Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kötelező élni? Mi van,...

Miért kötelező élni? Mi van, ha valaki történetesen jobban érezné magát, ha nem élne? Miért felelősségünk, hogy életben maradjunk?

Figyelt kérdés
Mi van, ha én azt mondom, hogy az élet számomra sokkal több fájdalommal jár, mint élvezettel, és ezért én ebből inkább nem kérek? Miért kell az embernek állandóan küzdenie?
2014. márc. 3. 20:13
 1/10 anonim ***** válasza:
16%

Én sem értem miért erőltetik akárkire rá az életet, ha egyszerűen nem akarja.

Istent tudom felhozni. Ő megteremtett minket a SAJÁT SZÓRAKOZÁSÁRA! Sajnos... Mi meg le vagyunk x@rv@...

2014. márc. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%
Alapvetően egy intelligens állat vagy, akiben ugyanúgy lappang az életösztön, az életben maradási hajlam minden áron, mint egy kutyában, disznóban, vagy akár egy növényben. Ez veled született tulajdonság, ami biztosította az emberi faj fennmaradását az evolúció során. Persze ez ettől függetlenül a saját döntésed, hisz mint értelmes lény, képes vagy az öngyilkosságra, a döntésre a saját életed felett. Szóval a kérdésedre a válasz... nem, nem kötelező élni. De hajt belül a remény, hogy egyszer talán szebb lesz, mint most és minden megfordulhat körülötted. Ez azaz ösztön.
2014. márc. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
Van igazság abban amit mondasz, de az életnek vannak apró örömei is. Egyébként igazad van. Egy csomót tanuljunk vagy dolgozzunk, hogy pár évig éljünk, aztán meghaljunk. Élni nem kötelező, mindenkinek szabad akarata van:)
2014. márc. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.

Sajnos kötelező élni, mert ha felakasztanám magam akkor menne az, hogy önző vagyok, meg ez másoknak fáj, gyenge vagyok meg a lenézés, hogy öngyi lett, menne a lelkiismeret furdalás, (és sorolhatnám miket gondolnak egyes emberek az öngyilkosokról) ahelyett, hogy addig szerettek volna míg élek, olyannak amilyen vagyok.

Én is csak ezért élek, hogy mások ne bántsanak legalább a halálom után, mert megöltem magam. Ha ez nem lenne én is kinyiffantanám magam.

2014. márc. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%

4-es! Már nem azért, de ha öngyilkos leszel, nehogy már lelkiismeretesen tedd azt. Teljes mértékben a te életed és még ha önző is a tett, miután meghaltál, ki érdekel, ha annak tartják? Te éled meg minden egyes napod, nem mások. Ennyi erővel ugyan úgy önző az is, aki az öngyilkosságod miatt hibáztat téged, mondván csak magaddal törődsz. Önző ő is, hisz csak azzal törődik, hogy hiányozni fogsz neki... ahelyett, hogy belegondolna, vajon miért is tetted azt, amit tettél.

Félreértés ne essék, nem bíztatok senkit öngyilkosságra. Csak ismerem az érzést... de hinni kell mindig abban, hogy holnap szebb lesz. Ha más miatt nem is, a hozzáállásod miatt mindenképp. Alternatív nézőpont által.

2014. márc. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
35%

ha öngyilkos leszel, akkor:


A, a lelked pokolra kerül és ott szenved. -> ez esetben a Földön szenvedek 70 évet, mint a pokolban több 1000et


B, több mint való reinkarnálódsz/újászületsz, persze az előző életedre nem fogsz emlékezni, és a szenvedés megsokszorózódik.


Szóval élek 70 évet és remélem nem vár rám több szenvedés utána.

2014. márc. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
42%
Az öngyilkosok a legnagyobb önző hülyék. Még a legprimitívebb állat sem bukja el a LEHETŐSÉGET.
2014. márc. 4. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
mert az élet csak játék, észre sem veszed és elmúlik...nem kell túl komolyan venni, nyugi van :D
2014. márc. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Rosszul latod kerdezo. Egyaltalan NEM kotelezo elni!

Ott allnak a hatad mogott, a tarkodra tartott pisztollyal es koteleznek hogy elj? Tuszbaejtett szeretteiddel zsarolnak, hogy eletben maradj?


Mi van, ha valaki történetesen jobban érezné magát, ha nem élne? Ez kabe olyan, mint hogy kepzeld el, hogy a vilagur vegtelen. Nem tudod. Az agyad (nemcsak a tied, hanem az emberi agy) keptelen ennek a koncepcionak a feldolgozasara. Van egy ket otletunk, hogy milyen lehet a vegtelen ur, de mi veges lenyek vagyunk, ezert nem tudjuk igazan elkepzelni, valojaban fogalmunk sincs, csak altatjuk magunkat.

Nem tudod hogy milyen a halal, vagyis mi van az elet utan, ezert nem allithatod, hogy jobb lenne, ha nem elnel. A halal utan nincs semmi, a halal utan nem-letezes van. Ott mar nincs agy, ami a gondolatokat generalja, ott mar nincs lelek (vagy szellem, attol fugg ki milyen vallast kovet) ott nincs semmi!


Tudosok is megfejtettek mar regen: a legosibb, legerosebb oszton a tulelesi vagy. Ez erosebb mint a szeretet, a szaporodas, vagy akarmi. Ha te, kerdezo, nem is, mert ugy gondolod, hgoy nem akarsz elni, a tested, a szerveid, meg a sejtjeid is ugy vannak programozva, hogy a tulelesre torekednek! Ez ellen te, mind donteskepes, gondolkodo leny, csak ugy tudsz tenni, ha fogsz egy stukit es a szadba veszed, vagy Dunanak mesz. Vagyis kell egy kulso eszkoz ami teged segit az ongyilokban. A tested nem fog neked segedkezni az onmagad elpusztitasaban. Ezert peldaul keptelen vagy megfulladni ugy ha visszatartod a lelegzeted. Nem tudod megfojtani magad, vagy kitekerni a sajat nyakad.

Lehetsz nagyon ugyes, gyakorlott levego-visszatarto, de a tested felul fogja biralni az akaratod es ha kepes is vagy nem lelegezni addig hogy mar nem birod, az agyad egyszeruen lenyomja a veszkapcsolot, es elajulsz, es a tudo elkezd a te akaratod ellenere oxigent pumpalni. Az agy elveszi a kezedbol az iranyitast. Nem tudod megolni magad, mert a tuleles minden egyeb hulye gondolatodnal sokkal de sokkal erosebb. Csak kulso targy/eszkoz/dolog segitsegevel tudsz vegetveni az eletednek, de az mar ugy csalas!

2014. márc. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Jancsó Miklós azt mondta egy vele készült beszélgetésben, hogy: A halálban az a disznóság, hogy nem tudom lereagálni.


Valakinek volt erre egy másik mondata: "A halálban az a rossz, hogy ha vége, nem mondhatjuk, hogy: Na végre!"

2014. márc. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!