Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Észrevétlenül elmarok mellőlem...

Észrevétlenül elmarok mellőlem mindenkit. Mit tegyek ellene?

Figyelt kérdés

Leültem egy kicsit gondolkozni, és arra jutottam, hogy biza elmarom magam mellől az embereket. Nincs mindig időm foglalkozni x emberrel, vagy x dologgal, de úgy érzem, törődöm a szeretteimmel, a magam módján. Most egy újabb ember " fejezte be velem " , mert nem készítettem el valamit, amiről futóban (! ) eddig szó esett. Míg egy másik ember konkrét ötletekkel elém állt, így merítettem én is belőle, a kezdeti dolgokhoz. Ezek után mondta vissza a barátnőm az egészet.

Van egy régi barátnőm, közel 10 éve vagyunk együtt. Huzamosabb ideig ( 1 - 1,5 hét ) nem tudtam neki írni. Mikor géphez kerültem, írtam neki egy hosszabb üzenetet, most ő nem ír, közel annyi ideje ...

Anyukámmal is elég hadilábon állunk. Alapból úgy volt, hogy elköltözik másik városba ... Viszont megbeszéltem vele, hogy x hétvégén nem tudok itthon lenni, mikor mondta, hogy átjönne. Átjött, várt rám, megsértődött, majd elment egy szó nélkül ...

Én nem tudom, miért van ez ... Ha jól akarom magam érezni egy kicsit, akkor kampec az egésznek a vége, mert valaki mindig megsértődik ... :(


2014. okt. 7. 11:06
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Szia,ugye Te lány vagy? EN IS MKIT ELMAROK,DE PASI VAGYOK
2014. okt. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, lány vagyok, 19 éves. A visszajelzésekből azt kapom vissza, - sőt, mondják is - , hogy kedvelnek engem, de elég egy apróságot elszúrnom, vagy egy apróságra nem figyelnem, és már dől is a kártyavár ...
2014. okt. 7. 11:28
 3/5 anonim ***** válasza:

Az ember gyakran nem veszi észre a saját hibáit, maximum, ha szembesítik vele, ez pedig ahhoz vezethet, amit vázoltál. Próbálj meg visszaolvasni beszélgetéseket, amiknek sértődés lett a vége, hátha szembetűnik a probléma, esetleg, ha van olyan barátnőd, akivel nagyon jóban vagy, kérd meg, hogy legyen őszinte veled, még ha ezzel meg is sértene, és mondja el, milyen hibákat vélt felfedezni benned.

De persze néhány ember egyszerűen nem érti meg, hogy nem tudsz mindig válaszolni, esetleg vagy olyan utolsó mindenféle alak, hogy elfelejtesz dolgokat, szóval nem olyan biztos, hogy a hiba kizárólag benned keresendő :)

2014. okt. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is gyakran bántok meg embereket. Rájöttem, azért mert a saját érdekeimet nézem, a saját hangulatom, saját szabadidőm stb dönt mindenről.

Bele kell képzelni magad a másik helyzetébe, hogy neki az rosszul esik hogy vár rád, te meg nem mész; vagy hogy lemondasz egy hétvégi találkát, mikor valószínűleg csak hétvégén lát stb, ilyesmik.

Meg figyelni kell arra, hogy örülne ha.... mittudomén minden hétvégén hazamennél; ha felhívnád hétközben stb.

Tudom, nehéz mindenkibe beleélni magad, mikor ott a saját gond, probléma, saját fix szabadidő.

2014. okt. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha csak azért mennek hozzád,hogy valamit elkészíts vagy megcsinálj más helyett azért nem kár ha megsértődik és elmegy a fenébe!!! Nekem szétszórtnak tűnsz! Szerintem egy jó naptár amibe feljegyezheted ami fontos a számodra,akkor jelentősen lecsökkenne a probléma!!!Persze a számítógépem mellől nem látni,hogy a kommunikációnál miket csinálsz??
2014. okt. 8. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!