Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek milyenek a főváros...

Szerintetek milyenek a fővárosi emberek? Miben térnek el a vidékiektől?

Figyelt kérdés
:)

2014. szept. 13. 08:59
 1/7 anonim ***** válasza:
24%
Nem köszönnek,átnéznek mindenkin,nem segítenek a másik emberen(pl.ha a földön fekszik,átlépik),folyton rohannak,nem mosolyognak és még sorolhatnám! Egyszóval nincs bennük már semmi emberség!
2014. szept. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
24%
Első véleményét osztom. Igaz én a főváros határán lakok(Békásmegyer), és itt kicsit más a helyzet. De iskolába bejárok a 13. kerületbe, meg szoktam mászkálni a belvárosban, és tök igaz amit az első ír.
2014. szept. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%

Én sokat laktam vidéken,de hála istennek visszajutottam Bp.-re,viszont én a következőt tapasztaltam:

A vidéki ember ugyan mosolyog,kívülről rendes becsületes,tiszta udvar rendes ház,meg ilyenek,de bámul,les,pletykázik,ha egy Ft-tal több van a másiknak,a hátába állítja a kést,irígy,felnyomja,kitalált történetekkel pletykázza tele a falut.Kapzsi,magának mindent,a másiknak semmit,Mindent olcsón akar,alkudozik,de ugyanakkor ő neki jól menjen a szekér.Stb.,sorolhatnám,de hosszú lenne.

Budapesten van munka,az emberek igen mennek "fapofával",mert nem azzal vannak elfoglalva unalmukban,hogy a másiknak milyen színű a sapkája,hanem végzik a dolgukat.

Nem játsza meg senki magát,itt mindenki olyan,amilyen.

Nagyon is van összetartás,csak leosztódik a sok ember kisebb körökre.

Nekem itt Bp.-en rengeteg barátom lett,vidéken csak max.munkával kapcsolatban volt egy két haver,de ők is csak addig,amíg haveri áron,meg ingyen minden sz.rt megcsináltam nekik,aztán a hátam mögött meg ugattak rólam.

2014. szept. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
61%

En videken nottem fel, 3 eve elek Budapesten.


Szerintem az, hogy itt tobb fele szolgaltatas, kulturalis program es szorakozasi lehetoseg van, az nyilvan szemelyiseg szempontjabol pozitivan hat az emberekre.


Itt sokkal tobb a kepzett ember, jobbak a munkahelyek, kevesebbet kell autoval utazni, barmikor kiugrasz barhova. Ebbol fakadoan jobb az emberek hangulata, eletszemlelete is, ami pozitiv.


De a kepzett emberek azert elnek itt, mert kisvarosban semmi ertelme kepzettnek lenni, nincs relevans munkahely. Valojaban legalabb annyi videkrol szarmazo ember el a kornyezetemben, mint amennyi tosgyokeres budapesti. Szerintem az ember szemelyiseget az emlitett tendenciakon tul nem az hatarozza meg, hogy honnan szarmazik. Sokkal inkabb, hogy mit csinal, mi erdekli, stb. Az itteni ismeroseim kozul talan ha 2-3-nak van pl. teveje. Videken ez elkepzelhetetlen, mivel nincs annyi program, csak hetvegen jarnak el otthonrol az emberek, het kozben a TV-t bamuljak. En inkabb olvasok, ha itthon vagyok, illetve tanulok a szakmai fejlodes erdekeben. Het kozben is 2-3 alkalommal eljarok ismerosokkel programokra, es szinte minden nap eszem etterembe. Ennek nyilvan nagyreszt az oka, hogy itt elek. Amikor videken eltem, akkor meg novenyt termeltem sajat kertben, mindig otthon foztem, stb. Es csak hetvegen jartam el otthonrol. De ebben a tekintetben sem az ember kulonbozik, hiszen en is videki vagyok szarmazasilag :) Egyszeruen mas a varosi elet, mint a videki.

2014. szept. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#3


Ez szemelyes kerdes is szerintem. En alapvetoen nem ertekitelet alapjan szeretek gondolkozni. Lassuk be, videken masra kell optimalizalni. Ott mas jellegu munkak vannak, a szabadidodet pedig a keves fizetes es a rossz szolgaltato szektor miatt arra kell szannod, hogy magadnak teremts meg otthon sok mindent. De ennek is van pl. elonye, mert sokan szeretnek kerteszkedni. Itt Budapesten nekem eszembe se jut, hogy magam csinaljak dolgokat, meg a takaritast is inkabb masra bizom. Egyszeruen ha egy szolgaltatassal tobb idot takaritok meg, mint amennyi idot az araert kell dolgoznom, akkor nem fogom magamnak csinalni, hanem kifizetem. Videken meg egyreszt ahhoz, hogy normalis fizetest kapj, meg kell feszulnod, masreszt fizetett tulorat nehezen kapsz stb. Es, ha meg is van ra a penzed, akkor is fennal meg az a problema, hogy egyszeruen nincs szolgaltatas. Amikor a kisvarosban van 2 pizzeria meg 2 bisztro, akkor otthon fogsz fozni, mivel ott nincs valasztek.

2014. szept. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Es szerintem ez az egesz nem az emberek kulonbsegen mulik, hanem a telepules mereten, tipusan.


Egyszeru:

Kis telepules = keves szakmai lehetoseg, gyenge szolgaltato szektor

Nagy telepules = sok szakmai lehetoseg, eros szolgaltato szektor


Valo igaz, hogy takarekoskodasbol meg senkinek nem lett penze, mivel az nem beveteli forras. Viszont mivel videken nem duplazod meg a fizetesed 4 evente, ezert optimalizalni a strategiadon mar csak a sporolassal tudsz javitani. Itt Budapesten meg ha szorgalmasan tanulsz, gurcolsz es motivalt vagy, akkor nem kell a sporolason aggodnod. Itt lakast amugy is jobban megeri berelni, tehat arra nem kell takarekoskodni, nekem kocsira sincs szuksegem Budapesten, mert van BKV, stb. Szoval nem kell aggodni takarekossag miatt, egyeruen ugy lehet tobb penze az embernek, ha fejlodik szakmailag.

2014. szept. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, én amikor vidéken voltam, túlságosan szeparálva éreztem magam, meg mindig ugyanazok az arcok jöttek velem szembe, amik mellesleg épp annyira unottak voltak, mint a pestiek. Én szeretem Pestet, akikkel én itt találkoztam (jó, többnyire egyetemisták), tök közvetlenek voltak. Főleg a Sziget fesztivál idején "cserélődtek ki" az emberek. Akinek nem volt jegye, úgy tűnt még azt is egy kicsit utolérte a "neohippi" hullám amit a fesztivál meg a sok életvidám benelux fiatal hozott. Nagyon szeretem az augusztusi Pestet, meg a péntek estéket itt.

Tehát én élvezem, hogy itt élhetek, olyan mozgalmas, nyüzsgő és még mindig tök új. :D Most érzem, hogy élek. És azt is imádom, hogy itt nem ismernek, szó szerint új életet kezdtem (BGF-re járok).

2014. szept. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!