Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Érdemes egyedül bejárni a...

Érdemes egyedül bejárni a világot?

Figyelt kérdés

Most vagyok elsőéves egyetemista, s az alapszak befejezése után szeretnék utazgatni, Európán kívül. Vannak célpontok, ahová szeretnék eljutni, s úgy csinálnám, hogy pl. kezdeni Új-Zélanddal, aztán délkelet-Ázsia, aztán dél-Amerika, aztán Oroszország, aztán kelet-Ázsia, Afrika, Észak-Amerika. Bejárni bizonyos országokat, s addig ott maradni, ameddig kapok vízumot (pár hónap), találni valami kétkezi munkát, s szabadidőben bejárni a vidéket, beszélgetni az ottaniakkal.. Beszélek három nyelven, anyagiak sem lenne probléma... Csak egy a gond: nem sok barátom van, mármint nincsen egy olyan Legjobb.

Persze, lehet hogy pont ezen utazások során találnám meg - de mégis, nem veszélyes egyedül neki vágni a világnak? Engem nem zavarna a magány, már hozzászoktam.


Esetleg valaki művelt már ilyet? :)


(Gyakran voltam már Európában, s jelenleg is külföldön élek, tehát már hozzászoktam...)


21/F



2014. jan. 12. 20:15
 1/3 anonim ***** válasza:
69%
Egyedül elég kockázatos. Egy ismerősöm fia volt így Indiában. Addig volt jó, amíg rá nem jött a hasmenés valamelyik nagyvárosban. Ott lázasan és kiszáradt állapotban szépen elájult egy fa tövében. A kutya rá sem hederített, hiszen az ott megszokott dolog, hogy az utcán halnak meg emberek. Ő szerencsére magához tért, de ez az emlék egész életre megmarad.
2014. jan. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Más hátizsákos turistákkal fel tudod venni a kapcsolatot, hogy ne utazz egyedül.
2014. jan. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%
Szerintem jó ötlet egyedül is bejárni a világot, ha nem vagy túl visszahúzódó, mert akkor tudsz sok barátot szerezni, megismerhetsz más kultúrákat. Persze, megvan a rizikó, de akkor is van, ha ketten, vagy hárman mentek. Én biztos mennék, ha lenne esélyem rá.
2014. jan. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!