.

2014. szept. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Vagy arra, hogy az utcán élőknek olyan dolgokat is elnéznek, ami nem függ azzal össze, hogy nem lakásban él. "


Itt konkrétan mire gondolsz?

2014. szept. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
#2 Gondolom olyan esetekre gondol hogy nekik elnéznek mindent míg másoknak nem. Pl. Nincs jegye, bérlete / lop / rongál.
2014. szept. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

első: azért írtam, hogy "egyes" feministák, mert a legtöbbre azért nem jellemző, de vannak olyanok is, akikre igen. bár lehet ők nem is valódi feministák, csak annak mondják magukat.


második: pl: ha pont oda vécézik, ahol sokan járnak, pl. egy buszmegálló közepére (simán megtehetné, hogy odébb megy, és ott). nem használják ki azokat a mosakodási lehetőségek, amik adottak, és sok más hajléktalan meg is tudja tenni. nemdohányzó helyen cigiznek. részegen fetreng, tolakodó viselkedés (pl. többször volt, hogy pénzt, vagy ételt adtam nekik, és már kezdett volna fogdosni, csókolni...) ..stb

2014. szept. 2. 12:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!