Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hova lettek az erkölcsök?...

Hova lettek az erkölcsök? Szerintetek nehéz erkölcsösnek maradni a mai elkorcsosult világban? Merre tartunk?

Figyelt kérdés

Szerintem korunk nagy problémája az ami itt folyik. Kezdve a tizenéves lányok fehérneműs képeivel a neten (amiről sok esetben még a szülő is tud, mert "like"olja), a meglazult erkölcsökig a társadalom minden korosztályában.

Személy szerint felháborítónak tartom azt a megbotránkoztató viselkedést, amit sokan tanúsítanak. Nem csak a fiatalok kritikán aluli viselkedésén, beszédstílusán vagyok kiakadva, hanem, hogy aki nem olyan mint ők, az a szemükben kevesebb.

Semmi bajom a házasság előtti szexel, a bulizással, de még az alkoholfogyasztással sem (bár én egyikben sem vagyok benne, annak ellenére, hogy nem vagyok vallásos), de ami sok az sok.

Miért nem tud több ember normális lenni, kulturáltan viselkedni és beszélni, tisztelni a másikat, ezzel is jobb példát adva a felnövő generációnak?


2014. szept. 8. 23:15
 1/9 anonim ***** válasza:

Mondjam azt hogy ez a divat? Amikor a magyar modelleket felkapták külföldön, akkor itthon is jött a hullám a sok bugyis képpel hogy lehetnék modell?

Az ember sokszor mást utánoz, és akar valahova tartozni, ilyenek a vallásokban tartozók, akik képesek elfedni az arcukat, csak mert a hite megparancsolja, avagy valaki megtesz mindent azért hogy pénzhez jusson, még ha nem is erkölcsösen, lásd egyetemi tandíjra gyűjtve jó néhányan, árulják magukat.

22F

2014. szept. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
27%

Az igazság az, hogy az Istenhez való ragaszkodás, és az erkölcs hosszú távon elválaszthatatlan.

Évtizedek óta tartó lejáratókampány Isten ellen, megtette a hatását, nem csak a Templomlátogatási statisztikákra, de a közerkölcsre is.

2014. szept. 8. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
11%
Nyugi...az iskolákban bevezették az erkölcstant.
2014. szept. 8. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

3: Ezt a szülők és a média hatása is nagyban befolyásolja. Azt sem értem miért kell ennyi agyzsugorító műsör. Én anno az első big brothert láttam, azóta semmi ilyet - sőt szinte tv-t se - nézek.


Nehéz felfognom, hogyan és miért lettek így elrontva a fiatalok, és ezzel az összes többi felnövő korosztály.

Szinte már én szégyellem el magam, már csak azon is ahogy egyesek fényes nappal öltözködnek az utcán.

Mielőtt félreértés esne, nem irigységből zavar hogy pl. minden harmadik lány úgy néz ki mint egy szajha, egyszerűen csak illetlennek találom.

2014. szept. 9. 00:03
 5/9 anonim ***** válasza:
56%

"Évtizedek óta tartó lejáratókampány Isten ellen"


Igen, mikor Isten nevében öltek meg ezreket az inkvizicíóban az nagyon erkölcsös volt.

2014. szept. 9. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
44%

Rendkívüli műveltségre vall lassan fél évszázada történt dolgokra hivatkozni.

Továbbá az erkölcs nem Isten hanem hit függő. Az erkölcs azokból az emberekből hiányzik leginkább, akik csak ebben az életben hisznek, akik szerint jön a halál, aztán a nagy semmi. Ők csak a mának és önmaguknak élnek, lételemük az önzés, hiszen YOLO egyszer élünk.

2014. szept. 9. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
46%

imádom ezt az kérdezőt:)) a média, a miniszoknyás lányok és a tévé. tudtad, hogy a tévét csak a prolik nézik? az interneten pedig nem folyik lejárató kampány Isten ellen?


egyszerűen csak nem hiszünk már a Télapóban:) Régen se hittek Istenben, csak eljátszották, gondolod, hogy egy értelmes ember hinne benne?

2014. szept. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
23%
Utolsó, én gondolom igen, hogy értelmes emberek hihetnek benne, hisz mondjuk itt vagy rögtön ellenpéldaként te...
2014. szept. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8: főleg, hogy kiteszem a csizmámat is minden dec. 6. reggel és sosem történik semmi. :((
2014. szept. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!