Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Azok a lányok, nők miért...

Azok a lányok, nők miért sminkelik magukat, akik smink nélkül sokkal szebbek?

Figyelt kérdés
2014. szept. 9. 03:02
 1/9 anonim válasza:
hat hogy felhivjak jobban a figyelmet magukra. en pl nem festem magam
2014. szept. 9. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
mert úgy érzik jobban magukat, pl én is. Persze nem kiló-méteres vakolatra kell gondolni
2014. szept. 9. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
12%
Mert nem hiszik el, hogy a natúr szebb, mint a vakolat, és nem tudják, mennyit árt az a sok vegyi anyag, ami körülveszi őket.
2014. szept. 9. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%

Az első elég nagy baromságot írt, már bocsánat. Lehet, hogy van akire igaz, de nem kell általánosítani.


A szépség relatív. Nekem a húgom mindig azt mondja, smink nélkül jobban nézek ki; én úgy épp hogy borzalmasnak látom a fejemet. Azért festem magam, mert ettől jobban érzem magam. Az első válaszával ellentétben épp azért, hogy kevésbé legyek feltűnő; úgy érzem, smink nélkül mindenki azt bámulná, milyen rasnya fejem van. Így meg szépen beleolvadok a tömegbe.

2014. szept. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
vagy csak te látod őket szebbnek (ők viszont nem), vagy pedig csak még nem tudnak igazán jól sminkelni. Hadd próbálgassák, aztán majd kialakul a tökéletes technika huszonéves korukra!:)
2014. szept. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Bizonyára szeretnének kevésbé szépnek látszódni, s ezért nem sajnálják ezt a kis fáradtságot :D
2014. szept. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Akkor, ha jól értem, önbizalomhiány az oka, illetve hogy nem tudnak jól sminkelni . egyébként nemcsak tizenéves lányokra gondoltam, hanem a 20 (30, 40...) feletti nőkre is.
2014. szept. 9. 11:17
 8/9 anonim ***** válasza:

Én is fiatalabb vagyok, de ha nem baj, akkor válaszolok a kérdésre. Én nem szoktam magamat sminkelni a hétköznapokra, otthonra. Ritkán, ha néha van valami alkalom vagy tudom, hogy olyan helyre megyek, akkor alapozót, púdert, szempillaspirált használok, de ez egyeseknek nem is minősül rendes sminknek, ez csak az "alap" nekem pedig már ez is több mint amit általában használok. Igazából szebbnek érzem magam tőle mert tényleg szebb lesz a bőröm, viszont ezt itthonra igazából nem igénylem vagy nem tudom, hogyan mondjam. Itthon a családban vagy a barátaim, ismerőseim mind tudják, hogy hogyan nézek ki és igazából nem érzem szükségét annak, hogy most előttük, hú, de gyönyörű legyek. Valahogy nekem olyan érzésem van a sminktől, hogy így hazudok vele, tehát ha mondjuk sminkben szép sima, egyenletes színű a bőröm, de igazából alatta mondjuk "hibás" vagy van rajta pattanás, akkor olyan mintha nem én lennék, mintha csak át akarnám őket verni. Holott ez egy normális dolog, engem nem zavar, ha más ki van sminkelve akár csak otthonra is, de én olyankor hülyén érzem magamat mert szerintem felesleges.

Amúgy van olyan ismerősöm, aki azért sminkel mert csak így látja magát szépnek, van aki magára akarja hívni a figyelmet és mutogatja magát, de olyan is van, aki azért csinálja mert szimplán szereti csinálni. Szerintem ez abszolút változó és azt sem tartom bajnak, ha valaki sminkben érzi jól magát, a gond akkor kezdődik mikor már csak kisminkelve fogadja el magát és anélkül ki sem lép az ajtón mert azt már egy kicsit túlzásnak érzem.

2014. szept. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
nem olyan sok lány van aki smink nélkül sokkal szebb, de van egy pár, azokra gondoltam amikor a kérdést kitettem
2014. szept. 10. 17:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!