Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szakitás/válás után a nők...

FERENC988 kérdése:

Szakitás/válás után a nők miért dobják be a "maradjunk barátok" lapot?

Figyelt kérdés

2014. okt. 8. 19:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
Talán mert úgy érzik, így kisebbet üt. Pedig az ilyesminek csak olyan ritka esetekben van értelme, ha tényleg csak maga a párkapcsolat nem működött, nincs szerelem, de baráti érzések igen és mindkét fél ugyanígy érzi.
2014. okt. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%

Férfiak is ugyanúgy bedobják.

Szerintem ezt az a fél dobja, aki nem akar még teljesen elszakadni.

2014. okt. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én sosem mondom ezt. Nem sok értelme van.

Exem mondta, azóta is ír néha, de én letojom...

2014. okt. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%

Annyira korrektek akarnak maradni (vagy legalább szakítás után valamelyest azok lenni) hogy nem veszik észre ezzel csak a kést forgatják meg bennünk még jobban.


De az is lehet hogy ezt is puszta önös érdekből csinálják (még ha nem is tudatosul bennük): ha a pasi nem akar barát lenni és így végérvényesen elválnak útjaik akkor a nő mondhatja azt hogy "én pedig felajánlottam, az hogy egy ilyen hosszú/szenvedélyes stb. kapcsolat után többet az életben nem látjuk egymást az már az ő döntése volt". Szép kis játszma a felelősség áthárítására.

2014. okt. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
52%

Ahogy előttem leírják...önnös érdek.


Így a lány elmondhatja hogy milyen korrekt volt veled, plusz másoknak mutathatja hogy ő micsoda jófej hogy az exe is a barátja maradt. Ha meg nem fogadod el, akkor ige, rád hárítja a szakítás felelősségét.


Kedvencem, mikor találnak mást, és persze sosem akarnak úgy kijönni egy szakításból hogy ők tűnjenek a gonosznak, mindig áldozatok szeretnek lenni, és jön az "ő megvigasztal" duma. És ilyenkor felhoznak minden kis, nagy, jelentős, jelentéktelen hibát, vitát, bármit, hogy én legyek a hibás. És addig keresik az okot míg nem találnak egyet...aztán utána még van képük a "legyünk barátok" szöveghez...

2014. okt. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat.
2014. okt. 9. 16:58
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem csak lányok használják, hanem fiúk is. Talán azért mert az emberek így próbálják meg enyhíteni a fájdalmat a másiknak, de szerintem így csak még rosszabb.
2014. okt. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
48%
Kedvességnek gondolja ezt az, aki ezt felveti. Ez tényleg késforgatás. Egy szakítás mindig fájdalmas, és a legjobb gyógyír a felejtés lehet (bár szerencsére még nem volt ilyenben részem).
2014. okt. 12. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Aki érzelmileg érett annak eszébe se jut. Hiszen egy párkapcsolatban nem csak jó dolgok történtek, hanem rosszak is. És a szakítás sem hiába történik. Kérdem én miért barátkozzak, miért legyek egy olyan férfi barátja, aki pl. rosszul bánt velem, vagy megcsalt? Vagy ha ezek meg sem történtek, akkor is felesleges. A hátam mögött úgyis ismerkedne, aztán meg nézzem ahogy a neten az új barátnőjével vigyorog??? Én egyik exem életére sem vagyok kíváncsi, nem a múltban kell élni, tovább kell lépni. De ehhez az is kell, hogy minden kapcsolatot meg kell az illetővel szakítani. Nem hiába ex... Én pl. fb-n azt is kitörlöm akivel nem rosszban váltunk el, de tudom nem helyes ha látja a dolgaim, tisztában vagyok vele, hogy szakítás után én vagyok a kaki stb... és eléggé kétszínű dolognak tartanám a barátságot exek között...
2014. okt. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hasonló helyzetben vagyok. Szakítás szélén, mert tényleg nem érzek semmi szerelmet, csak barátságot. Jó barát lenne.... nekem..., de tudom, hogy neki csak rosszabb lenne, mert elvileg szeret.


Szóval, ki gondolta volna?? Azért mondják ezt, mert ezt érzik. Ennyi.

2014. okt. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!