Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire megbízhatóak a bolti...

Mennyire megbízhatóak a bolti dolgozók a boltban felejtett bankkártyával kapcsolatban? Van valakinek ilyen jellegű tapasztalata?

Figyelt kérdés

Ma reggel kártyával fizettem egy nagy, forgalmas élelmiszerüzletben. A blokk viszont elakadt és a pénztáros ott szenvedett vele. Mondtam neki, hogy hagyja csak, nem ragaszkodom hozzá. Mivel náluk ez olyan automatikus dolog, hogy blokk letép, kártya kihúz, vevőnek odaad - így az elmaradt blokk miatt a kártyámat sem kaptam meg, nekem is totál kiment a fejemből...

Akivel történt már ilyen, annak utána lett bármi kára is belőle? Vagy letiltatta, nehogy visszaéljenek a bankkártyaadatokkal?



2014. okt. 3. 15:45
 1/5 A kérdező kommentje:
/a kártya már nálam van, de a telefonbankos nagyon ajánlotta, hogy letiltassam, ez is megtörtént, csak hát nem két Ft-ba került a hülyeségem... :S persze még így is jobban jártam... Csak kíváncsi lennék, hogy érdemes volt-e letiltatni. /
2014. okt. 3. 15:49
 2/5 anonim ***** válasza:
Örülj, hogy megvan. Ha rafis a kártyád, akkor nagyon sokba kerül(t) a letiltás, tekintsd ezt a tandíjnak!
2014. okt. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Pont ma olvastam egy ilyen sztorit, és mivel tapasztalatot kértél, csak ezt tudom nyújtani:

[link]

2014. okt. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nézd, a bank szeret költségeket felszámolni, de a bankkártya a te érdeked végső soron.

Biztonsági okokból igaza van az ügyintézőnek.


Persze miért olyan drága?

Hát akivel telefonon beszéltél az nem tehet róla.


Bár tényleg utálatos dolog ha sok pénzt húznak le az emberről.


Dombornyomott kártyánál különösen drága. De az nem mind a bank "lehúzása", mert ilyen esetben ők is fizetnek a nemzetközi kártyatársaság felé, hogy tiltólistára tegyék.

A pénz egy része oda kerül.



A bolti dolgozók mennyire megbízhatóak?

Emberek dolgoznak ott is. Van ilyen is, olyan is. Pont úgy ahogy bármilyen más foglalkozásban is.

2014. okt. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi hozzászólásokat! Az ikeás sztori elég érdekes...!


Igazából én is dolgoztam több évig egy sportboltban, nálunk is hagytak ott nem egyszer bankkártyát. Megvolt rá a szabály, hogy mit kell olyankor csinálnunk: biztonsági őrt odahívni a kasszához, még a kamera előtt betenni egy borítékba, lezárni, aláírni és lepecsételni a borítékot a ragasztásnál, majd jegyzőkönyvet kellett írnia róla az őrnek. Ha jelentkezett aznap a vevő, személyivel átvehette, ha nem, a banknak postáztuk volna valószínűleg - bár ilyen nem volt, mindig visszajöttek érte.


Az én esetemben nem tették borítékba, nem készült jegyzőkönyv, semmi ilyesmi nem volt //azt hittem, mindenhol úgy járnak el ilyenkor, ahogy mi tettük...//

Szóval a biztonság kedvéért letiltattam... És igen, a tanulópénz.. bosszantó. :S

2014. okt. 4. 17:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!