Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Diploma nelkul nem ember az...

Diploma nelkul nem ember az ember?

Figyelt kérdés

En itt szulettem, de a szuleim elvaltak es az edesanyam Nemetorszagban kezdett uj eletett. Ott jartam iskolaba es egy magyar kulturalis kozpontban tanultam par evig magyarul irni olvasni es a szokasokrol.

A neveloapam nemet es otthon csak nemetul es az iskolaban is csak nemetul beszeltunk. Nyaron nem jeletkeztem egyetemre mert nem voltam abban biztos hogy mit szeretnek tanulni igy ide jottem az edesapamhoz.

Az edesapamnak van egy uzlete ahol most dolgozok napi 6 orat vagyok elado.

Ma jott be egy no vasarolni es a lenyeg az hogy (bar en segiteni akarram) azt mondta elobb tanuljak meg normalisan beszelni es utana szoljak hozza mert o egyetemen tanit en meg nezzem meg magam itt!

Soha nem bantottak meg meg igy, egy oran keresztul sirtam.

Az edesapam meg azt mondta ezert kellett volna egyetemre mennem es nem elpocsekolni egy evet itt!

19L


2014. okt. 9. 16:18
 1/6 anonim ***** válasza:
93%

Az emberek egy része tahó...

Nyilván diploma nélkül is ember az ember, illetve nem ezen múlik, hogy ki milyen ember.

Annyi, hogy diplomával könnyebb boldogulni. Magyarországon anélkül nagyon nehéz dolgod lesz (bár azzal sem könnyű).

2014. okt. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem a diplomától lesz "ember" az ember, lásd ő diplomás és mekkora bunkó volt veled.
2014. okt. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Németországban diploma nélkül is megéri ellenben Magyarországon. De még bőven van időd én 21 évesen kezdtem el az egyetemet egy évet én is otthon voltam. :D Apád meg lehetett volna kedvesebb is. :D
2014. okt. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Magára a kérdésre az a válaszom, hogy diploma nélkül is lehet az ember valaki, csak legyen egy jó szakmája.

De például nekem volt olyan négy diplomás tanárom, aki buta volt, mint a föld, mint tanár és mint ember is. Tehát nem kell feltétlen a diploma, de attól sem leszel automatikusan "ember", ha van.


A vásárló, aki bejött, minden bizonnyal egy kukacoskodó nő, aki az aranyfalon is megtalálja azt az egy félcentis ezüstpontot. Az emberek nagy része szerintem nem ilyen, ezért nem kell feltétlen vele foglalkozni.

2014. okt. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az intelligencia határozza meg az embert!

Az,hogy valaki diplomás,semmit sem jelent,attól még lehet egy ócska proli.

És egy olajos munkás is lehet egy becsületes,emberséges,megértő,intelligens ember.

2014. okt. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Valóban, akkor plori marad, ha nem ismeri fel a lehetőségeket helyes kommunikációra.
2014. okt. 10. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!