Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nárcisztikus emberre hogy...

Nárcisztikus emberre hogy lehet hatni? (párkapcsolat)

Figyelt kérdés

Nőről van szó. Otthagyni nem akarom/tudom mert szerelmes vagyok belé. Más ötlet? Aki ilyen emberrel van együtt hogy kezeli?

Ami aggaszt: neki minden mindegy, ha én nem teszek a kapcsolatért kb nem is lenne (miközbe számítok neki), semmit nem lehet vele meg beszélni mindent támadásnak vesz, hálátlan és még sorolhatnám de itt részletesen le vannak írva a dolgok: [link]

Hogy hassak rá? Olyan is írhatna aki ilyen személyiségű hogy el mondja mi hatna rá ami miatt el gondolkozik kicsit.


Nagyon érdekel bárki véleménye!!!



2014. okt. 3. 19:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudod megváltoztatni, vagy otthagyod, vagy csak még rosszabb lesz neked.
2014. okt. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Borítékolni lehet a végkifejletet: mindkettőtöket tönkre tesz. Tipli, de mielőbb!
2014. okt. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én hiszek benne, hogy elég sok problémát meg lehet oldani a megfelelő és nyílt kommunikációval.

De van, amikor nem.

Felesleges egy ilyen emberre pazarolni az életedet. Hiába szereted, csak tönkre tesz. Én elhagynám.

2014. okt. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Vajon a szeretett hölgy tudja-e,hogy benned milyen kérdések merültek fel személyével kapcsolatban? A kiszemelt lény szerethet téged? Úgy gondolom,ha valamit érez irántad akkor annak néha a jelét adná. Van-e olyan személy akire hallgat a hölgy és annak segítségével megbeszélni azt ami téged aggaszt? Az egy dolog,hogy te szereted,de el fogsz fáradni az egyoldalú szerelemben! Alapvető emberi igény ha valakit szeretünk az viszonozza valamilyen formában,hiszen ilyen módon lehet fenntartani az érzéseket valamint a kapcsolatot. Teljesen mindegy ki milyen személyiségjegyeket visel,mindegyik képviselteti magát valamilyen formában az érzéseit követően!Szerintem,ne tegyél ezért a kapcsolatért semmit!!!
2014. okt. 4. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Emberek, egy szó! FÉLELEM!

A Nárcisztikus személy azért nem tud mutatni érzelmet mert nem mer, önismeret hiányában nem tud lépni, megerősítés nélkül nem tud lépni, és az való igaz, hogy szüksége van csodálókra/éltetőkre.

A gondolkodás módot kell meg változtatni.

Személyes tapasztalatom szerint függ attól hogy kihez, milyen személyhez ragaszkodik. Azt tartja helyesnek a ill. a szerint cselekszik.

Mivel önmagában sem bízik, másban sem. Ez azonban kezelhető. Kudarc hatására valóban "lerobban" de a kudarc más jelentéssel bír. A valódi "zuhanás" oka a sikertelenség, mivel akkor érzi biztonságban magát ha tud irányítani, és megkapja a neki "járó" elismerést.

Több pszichológiai trükkel is el tudja érni, a saját kisugárzását végső esetben használja fel, de ez azonban nagy méreteket is felölthet. Lehet időszakos, lehet pillanatnyi.

Ezek a személyek általában nincsenek tisztában a saját tudásukkal, vagy az értékeikkel sem. Ha nem mondja valaki nekik, hogy igen, ez helyes, teljesen őszintén és kifejezően, sosem fogják elhinni.

Függ attól, hogy hányszor verték át.


Egy dolgot lehet tenni, helyesen "jutalmazni". így, ki tud alakulni a helyes énkép, megszűnik az üresség érzete, és így válik szerető társsá. Fontos a határozott fellépés. Más félelmét gyorsan feltudják mérni s aszerint reagálnak rá. Azonban ha a félelem szikráját sem érzékelik, gyorsan tisztázódnak az "erő" viszonyok. így megalakulhat a kapcsolat.


Magamból ki indulva. A határozottság nem a hangszinten van, hanem a gondolat meneten.

2014. okt. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem az egyik főnököm volt nárci. Undorító egy alak volt. Sosem akarok többé ilyen beteg emberekkel érintkezni semmilyen formában. Ha tényleg nagyon szereted, küldd el gyógykezelésre, ha nem akar menni, vagy elmegy, de nem segít, ott kell hagynod. Szerintem előbb-utóbb biztos el fogod hagyni bármennyire szereted is, mert egyre inkább eleged lesz belőle. Akkor már inkább előbb. Igazából az lenne a legjobb, ha most azonnal.
2014. okt. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Engem nagyon elgondolkoztat az autizmusról látott filmek és egyéb leírások,valamint,hogy ebben a betegségben szenvedők is kimutatják érzéseiket.Azt nem tudom,hogy az érzelmekre nevelik-e őket vagy hosszú idő után kialakul bennük?
2014. okt. 19. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

most ért véget egy egyéves kapcsim egy ilyen nővel(28).


Hagyd el őt. Most. Esküszöm. Szép dolog valaki mellett kitartani, míg "megnyílik a szíve".

Egy narcisztikus emberre nem tudsz sehogy sem hatni. Ugyanaz mint a hisztrionikus,az antiszoc (pszichopata) és a borderline.


Menekülj.

2014. nov. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
63%

majd ha tönkre tette az életed meglátod

de akkor is meg fogod magyarázni magadnak

hogy milyen jó hogy te szeretheted

mikor nem lehet emberi minőségben együtt élni vele!


egyet tehetsz

magad megvizsgálod

vagy elmész egy Hellinger féle családállításra

és kidolgozod magadból azt a gyerekkori sérülést

ami miatt neked erre van szükséged

esetleg az anyád soha nem engedett el (ödipusz kompl.)

vagy három éves korodig szeretetlen légkörben éltél

vagy elvesztetted a szülődet vagy a szeretetét...


magadon tudsz csak dolgozni

s ha belül megváltozol

akkor olyan nőt fogsz bevonzani akivel más már együtt élni

nincs más út sajnos

2016. márc. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!