Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Minden csendes ember népszerűt...

Minden csendes ember népszerűtlen?

Figyelt kérdés

Félreértés ne essék, a kérdést nem provokálásnak írtam ki, ugyanis én is a csendes, introvertált emberek táborát erősítem. Sajnos egyre inkább azt veszem észre, hogy a csendes embereket mindeni furának tartja, ezért nem is barátkoznak velük. Habár nekem sikerült alkalmazkodnom ahhoz hogy nincsenek barátaim, mégis zavar, hogy csak a csendességem miatt nem közelednek felém. Sajnos még senkit nem találtam akinek olyan személyisége lenne mint nekem. Bár titokban vágyom rá hogy népszerű legyek, tudom hogy ez lehetetlen, hisz képtelen lennék "hangos" lenni, és visszaszólni az engem szekálóknak, ezt pedig rettentő nagy hátránynak érzem. A második kérdésem az lenne, hogy a népszerűbb, beszédesebb tinik mit gondolnak a visszahúzódó embertársaikról?

Előre is köszi a válaszokat :)) 13/L


2014. okt. 4. 17:00
 1/9 jaydee ***** válasza:
100%
hadd jegyezzem meg az elején, hogy nagyon éretten írsz a korodhoz képest :). Igen, intorvertált lévén, az a tapasztalatom, hogy eléggé népszerűtlen egy tulajdonság. Lehet vele élni, (bár szerintem egy lánynak sokkal nehezebb) de nem kényelmes. Akiket igazán érdekelsz, át fognak tőrni ezen a védelmi mechanizmusodon (vagy nem), de néha eléggé magányos tud lenni. Javallom, hogy még most tegyél ellene valamit, mert később, amikor már mindenhol kialakult klikkek vannak, 1000x nehezebb lesz. Viszont azoknak, akik szekálnak, igenis szoljál vissza, ne lehessen veled ezt megtenni. Ha valaki vállonbök, bökjél vissza. 21/F
2014. okt. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors választ! :) Hát most így általános iskolában meg maradok csendes lúzernek (már csak 1 évem van ^^) majd mikor gimibe kerülök, próbálok változtatni ezen a tulajdonságomon
2014. okt. 4. 17:32
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyáltalán nem mindegy, hogy mivel tűnsz ki a tömegből.

A "hangosak" általában csak a kihívó viselkedésük miatt, tűnnek ki a tanároknak és másoknak is, de szeretnél te olyan lenni?

Mikor tini voltam én a "hangosak" táborát erősítettem(hangos vihogás az órán, suli után bandázás,szünetben idegesítő zajongás, rohangálás középpontja).

Most felnőtt fejjel,pedig bánom, hogy az igazán fontos dolgok helyett a butaságokra koncentráltam.

Szerintem sokkal jobb fel aki "csendes", és el tudja az idejét intelligensen is mulatni, szünetben olvass valami érdekes regényt, szerezz csak egy két barátnőt, ők sokkal hálásabbak lesznek az értékes barátságodért, és értékelik a személyiséged, mint száz a "hangos" táborból, akiket többnyire csak az érdekel, hogy milyen a farmerod v a hajad, felszínes dolgok, ha pedig nem felelsz meg kibeszélnek, kell ez neked?

Tehát mint ex "hangos" és felnőtt "csendes" azt gondolom, hogy sokkal jobb fej lehetsz mint a hangosak, és csak így tovább:)))

2014. okt. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Sikerülhet megváltoznod. A tinédzserek gyorsan tudnak alkalmazkodni. Én elsős gimiskent igazi luzer voltam, másodikra osszeszedtem magam, felvettem egy zenei stílust, valamiért ez tetszett a többieknek a suliban és befogadtak. Azért sokkal jobb volt így, mint előtte amikor épphogy megturtek valahogy. Persze nemcsak a kinézet fontos, megtanultam visszadumalni is, akkor jobban tisztelnek, ha jól csinálod. Csak az a baj ha nem sikerül megtalalnod velük a közös hangot, akkor nem fogadnak be, szóval nehéz ügy, alkalmazkodni is kell, meg nem is.
2014. okt. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig találtam egy barátot, és annyi elég is volt.
2014. okt. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Csak primitív társaságban.

Értelmi színvonalban kb bőgőmajom szinten népszerűek a hangoskodók.

2014. okt. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül. Van egy csendes osztálytársam, aki ritkán beszél, de akkor fontosat mond. Nagyon karizmatikus, mindenki bírja, mondhatni népszerű, mégsem hangoskodik.



Nekem személyszerint semmi bajom nincs az introvertált emberekkel. Az eddigi tapasztalataim alapján mindenki megnyílik egy neki tetsző társaságban. Én nagyon extrovertált vagyok, sokan ismernek az iskolában, sok barátom van. Ha egy introvertált emberrel van dolgom, nincsenek előítéleteim. Nyitok felé, próbálok beszélgetést kezdeményezni, de nem erőltetem a barátkozást. Ha szimpatikus neki a társaságom, ő is megpróbál majd beilleszkedni, vagy legalább egy picit nyitni, és onnantól már egyszerű a dolog.

Ha nem szeretne beszélgetni, lelke rajta, én nem erőltetem, tiszteletben tartom a véleményét, és tudomásul veszem, hogy nem szeretne velem-velünk barátkozni.


Senkit se nézek le az introvertáltsága miatt. Az előítéletek az introvertáltsággal és az extrovertáltáltsággal kapcsolatban hatalmas hülyeségek.

Ahogy egy introvertált ember lehet boldog, szerethető, kedves, produktív, úgy egy extrovertált ember is lehet értelmes, nem hülyeségeket beszélő valaki. Egy tulajdonság alapján nem lehet megítélni senkit.

2014. okt. 4. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell hangosnak lenni, de meg kell tanulni visszaszólni, mert ha nem teszed, és kerülöd a konfliktusokat akkor nagyon ki fognak téged használni az idők során!
2014. okt. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
sajnos igazad van
2014. okt. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!