Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti hisztek abban, hogy minden...

Ti hisztek abban, hogy minden ember értékes?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem tudom elfogadtatni magammal, hogy az "egy a sok közül" típusú ember igenis értékes. Mi érték van benne? Ugyanúgy teszi a dolgát mint mindenki más, és ha nem lenne, akkor is menne minden ugyanúgy tovább. Tudom, hogy ez őrültség, viszont nem érzem őrültségnek és ez sok bajt okoz nekem. Sokakat lenézek és magamat is folyton vádolom, hogy semmiben sem vagyok igazán jó, én is csak egy tucat ember leszek egy egyszerű szakmával, amit majd mérnöki irányítás alatt fogok végezni rajtam kívül még ötszáz másikkal. Úgy érzem, életem története senkinek sem lenne érdekes könyv: felnőtt, tanult, dolgozott, (esetleg családot alapított) nyugdíjba ment, vége.


Ti hogy gondolkodtok ezzel kapcsolatban?


2014. szept. 28. 17:07
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Az csak tőled függ, hogy mivel töltöd ki az életed.
2014. szept. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes kérdés, megmosolyogtatott.

Szerintem drabális mennyiségű ember foglalkozik ezzel - és ki-ki levonja a saját következtetését. Én magam felől úgy vélem, nem, nem mindenki az. Azért, hogy valaki értékes legyen, tenni kell - na de itt jön a csavar: mindenkinek máshol van az a bizonyos mérce, amitől elismeri a másikat/saját magát. Például egy család orientált egyénnek a rokonokkal való kapcsolat kiépítése, csiszolása jelenti az élet (egyik) értelmét. Valakinek a munkában elért sikerek számítanak, megint mások pedig a világot akarják megváltani.

Ezért találták ki a "bakancs listát" - ez egy általad készített mérce, aminek elvégzése közelebb visz a saját szájízed szerinti értékesség eléréséhez.

2014. szept. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Nézőpont kérdése.


Egy katasztrófa közepén egy orvos értékesebb mint egy csöves. Pontosabban nem a személy az értékes, hanem a tudás amit birtokol.

2014. szept. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Sok mindent szeretnék, de semmiben sem tudtam azt a szintet elérni, hogy azt mondjam elégedett vagyok. Leginkább rajzolni akartam megtanulni. Nekem annyi elég lett volna, ha igazán jó rajzosnak látom magam, de ez sehogy sem jön össze. Nézegetem néha más rajzolók munkáját, leginkább deviantart-on, és leeseik az állam. Amit én csinálok, az szép, de rajtam kívül még rengeteg ember képes rá. Amit ott csinál néhány rajzoló, az nem csak szép, de egyedi is, és technikailag is sokkal profibb. Egyéb dolgokban sem voltam soha kiemelkedő. Sosem voltam ötös tanuló, sosem voltam a társaság közepe, mindig egy szürke egér voltam, aki senkinek sem hiányzott.
2014. szept. 28. 17:35
 5/26 anonim válasza:

Érdekes kérdés, egy picit elgondolkodtam rajta. Lehet nem osztja más a véleményem, de ez az egész dolog, hogy értékes-e egy ember, vagy mennyire értékes, csak szólás-közmondás szintjén állja meg a helyét, a valóságban nem.

Szerintem egy abszolút helytelen és alkalmazhatatlan "mértékegység" az érték, ha egy emberről van szó. Ugyanúgy mint egy másik élőlény esetén. Például mondhatjuk azt, hogy egy kutya értékes, vagy értékesebb? Vagy, hogy a kóbor kutya értéktelen?


Az viszont biztos, hogy egy adott szituációban sem lehet egyik ember értékesebb a másiknál. Lehet okosabb, képzettebb, hatékonyabb a munkavégzése, de értékesebb biztos nem.


De ez ettől függetlenül egy bonyolult téma, főleg ha tovább szeretnénk fejtegetni.

2014. szept. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

Arra való a kérdés, hogy fejtegessük - nos hajrá!

Mitől értékes egy ember?


Egyébként el kell fogadni, hogy mindig lesz, aki jobb nálad - és mindig lesz, aki rosszabb. Te hozzászoksz a kiváltságaidhoz, neked ezek magától értetődő dolgok. De ha jön egy nálad ...-bb ember, jobb esetben kinyílik a csipád és ráeszmélsz, hogy van, akinek bizonyos dolgok nem adatnak meg.

2014. szept. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Tételezzük fel, hogy adott egy örömlány, akit ugyebár teljesen értéktelennek tekint a társadalom, hiszen csak azt árulja, ami mindenkinek van. Na már most, tudjuk, hogy könnyen becsúszhat nála egy gyerek, és mondjuk ez meg is történik. Végül ez a gyerek szép lassan felnő, jól tanul, majd jó állása lesz, miközben sok emberen segít.

Vajon akkor most az örömlány élete értékes volt? vagy sem?

Hiszen a társadalom számára létrehozott egy értéket, de ő maga még sem volt az sohasem? Ezek szerint mégis van értéke, nem?

2014. szept. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem alapból ott kezdődik a gond, hogy az ember több akar lenni ami. És mindenki "értékes" akar lenni.


Meg az érték relatív. Lehet hogy se pénzed, se barátaid, de mondjuk vannak szüleid, akik szeretnek, vagy van párod, és nekik te értékes vagy....míg más észre sem venné a hiányod.


Másrészt, attól hogy tartalmas életed volt, még nem jelenti azt hogy a másik értéktelenebb.

2014. szept. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
#7 Jó példa lenne, viszont nem kalkuláltad bele, hogy amit ad, az egyfajta jótett egy másik emberre nézve - hiszen örömet okozott neki, nemde? És ha jól végzi a munkáját, sok emberen segített. :)
2014. szept. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Kilences: így van, igazad van, viszont a kollektív tudatban ő értéktelennek számít. A társadalmi megítélésben egy utálatos személy, akit kitaszítanak.
2014. szept. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!