Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért hiszik azt egyes emberek...

Miért hiszik azt egyes emberek, hogy csak az lehet okos/művelt ember, aki diplomával rendelkezik?

Figyelt kérdés

Sajnos sok ilyen ember van, de szerencsére nem túl sok, aki így vélekedik.

Több válaszból is azt veszem ki, hogy aki szakképesítéssel vagy egy érettségivel rendelkezik, az csak kukásnak jó, és egy selejt ember.

Csak én akkor azt nem értem, hogy abba bele sem gondolnak, hogy az utasszállító gépeket vezető pilótákat is lenézik, meg a légiutas-kísérőket is? Mert nekik is érettségi a követelmény, nem kell diploma a munka betöltéséhez. Ezen kívül az egészségügyben dolgozó emberek felét szintén lenézik, mert egy műtős szakasszisztensnek sem kell főiskolai végzettség, de azért nagyot néznének az emberek, hogyha nem lenne senki a műtőben a sebészen kívül.

Szerintem, amit mostanában hallani, hogy "Egy jó szakma felér egy diplomával!" Nagyon is IGAZ.


Várom a válaszokat! :)



2014. aug. 23. 23:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%
Én diplomás vagyok, de sosem hittem ezt. A baráti körömben sem hallottam ilyet soha senkitől. Ha valakit lenéznék, az pont az lenne, aki ilyen képtelenséget állít.
2014. aug. 23. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
34%
A fiatal orvosok hiszik magukat "istennek" mert ők az orvosok...mintha valaki is rákényszerítette volna őket erre!
2014. aug. 23. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
77%
Én azt nézem le, aki nem élelmes, nem látja meg és nem használja ki a lehetőségeket, csak ül, várja a sült galambot, és közben másokat hibáztat a saját balfa...fácánságáért.
2014. aug. 24. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
77%

A pilótáknak diploma kell! Műegyetem, meg utána többéves tanfolyam, majd többéves gyakorlat.

A legtöbb fiatal stewie is manapság diplomás és 3 nyelven beszél.


Igen, egy jó szakma valóban felér egy diplomával, de! sajnos a legtöbb nem diplomás nem művelt és sok diplomás sem művelt! Azt hogy vki szakmunkásként vagy diplomásként ért a szakmájához az nem = műveltséggel.


Tudnék én veled most Tiziano festészetéről beszélgetni? Hm? Musil irodalmi munkásságáról?

2014. aug. 24. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
61%

Igazából többnyire nem a diplomások azok, akik ezen a témán pörögnek, hanem azok, akiknek nincsen diplomájuk, és ez mára frusztrálja őket.


Soha nem néztem le egy nem diplomást sem, viszont kaptam már meg párszor, hogy köcsög dipós! Meg amit én csinálok az nem is MUNKA!

2014. aug. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
93%

Diploma előtt álló egyetemistaként azt kell, hogy mondjam, hogy rengeteg a műveletlen, ostoba ember, aki diplomát kap.


Ezen felül szerintem a műveltséget nem végzettségiben mérik. Például a helyesírásod, fogalmazásod alapján én már téged a művelt ember kategóriába sorollak. Ugyanis rengeteg diplomás embert ismerek, akik nem tudnak leírni egy épkézláb mondatot helyesen.


Az, hogy itt sokan leszólnak embereket mert nincs diplomájuk, szerintem nem igaz. Én is írtam már hasonló kommentet, de soha nem azért írtam valakinek negatív hangnemben, mert nincs diplomája és akkor ő nem ér semmit, hanem mert rengeteg olyan ember van itt, aki csak sír, hogy ő miért nem keres nettó 200-at, pedig most tervezi, hogy megcsinálja a műkörmös 1 éves okj-t. Az ilyeneknek írjuk sokan, hogy ha sokat akar keresni, talán tanulni kellene valami értelmeset, megfelelő minőségben. Aztán erre megkapjuk, hogy nekünk könnyű, mert csak egy légkondis irodában kell ücsörögni meg pötyögni a gépen, és dől a lé. Mintha ez így menne. Meg mintha nem güriztem volna érte 23 éves koromig.

De ez az egész nincs összefüggésbe az ésszel, meg a műveltséggel. Csak egy művelt ember általában tudja, hogy attól nem fog jobban keresni, ha gyk-n sír, meg kérdezgeti, hogy melyik okj-s tanfolyammal lehet százezreket keresni könnyen.

Meg amiket írtál, pilóta meg stewardess, nekik általában sok nyelvet kell jól tudni, meg elég rossz az időbeosztásuk ugye. Valamit valamiért. De általában az itt kesergő embereknek se nyelvtudásuk nincs, se kedvük sokat dolgozni.

Írom mindezeket úgy, hogy a családomban én vagyok az egyetlen diplomás, de nem az egyetlen értelmes ember. És nem, nem nézem le a családtagjaimat. Sőt senki mást se, aki normális, tisztában van a saját helyzetével, és dolgozik, akármi is legyen az, és nem a csodát várja meg köpköd másokra, hogy "de neked könnyű".

Remélem érthető volt az álláspontom :)

2014. aug. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
75%

Tiziano? Musil? Netán don Brown?

Attól, hogy valaki nem jártas a reneszánsz festészetben, a német irodalomban, vagy épp nem olvassa don Brown-t agymenéseit, még lehet művelt, kulturált, a világra, a tudományokra nyitott ember. Rossz a hasonlatod.

2014. aug. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
93%
Olyan apróságokkal ne foglalkozzunk, hogy Musil osztrák, Don Brown meg egy ponyvaíró. Tiziano meg Musil neve nem kéne, hogy egy magát műveltnek nevező ember számára ismeretlen legyen.
2014. aug. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
55%

Jaj, négyeske! Olyan sznob és buta vagy! XD


Mit tudsz te a repülésről? Azt sem tudod, mi a Pitot-cső vagy az APU, vagy ki az a CCM vagy FA XD

2014. aug. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Azt gondolom, hogy a diploma az egy szakmában való jártasságot, valamilyen dokumentált fokozatot jelent. A műveltség az ennél jóval több. Nem érzem az egyiket a másik folyományának (2 diplomám van).


A gondot abban látom, hogy a diplomának már nem csak emberi értéke nincs Magyarországon (sem intellektuálisan, sem gyakorlati hozzáértésben), hanem piaci sem. Teljes mértékben meg tudom érteni azok elkeseredettségét, akik évekig éjszakáztak a magyar felsőoktatásban: tanulás mellett melózva és nagy pénzeket ölve a jövőjükbe, hogy a padból kikerülve pl. a polgármester vásárolt érettségis fiacskája anyázza őket reggeltől estig alamizsnáért. Ez nagyon nincs jól.


Azt gondolom, hogy akinek ma M.o.-on nincs pénze / kapcsolata (és így jól fizető állása) azt mindenkit lenéznek. Függetlenül a kvalitásaitól és a papírjaitól - mivel mindent a pénz igazol. Ilyen ez. Az orvosok egy külön kaszt: a többségük apja anyja is orvos volt, így a tudomány genetikailag öröklődik generációról generációra :D.

2014. szept. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!