Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ér többet egy ember...

Roamer kérdése:

Miért ér többet egy ember élete egy állaténál?

Figyelt kérdés
2014. szept. 28. 23:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
38%
Csak mi gondoljuk úgy hogy többet ér.
2014. szept. 28. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%
Én úgy gondolom, hogy ha elveszíted a kiskutyádat/kiscicádat, majd -Isten ne adja- elveszíted az édesanyád, vagy a gyermeked, vagy a feleséged, akkor majd rájössz hogy miért.
2014. szept. 29. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem nem ér többet. Jó, nyilván egy hal vagy egy zebrapinty halálát nem fogod úgy megsiratni, mint a szüleidét, de a kutyámat például úgy szerettem, mint egy családtagot. Hihetetlenül nagy szíve volt. Még ma is sokszor eszembe jut, és nagyon hiányzik. Szóval nem, nem ér többet.
2014. szept. 29. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
32%

Semmivel sem ér többet, nem vagyunk felsőbbrendűek.

Go Vegan! <3

2014. szept. 29. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
69%
Mert emberek vagyunk és úgy normális, hogy az ember társainkhoz, a családunkhoz jobban kötődünk. Egy farkas meg nyilván a falka tagjait, azon belül is a kölykeit tartja a legfontosabbnak a világon, ha úgy tetszik "felsőbbrendűnek".
2014. szept. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%
Persze nyilván mindenkinek fontosabb a családja és ez normális is, de nem csak egy állatnál, hanem a szomszédnál is, szóval ez a példa nem túl jó, mert a saját család élete más embereknél is fontosabb az adott személynek. Meg lehet mondani, hogy a kutya családtag, de ha a gyereked nagyon súlyosan asztmás lesz és el kell dönteni, hogy a kutyának keresel új gazdát (tegyük fel, más megoldás nincs), vagy a gyereket adod nevelőszülőkhöz szerintem senki sem gondolkodna. Ami undorító, hogy általánosan nem hogy kevesebbet ér egy állat élete, hanem szinte semennyit. Állatkölyköket simán megölhet bárki, túl nagy következménye nem lesz, kidobhatják az utcára, kínozhatják stb. Ha esetleg egy rendőr épp meglátja vagy van róla olyan bizonyíték, ami nem sérti "szegény" elkövetőnek a személyiségi jogait, akkor talán kap valami kis büntetést. Vagy sokan egész életében bezárva tartják például a lovakat egy kis 4*4-es sötét lyukban, ahol meg tudnak fordulni és ennyi, aztán még fel is vannak háborodva, hogy de hát nehogy már az én sportlovamon legyen egy sárfolt, amit le kell kaparnom róla.
2014. szept. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
68%
Így van, mindenki saját fajtársát tartja többre; de ez nem jelenti azt hogy kevesebbet ér. Bár a kutyám élete nekem fontosabb mint egy tök idegen emberé.
2014. szept. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
89%
Ja, egyébként a kérdés úgy van helyesen, hogy: Miért ér többet egy ember élete egy másik állaténál?.
2014. szept. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
76%

mert az ember ezt találta ki, hogy ne érezzen bűntudatot, amikor másokat megöl.


"Én úgy gondolom, hogy ha elveszíted a kiskutyádat/kiscicádat, majd -Isten ne adja- elveszíted az édesanyád, vagy a gyermeked, vagy a feleséged, akkor majd rájössz hogy miért."


több olyan ember van, aki a macskáját jobban szereti a szüleinél, mint gondolnád. talán okkal.

2014. szept. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

#Első vagyok


Nem értem, miért kaptam a sok mínuszt. Csak az egyén rangsorolja valamilyen szempont alapján az életet. A valóságban az életnek nincs értéke, sőt semminek sincs.

2014. szept. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!