Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 78 lett az IQ-m a mensás...

78 lett az IQ-m a mensás teszten. Akkor most retardált vagyok?

Figyelt kérdés
A teszten a kérdések felénél fogalmam se volt hogy mi a feladat. Két nyelvvizsga és egy (mérnök)diploma van a hátam mögött, ez volt életem első IQ tesztje, ez most rosszul esett.
2014. szept. 25. 00:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mérnök diplomával azért illett volna jobbra összehoznod... egy matek/mechanika szigorlathoz simán kell legalább 110-es IQ. Mennyire vetted komolyan? Igazából mindegyik feladat ugyanaz, valamilyen szabályszerűséget kell felfedezni az ábrák között, általában az ábra kisebb elemeinek a megfigyelésével.
2014. szept. 25. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A matematika és ábr.geometria feladatok nagyon jól mentek viszont a többinél nem értettem a feladatot.
2014. szept. 25. 00:20
 3/11 anonim ***** válasza:
46%
Az hogy retardált vagy, relatív. Mihez képest? Magyar átlag statisztika szerint (eltekintve a pontok meghatározott fogalmától) butácska vagy. Pontokat szemügyre véve (észben tartva jelentésüket) buta vagy. Viszonyítva valamihez már nem biztos. Ezt a kontextust követve nem feltétlen, de mivel ezt mindenki le sz* rja, az vagy. De ezzel a gondolat menetel többnyire semmire se jutnánk, csak az ostoba embereket vakítanánk. Kérdést nézve gyakorlatilag semmilyen hasznosat nem mondtam. Paradigmámat követve meg csak egy felesleges koncepciót osztottam meg. Retardált biztosan nem vagy, csak nem tájékozódott.
2014. szept. 25. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
17%

Az IQ tesztek eredménye semmit sem jelent. Szerzett tudást mér. Ha gyakorlás nélkül belevágsz egy IQ tesztbe, nagy esély van arra, hogy alacsony pontszámot érsz el.


A matematikai logika is egy tanult képesség, amit gyakorlással és rutinnal lehet fejleszteni. Ha még nem oldottál meg IQ teszthez hasonló feladatlapokat, nyílván nem fog elsőre jól menni.

2014. szept. 25. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Milyen többi? Szerintem nem jó tesztet töltöttél ki.
2014. szept. 25. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
70%

#4: az IQ-teszt pont hogy nem a szerzett tudást méri.


A hivatalos tesztről beszélünk, vagy a próbatesztről? (Gyanítom, hogy utóbbiról van szó, mert a rendes Mensa-teszten nem konkrét értékeket adanak eredményül, hanem értéktartományokat.)

A próbatesztből is van két féle, az egyik jobban hasonlít a hivatalos tesztre, a másik kevésbé.

De az, ha valaki egy mérnöki diplomával képtelen értelmezni primitív, egyszerű mondatokkal leírt feladatokat (pl.: "Melyik szó jelenti ugyanazt?" vagy "Melyik szó illik a felsorolásba?"), az bizony elég gáz. Finoman megfogalmazódok bennem a kérdés, hogy hol, és hogyan szerezted azt a mérnöki diplomát? Hogy értetted meg az adott esetben többszörösen összetett mondatokkal megfogalmazott vizsgakérdéseket, amikor pár tőmondat gondot okoz?


Nem jelenti feltétlenül azt, hogy retardált vagy, meg az is lehet, hogy rossz napod volt (a külső körülmények képesek számottevően negatív irányba befolyásolni az eredményt), fáradt voltál, stb, stb. Meg az is lehet, hogy szövegértési problémáid vannak. De még így is, mérnöki diplomával ez az eredmény bocs, de gyászos.

2014. szept. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Akkor holnap felmondok a munkahelyemen, visszaadom a diplomám, elfelejtem a két idegen nyelvet és elmegyek az IQ szintemnek megfelelő munkát végezni.


"megfogalmazódok bennem a kérdés, hogy hol, és hogyan szerezted azt a mérnöki diplomát?"


BME-ÉŐK 2006

2014. szept. 25. 12:23
 8/11 anonim ***** válasza:
Az online változatnál mennyi? Szerintem jó lett volna az alapján fontolóra venni, hogy érdemes-e menned.
2014. szept. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
47%

1.az iq teszt pont hogy ugyanolyan tanulható dolgokat mér mint egy iskolai vizsga. mindkettő a gyakorlattól és a felső korláttól függ.

2.a diplomához nem kell sok értelem, csak jó memória, vagy ügyes puskázás. rengeteg retardált 2-3 diplomás ember sétál a világban

2014. szept. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
35%
9-es: ez igaz lehet a bölcsészkaron, de nem a BME-n.
2014. szept. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!