Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy kell elérni, hogy valaki...

Hogy kell elérni, hogy valaki ne legyen nagyon lelkis?

Figyelt kérdés

Nekem ez keseríti meg az életemet:( Ha valakivel szemben bármi apró konfliktus, nézeteltérés, érdekkülönbség van, akkor az engem nagyon megvisel. Tudom, hogy ez nem normális, de nem tudok változtatni ezen. Főleg anyámékkal szemben van ez, pedig már 38 vagyok. A férjemmel és a gyerekeimmel harmonikus a kapcsolatom, de mással folyton ez a hú, most mit gondol rólam, most biztos hülyének tart, késztetés a magyarázkodásra, megfelelési kényszer.... Ha vezetek, akkor is figyelem, hogy az emberek hogy reagálnak rám, ha kanyarodok vagy bármit csinálok, és ha esetleg valaki rám dudál, akkor fél napig ezen rágódok és ez elrontja az egész napomat, pedig jól vezetek.

Volt közületek valaki, aki ezt leküzdötte? Ha igen, hogyan?


2014. jún. 26. 08:47
 1/1 anonim ***** válasza:

Manapság ebben a lelketlen közömbös képmutató világban sajnos igen ritka , ám igaz embert jellemző tulajdonság az érzékenység, tolerancia, odafigyelés másokra. Valóban nem egyszerű így a mindennapok durva ridegségének a megélése. Mindezek ellenére én azt tanácsolom önnek, hogy ne akarja kiölni magából az emberiesség legragyogóbb megnyilvánulását. Velünk született tulajdonság, csak vannak olyan egyének , akik felett az ego győzedelmeskedett, könnyebb utat választják, a lélek nélküli énközpontú létet. Ne akarja követni

a példájukat. Nagyon különösnek tartom, hogy elméletileg a 21.századi világban az emberi közöny, önzés ilyen méreteket képes ölölteni akár a legapróbb, utcán előforduló megnyilvánulásokat illetően annak ellenére, hogy mindez ellentmond az egyik legnagyobb világvallás , a kereszténység tanításainak.: " Úgy viselkedj mással, ahogyan szeretnéd, hogy veled bánjanak!"

2014. jún. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!