Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnám pozitívabban...

Hogyan tudnám pozitívabban látni a világot?

Figyelt kérdés

Elég stresszes típus vagyok, olyan dolgokon is aggodalmaskodom, amiken sokak szerint nem kellene.

Próbáltam már sokszor a dolgoknak mindig a jó oldalát nézni, de mégis mindig a negatívumokat látom meg először és félek a következményektől (a nemlétezőktől is), amikkel előre is vetítem azt, hogy tutira negatív irányba is forduljanak a dolgok.


Szóval hogy állítsam rá - milyen módszerekkel - az agyam arra, hogy igenis pozitívabban lássam a világot?


Illetve arra is szeretnék tippeket, hogy hogyan neveljem rá magamat, hogy jobban kiálljak az érdekeimért, amik sokszor jogosak, mégsem fog ugye senki az érdekemben eljárni, ha nem "harcolom ki" magamnak, amit szeretnék. Csak zavar, hogy ha harcolnom kell, mert ha már harcolni kell, akkor alapból ellenállásban vagyok ugye. És sajnos nem mindenkivel "szemben" használ, ha kedves vagyok, ezt is megfigyeltem.


Illetve még egy kérdésem lenne: akik folyton bántanak /piszkának másokat, abban mi az élvezetes számukra? Ezek az emberek sérültek, valaki(k) megbánthatták őket korábban és így kompenzálnak? Vagy miért ilyenek? Mert én pl. hajlamos vagyok negatívan látni a világot, de ezzel nem bántok másokat, hiszen mi érdekem is származhatna ebből? Ezért kérdezlek titeket, hogy ezek az emberek miért ilyenek?



2014. okt. 7. 21:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Na ez engem is érdekel, mert dettó ilyen vagyok. Annyi "plusszal", hogy az önbizalmam a béka segge alatt 60 km-re van, és ritmikusan süllyed tovább...
2014. okt. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Minden ember egy egyéniség, Te is az vagy! Fogadd el magad és magabiztosabb leszel! A pozitív gondolatok és sikerek is jönni fognak! Légy mindig őszinte és objektív magaddal szemben!
2014. okt. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

En is ilyen vagyok, mint te.

Tudod mit? Sz.rd le azokat az embereket, akik piszkalnak oo nelkul. Sot, nevess rajtuk, érezd jol magad.

Sajat magukrol adnak ki bizonyítványt az ilyenek, gondolj arra, hogy mennyivel tobb vagy te náluk, mennyivel értelmesebb es emberibb ember vagy mint ok.


Bármennyire is nehez, ha azon kapod magad hogy mar megint negatívan gondolkodsz, mond azt, hogy nem! Es addig gondolkodj amig meg nem latod a pozitívumot benne!

2014. okt. 8. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Próbálj a pozitív dolgokra öszpontosítani. Foglalkozz olyan dolgokka, amik jókedvre derítenek: halgass tök jó zenét, nézz meg egy vígjáték filmet, emlékezz vissza jó sztorikra. Kirándulj a természetben, sportolj, járj el uszodába ha tudsz úszni.

Ne nézz híreket, depis filmeket, meg olyan dolgokat, amik letörik a kedvedet. Érjed el azt hogy többet legyen jobb kedved mint rossz.

2014. okt. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!