Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek van olyan ember...

Szerintetek van olyan ember aki ül mondjuk vonaton, buszon és valaki megkérdezi töle hogy szabad-e az a hely és azt mondja nem!? Mert ilyenkor mindenki azt mondja hogy szabad, mert igy illik . Szerintetek van ilyen? Olyan kiváncsi vagyok.

Figyelt kérdés

2014. szept. 11. 17:18
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
95%
Mi barátnőmmel egy költözéskor szálltunk fel a buszra néhány nehezebb csomaggal, egy néni ült a 4-es ülések egyikén, szembe feltette a táskáját, maga mellé pedig 1 üres szatyrot, és mikor le szerettünk volna ülni, közölte, hogy ő FOGLALJA a helyeket, mert majd csak 4(!) megállóval arrébb szállnak fel a többiek... erre én közöltem, hogy ez nem magánjárat, nincs helyfoglalósdi, és vele ellentétben én kifizettem a 6000 forintos bérletet, úgyhogy jogom van leülni... és le is ültünk. :D Szóval szerintem buszon olyat baromi bunkóság játszani, hogy helyet "foglalunk". Aki időben felszáll, annak jut hely, aki nem, az meg kibírja állva.
2014. szept. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
53%
Én csak akkor mondom, hogy foglalom, ha ténylegesen várok valakire és van még szabad hely azon kívül. Egyébként én is mindig megkérdezem, nem feltétlen illemből, egyszerűen nekem furán veszi ki magát, hogy szó nélkül odaülök valaki mellé.
2014. szept. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

"ennyi erővel megse kéne kérdezni hogy szabad-e a hely :'D"


Na pont ezért nem kérdezem meg!

Mivel vagy bérletem, vagy jegyem van, amiért pont azért fizettem, hogy ugyanúgy használhassam a buszt, mint a többi utas.


Akkor ezzel az erővel aki korábban ott volt, valami előjoggal bír? Nevetséges.


Én főleg városi busszal utazom, ott soha senki nem kérdez meg senkit, hogy szabad e.

Annyian ülnek le egymás mellé, hogy kérdezgetésből állna az életük, ha mindig mindenki kérdezősködne.

(Meg úgyse kíváncsi senki a válaszra)


Mostanában utazom inkább távolsági busszal, ott inkább kérdezősködnek, ahogy észrevettem.


De pl városi buszon ha mondjuk tele van, és vannak akik a táskájukat maguk mellé teszik, abból én sportot űzök, hogy összeszedetem velük a motyójukat, és simán leülök.

Ha nem szedi össze, ráülök a cuccára.

Ugyanúgy kifizetek 7000 ft-ot bérletre, nehogy már valami tróger az én pénzemen utaztassa a táskáját egy külön ülésen...

2014. szept. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Igen igazatok van :D
2014. szept. 11. 18:15
 15/16 anonim ***** válasza:
64%

Távolsági járaton buszon/vonaton szokták.

Helyközi, "két percig ülök melleted" szituban nem szokás, mert nehogy máá' hozzá kelljen szólni valakihez, akit úgy se látnak többet.

2014. szept. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Én egyszer foglaltam csak helyet a vonaton, amikor Húsvét előtt egy héttel az összes IC jegy elfogyott Nyíregyházáig, és így a gyorsvonat is tele volt, én kimentem vonat beállására, de a párom tovább dolgozott. Enélkül állhattuk volna végig a 4 órás útat.
2014. szept. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!