Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Igaz az, hogy a nárcisztikus...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Igaz az, hogy a nárcisztikus emberek igazából gyűlölik saját magukat?

Figyelt kérdés
Olyanok válaszát várom, akik éltek/élnek együtt ilyen emberrel.

2014. aug. 13. 22:00
 1/7 anonim ***** válasza:
exem ilyen volt és igaziból egy lelki roncs.
2014. aug. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

1. válaszoló


Ez miben nyilvánult meg nála?

2014. aug. 13. 22:01
 3/7 anonim ***** válasza:

Haverom csinált egy képet elküldöm privátba ha érdekel, mert innen kibacnának engem. Elég fura néha a srác.

Eléggé utálja a fémtolvajokat.

2014. aug. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Sztem nem így van. Akkor nem nárcisztikus, hanem valami más, ha magát gyűlöli.
2014. szept. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%

A nárcisztikus személyiségzavarral küzdőknek elsősorban magukkal van problémáik. Legtöbbször a korai gyerekkorban nem kaptak elég szeretetet anyjuktól/apjuktól vagy mindkettejüktől, tehát nem alakult ki közöttük egészséges kötődés. A kisgyerek ezt úgy értelmezi, hogy őt nem lehet szeretni, ergo értéktelen és ezt a mérhetetlen önbizalomhiányt, önértékelési gondot azzal próbálja kompenzálni, hogy egy álcát vesz fel, tehát saját magát olyannak próbálja mutatni, hogy ő a legtökéletesebb ember és másokat azért nyom el, tiporja a földbe, hogy ezzel is nyugtassa magát, hogy nála mindenki csak rosszabb, hibásabb, ostobább. A kritikákat, vitákat azért viselik nehezen, mert úgy érzik hogy támadják őket, és ezért támadással válaszolnak vissza, mely gyakran agresszióba megy át. Igazából ezeket az embereket leginkább a sebzett állathoz tudnám hasonlítani, aki minden emberrel szemben bizalmatlan, fél tőlük és ezt a félelmüket támadással próbálják kompenzálni. A kielégítetlen, szeretet hiányoló kisgyerek szintjén rekedtek meg, ezért fordul elő gyakran az, hogy viták, veszekedések során logikátlan, irreális, gyerekes érvekkel próbálnak a másikra hatni.


Harmadéves pszichológus hallgató és egy nárcisztikus személyiségzavaros rokona

2014. okt. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ 5-ös.

Olvastam, hogy ezek az emberek zárt ajtók mögött, ahol csak a legközelebbi hozzátartozójuk van velük, néha kimutatják a valós önértékelésüket, elmondva magukat is értéktelennek az illetővel együtt. Ez igaz?

2014. okt. 9. 08:55
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

kedves kérdező, kicsit régi a kérdés, de mindegy. igaz, igen, amit mondasz. de (szerintem) azért mondják ezeket, mert várják, hogy a másik ember azt mondja, hogy ez nem igaz.

tehát ez is csak a hiszti része, hogy kiprovokáljanak valami érzelmi választ.

aki jól ismeri az ilyen embert, az meglátja benne ezt az önbizalomhiányt, mert sokszor elárulják magukat apróbb megjegyzéssel, vagy az aktuális hisztéria közben. én nem érek semmit, ezért öngyilkos leszek, stb. ezzel is csak érzelmi választ akar kiprovokálni.

2015. márc. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!