Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Elveszíthetem az ihletem a...

Elveszíthetem az ihletem a barátnőm hatására? Mi lehet a megoldás?

Figyelt kérdés

Nagyon kényes dolog ez. Régebben, amíg a mostani barátnőmmel nem voltam együtt, nagyon sűrűn jött ihlet 1-1 újabb zene megírásához, amik többnyire meg is jelentek hivatalosan. Viszont, amióta együtt vagyunk, ez egyszerűen megszűnt. Nagyon sok embernek ez hihetetlen, de mivel elég sok mindent tapasztaltam már az életem során, bátran kijelenthetem, hogy ennél kiegyensúlyozottabb, harmonikusabb kapcsolatot el sem tudnék képzelni!

És lehet, hogy épp ez egyben a hátulütője is, mivel a szerelmen kívül minden más impulzus gyenge, ami engem ér. Ugye, az ihlet, pedig a külső behatásoktól jön. Amikor leülök zenét írni, akkor eljutok egy darabig, de egyik sem fog meg igazán és végül minden ötletemet elvetem. Esetleg, tapasztalt már valaki hasonlót? Vagy van, aki tudja erre a megoldást?



2014. szept. 8. 16:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Valóban ihlet volt az, vagy csak kiírtad magadból a bánatod? Nem a barátnőd hatására tűnt ez el, hanem az életed, érzéseid változtak...Szerintem te terápiának használtad a zenét, és már nincs rá szükséged...Az ihlet a boldogságban is jönne...
2014. szept. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
55%

Nem jó emberrel élsz együtt. Az ihlet jön magától, hacsak le nem földelik. Valószínűleg neked éppen olyan lánnyal kellene élned, aki feldühít, akiért állandóan harcolni kell, aki megcsal, akivel akár pofozkodtok is - mert ez segítene neked. Vagy egyedül kellene élned, és az ihleted a NŐ utáni esztelen vágyból fakadna.


A valódi művészek - különönsen az ún. egycsatornás zseninek számító nagy tehetségű zenészek szinte soha nem éltek - nem is tudtak volna - harmonikus házasságban élni (volt néhány kivétel, mint pl. Bach). A harmonikus házasélet, gyerekek, a társadalomba való beilleszkedés NEM a művészek életútja.


Vagy ha ezt teszed, és erre vágysz, akkor sajnos nincs elég tehetséged, csak te hiszed.


Választani kell: vagy a zene és a tehetséged - ha van - megélése, vagy a kispolgári élet.

2014. szept. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy mindkettőt imádom. A zenét is, amivel valami újat hozok létre, ami eddig nem létezett, meg a harmóniát is szeretem, amit a barátnőmmel élek meg nap, mint nap. Egyébként, nem vagyok egy túl könnyű eset, a társadalomba való beilleszkedés szempontjából. Értem ezt úgy, hogy a legtöbb dolgot, ami a társadalomnak "jó" (vagy mert csak ezt kapják és ezért hiszik, hogy jó), én elítélek. Ezalatt például a rádió és tévé által zúdított töménytelen f0s műsort és legfőképp zenét értem. De, ha lefikázom például dévidgettát, vagy avicsit, akkor "kivagyte, majd ha a te zenéidet is játszák a rádiók akkorpofázzál" szöveget vágják hozzám. Aztán, ebből kerekedik egy olyan vita, amiben nem én győzök, mert ezek a primitív lények a gyerekes érveléseikkel "legyőznek". Ezáltal sokszor, de tényleg sokszor nincs kedvem hozzászólni az emberekhez. De van, hogy emberek közé menni sincs kedvem. De, barátnőm is eléggé antiszoc, viszont ő inkább az önbizalomhiánya miatt. Azt hiszem, talán egy pszichológússal kéne ezekről beszélnem.. :D
2014. szept. 8. 17:36
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem ugyanaz, de én régebben írogattam csak úgy magamnak, többnyire semmitmondó fogalmazásokat az aktuális gondolataimról. Ebben nem volt művészi vonal, de valami csak késztetett rá. A problémáim. De egyszer csak megváltozott valami, elsősorban én magam...és már nem volt miről írni. Az első válaszoló véleményén vagyok én is. De a második is érdekes dolgokat fogalmazott meg. Viszont nem gondolnám, hogy a kettő (a művészet és család) ennyire ki tudná zárni egymást. Talán létezik egy harmadik verzió is, amikor megfelelő társad van, akivel boldog vagy, viszont ő maga inspirálni is tud. :)

Most túlságosan is a barátnőd köti le a figyelmed, ő tölti ki az életed, és talán nem veszel észre mindent, vagy nem gondolkodsz olyanokon, mint előtte. Hogy mennyire lógsz ki a társadalomból, itt most elhanyagolható. De ez is egy téma, ami adhatna valamilyen ötletet...

2014. szept. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!