Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lányok ti hogy viselitek ha...

Lányok ti hogy viselitek ha kinevetnek titeket, esetleg gúnyolódás célpontjai lesztek?

Figyelt kérdés

Én ugyan az ellenkező nemhez tartozok, de érdekel mi játszódik le a női lelkekben ilyenkor. Hogy reagáltok az ilyen erőssen negatív kűlső ingerekre, mi zajlik ott belűl a lélek mélyén, mennyi ideig tart a hatása?

És hogyan védekeztek ellene, hogy semlegesítitek azt a kellemetlen érzelmi állapotot amit kivált ez a viselkedés?



2014. okt. 6. 17:10
 1/10 anonim ***** válasza:
Vagy nem érdekel, vagy kiröhögöm az illetőt, nem igazán foglalkozom ilyenekkel, van jobb és fontosabb dolgom is, minthogy más gyerekes viselkedésén őrlődjek...
2014. okt. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer olyan 14-15 éves lányként tetszett egy srác. Ezt az infót két osztálytársam tudta (szintén lányok) Egyik nap telefonáltak,hogy menjek ki a parkba mert a srác is ott van, és ők is ott vannak, és összebarátkozhatok a sráccal. Naivaként, hiszékenyen első szóra rohantam. Kimentem, és amikor leszálltam a buszról kiderült, hogy nem csak a 2 lány és a srác van ott, hanem a srác haveri köre is..Odamentem abban a hiszemben, hogy beszélgetünk, elleszünk, megismerem a többieket is, de nem így lett. A 2 osztálytársam úgy csinálták mintha nem is ismernének, mintha vadidegen ember lennék. Persze a srác és a haverjai szintén, bár őket tényleg nem ismerem. Jöttek a megalázó sértő szövegek, gúnyolódások, piszkálások. De ugye naivaként nem értettem miért csinálják, és kérdeztem az osztálytársaimat miért teszik ezt. De ők csak tovább gúnyolódtak, hogy mit akarok én egy vadidegen tőlük, takarodjak mert megvernek..Ennek jelét is adták amikor a srác a haverjaival megkergetett. Sírva mentem haza. Mivel nyári szünet volt, így 2 hónapig el tudtam rejtőzni a két osztálytársam elől. Az iskolában persze jött a szöveg, hogy csak vicceltek, nem gondolták komolyan, de addigra már nem érdekelt a magyarázkodásuk. Osztálytársak maradtunk, ha kellett beszélgettünk, de soha többé nem mentem el velük sehová hiába hívtak. Ha ők ketten összevesztek hiába akart jönni hol az egyik, hol a másik támaszért, nem hallgattam meg. Barátkoztam másokkal.

Amíg el nem ballagtunk addig tartott a rossz élmény hatása. Utána már megoldható volt, hogy ne foglalkozz velük. Ennek már több mint 20 éve.

Tudod mi a folytatása:

Több mint 20 év után a facebookon "találkoztam" velük újra. A 2 osztálytársammal, és a sráccal akik anno annak idején tetszett.

Mindhárman bejelöltek, nem jelöltem vissza, de egy közös oldalon ismerősök vagyunk mindannyian (egy iskolai poszton) Ott próbálnak írni nekem, de sosem válaszolok rá. Sőt, az egyik lány megkérte, hogy segítsek neki kijutni oda ahol én élek.. De erre sem reagáltam. Ma már nem érdekelnek..

Így visszagondolva az elmúlt éveket jöttem rá, hogy mit értek el a viselkedésükkel. Azt, hogy onnantól kezdve mindig bizalmatlan voltam az emberekkel, és nagyon nehezen engedtem valakit közel magamhoz. Kinőttem a naivitásomat, hiszékenységemet.

2014. okt. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Szerencsés alkat vagy hogy felül tudsz emelkedni az ilyen dolgokon. Van egy nagyon helyes nő ismerősöm. Neki elég/sajnos/ ha a postás egy kicsit durvábban szól hozzá napokig tud rajta idegeskedni. Azért mondom hogy nagyon helyes mert a szépsége miatt lett ilyen érzékeny bármilyen különösen hangzik. Vagy ismerkedni akartak vele lépten nyomon vagy az írígység miatt zaklatták.
2014. okt. 6. 17:50
 4/10 anonim ***** válasza:
2/3 ugyes vagy hogy ezt igy meg tudtad oldani en sajnos nem ilyen vagyok :/ bar fiu
2014. okt. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

1. válaszom az 1. lánynak szól, ez pedig a 2. válaszírónak.

Nagyon tanulságos a történeted. És egyben példamutató. Példa arra hogy vannak élethelyzetek amikor nincs bocsánat, nem lehet bocsánat

Olvasva amit írtál úgy tűnhet hogy akik átvertek azok voltak az erősebbek, vagányabbak 'menőbbek' hiszen te szaladtál haza sírva, ők kergettek ők röhögtek. De milyen érdekes. Az idő pont az ellenkezőjét igazolta. Te voltál az akinek volt ereje nemet mondani a közeledésükre,volt ereje távolságot tartani éveken keresztül. Az hogy közeledni próbáltak az egyébként a saját gyengeségüket bizonyítja hiszen téged megalázandó ellenségként kezeltek azon a találkozón és ugye az ellenséghez nem szokás közeledni. Jól tetted nagyon jól hogy bezártál előttük minden ajtót, két okból is. Az egyik, 20 ėv telt el ahogy írod az eset óta és mégis milyen elevenen él most is benned ez a szégyenteljes eset. Szintén ahogy írod, nagyon bizalmatlan lettél az emberekkel.

Ezt is ők idézték elő. Ezt is nekik 'köszönheted'! Nem érdemlik meg a bizalmadat soha többet. Mind ezek ellenére te túl tudtad tenni magad rajta, ők nem hiszen az fb-on is ők akik kapcsolatba akarnak ismét lépni veled. Azt hiszem nem kell javasolni hogy tarts ki az elveid mellett, megteszed magadtól is. Nem szabad engedni az ilyen embertársainknak hiszen ha egyszer megcsinálja valaki az ilyen és ehhez hasonló tetteit az bármikor képes megismételni azt.

Elismerést érdemel a lekierő amit a magadénak mondhatsz.

Példaértékű!

2014. okt. 6. 19:13
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha játékos akkor belemegyek a vitába ha meg nem csak nyomi cukkolás akkor általában szánalmasnak tartom az illetőt ha pedig meg akar bántani akkor az az illetőtől függ hogy rosszul esik-e vagy sem.
2014. okt. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát ha rám mondanak valami rosszat azon hetekig is gondolkozni szoktam néha..
2014. okt. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Kedves 6-os nem értem. Van aki megbánt és az nem zavar és van aki ugyan úgy megbánt az meg zavaró és sértő mert ez utóbbi más személyiség. Ėrdekes felfogás.

A 7 .es válaszíró lány, pont olyan lehetsz mint az ismerősöm. Komoly felnőtt küksőre határozott és ahogy írtam nagyon jó megjelenésű fiatal nő, belül meg olyan érzékeny mint egy 8 éves kislány. Neked is azt javasolnám edzed a lelked. A legjobb módszer erre a sport. Nagyon jó lélekeròsítő és minél nagyobb fizikai teljesítményt követelő sportágat választol annál jobban erösödik a mentális állapotod. Persze csak ha az egészségi állapotod ezt lehetővé teszi.

2014. okt. 8. 11:16
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem is személytől függ. Ha olyan mondja, aki egyáltalán nem áll közel hozzám, nem érdekel... De ha valaki, akivel jóba szeretnék lenni/addig jóba voltam, az nagyon rosszul esik. A legrosszabb, pedig ha többen is összefognak. Ilyenkor kívül próbálom tettetni, hogy rohadtul leszarom őket, de eléggé szoktak fájni a megjegyzések...
2014. okt. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ha velem szándékosan szemét valaki akivel bármlyen jó kapcsolatba voltam, akkor a szemétségénk ekövetése pillanatában elvágta azt a fonalat ami összekötött vele. Idegen és ellenség lesz belőle egy pillanat alatt ,nincs bocsánat részemről soha az ilyeneknek és mint idegen ellenségre tekintek és ennek megfelelően viselkedek velük. A visszavágás pedig mindig arányos azzal amit kaptam. A lélek edzése mellett ezt javaslom mindenkinek. Nem szabad győzelmi tudatban hagyni a szemeteket! Egy rövid megjegyzés az utolsó válaszolónak.Azt nagyon jól teszed mikor nem mutatod ki hogy fájdalmat okoznak. Tudom hogy neked rossz érzés és álltalában mindenkinek a sérelem, de a sértegető semmirevalókat rendkivűl megviseli ha látják hogy a szemétkedésük nem éri el a kívánt hatást a kiszemeltnél ezért ez is egy jó taktika. Ne is mutass soha legyőzött megsértett állapotot nekik!
2014. okt. 8. 22:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!