Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért változik meg az emberek...

Miért változik meg az emberek viselkedése felém, ha kiderül hogy egy 15 éves öreg autóm van?

Figyelt kérdés

Van egy szép örökölt új építésű lakásom (nagybátyám lakott itt pár évig de külföldre költözözz véglegesen), egyetemet végeztem, van egy átlagos bankos fővárosi állásom (nettó 220e fizetés). Az emberek ez alapján valamiért tehetősebbnek gondolnak vagy nem tudom. Egy társasághoz csatlakoztam pár hónapja, mindenkivel jóban voltam haveri, ismerősi szinten. Beszélgettek velem, kikérték a véleményemet banki ügyekben meg másban is. Fontos hogy soha nem láttak egészen az ominózus esetig autóval. Csak azt látták, hallották hogy szép lakás, szép barátnő, banki meló. Aztán úgy alakult hogy láttak az autómmal amikor beparkoltam a megbeszélt kávézó elé. Egy 1999-es Honda Accordom van. Azóta nem is nagyon haverkodnak velem, nem kérik ki a véleményem, rendesen elkerülnek. Nagyon feltűnő!


Ennyit számít a világban, a társasági életben hogy kinek milyen autója van? Nagy csalódás :( Nem hittem hogy "ilyen szinten" ez ennyire téma.


Intelligens, okos, művelt emberekről van szó. Én soha nem tartottam érdemnek egy autót (származhat bűnözésből is, az ilyeneket meg nem tartom semmire attól hogy nagy autójuk van). Nem akarok egy autóhitelt a nyakamra hogy menőzzek valami BMW-vel. Inkább gyűjtök egy kertes házra.



2014. szept. 16. 08:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%
Nem az emberek viselkedése változik meg, hanem te kerültél rossz csoportba.
2014. szept. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%
Megváltoztak, mert anyagiasak, felszínesek. Ne sajnáld hogy ez kiderült, hiszen idővel lehet nem csak a tanácsod kellett volna nekik, hanem még anyagilag is megpróbáltak volna lehúzni. Én kerülöm az ilyen embereket, hiszen süt róluk hogy az embert nem önmaguk, és a belső értékeik miatt kedvelik. Arról nem is beszélve, hogy ha bajban lettél volna esetleg később, a kisujjukat sem mozdították volna érted. 24N
2014. szept. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
96%

Ha intelligens, okos, művelt emberek lennének, akkor nem viselkednének így.Már bocs, de ezek csupán sznob p.cs.k.Jobban is jársz, ha ezentúl nagy ívben elkerülnek.Arra is jó volt ez az autó, hogy most legalább megmutassák a "barátok" az igazi arcukat!

Olyanok társaságát keresd, akik az egyéniséged miatt kedvelnek, nem a vagyonod miatt.

Nekem egy ilyen felszínes bunkó nem kellene a társaságomba, akár mennyi pénze, csodás autója, meg akár mije van, semmire nem tartom az ilyeneket...

2014. szept. 16. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%
az "emberek" viselkedese nem valtozik meg, legfeljebb a haverjaide, de az sem biztos hogy az autod miatt van.
2014. szept. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
88%
Az előttem szólóknak igaza van, keress más baráti társaságot. Még ha cégvezető lennél és ezzel mennél tárgyalni az más tészta.
2014. szept. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
92%
Ilyen esetet Pécsen is tudok, egyik volt osztálytársnőm az elit sznob környéken lakott és régi Francia kocsival vitte a gyerekeit suliba, meg nem volt a gyerekeknek legújabb trendi mobil és kinézték őket. Át is vitte a gyerekeit egy átlagos és normálisabb környékre. Sajnos sok a sznob ember...
2014. szept. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
89%

az én autóm 4 évvel idősebb a tiédnél:)

találkoztam én is olyannal aki emiatt változtatta meg a véleményét rólam. de az ilyen emberek engem teljesen hidegen hagynak. neked sem kellene velük foglalkoznod. keress kevésbé felszínes barátokat

2014. szept. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nem lehet más oka? Mert ehhez nagyon gyökérnek kell lenni, hogy valaki ez alapján ítéljen meg más embert...:(
2014. szept. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Az a baj hogy jó havernak tűntek. Nem voltunk barátok, de mindig éreztették hogy elismernek. Szakmámban megbízható, jó szakembernek számítok.


Valahogy a szemükben a hitelességemet vesztettem el. Mintha egy régi autó azt igazolta volna hogy nem értek a szakmámhoz, béna vagyok akire nem érdemes hallgatni mert aki jó és megbízható annak telik nagy, új autóra. Mintha az lenne a szakmai előélet és hozzáértés mutatója.


Más dolog nem volt, azon a találkozón pont banki tanácsokat akart kérni egyikük de gyorsan kibújt alóla és azóta már nem haverkodnak velem.


Sajnos vannak ilyen emberek :( Nem látszott rajtuk

2014. szept. 16. 16:16
 10/14 anonim ***** válasza:
62%

"azon a találkozón pont banki tanácsokat akart kérni egyikük de gyorsan kibújt alóla és azóta már nem haverkodnak velem. "


Mondjuk ez valahol ertheto. Bar azt gondolom, hogy a 200e-res nettoddal valami alacsony szintu banki alkalmazott lehetsz, szerintem gyorsan rajott, hogy nem te vagy az embere.

2014. szept. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!