Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Dolgoztatok már ruhabolti...

Dolgoztatok már ruhabolti eladóként?

Figyelt kérdés
akár diákmunkában pár napot, akár állandó melóként. Milyen? Pozitív és negatív tapasztalatok is érdekelnek.
2014. okt. 10. 21:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen, dolgoztam...

Sz.r meló, a vevők többsége azt hiszi, hogy a cselédjük vagy, úgy néznek rád, mint egy senkire, akibe beletörölhetik a cipőiket csak azért, mert ők a "vevők". Ha egy ruhát levernek, nem veszik fel, hanem rosszabb esetben még meg is tapossák vagy berúgják az állvány alá.

A többségüknek visszaköszönni is derogál, egy "köszönöm"-öt nem kapsz, ha segítesz megtalálni a megfelelő méretet.

Amit meg a próbafülkében találsz néha, na az a legjobb, és akkor nem a szétdobált ruhákról van szó: félig kiborított üdítő üvegestől, Fornettis zacskó (mert természetesen ruhapróba közben kell zabálni), taknyos zsepik, véres betét (!!!), óvszer (!!!), rágó felragasztva a falra, használt bugyi (!!!)

Én inkább éhendöglök, de soha többet nem megyek vissza ruházati eladónak!

2014. okt. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Szia! Én diákmunkaként dolgoztam az egyik nagy ruhaüzletben. Nem írom le a nevét, de két betűs a bolt neve, szóval könnyen kitalálhatod. Én pont Glamour napokon voltam, három nap folyamatosan 10 és fél órát. Nem lehetett megállni egy percre sem, minket diákokat folyamatosan figyeltek az ott dolgozók és ha már egy negyed másodpercre is megálltál jöttek és szóltak, hogy miért nem csinálsz semmit, ami azért valljuk be kicsit nehéz ha ennyi időt talpon vagy, illetve azért hozzá kell szokni a bolthoz, hiszen biztos hogy nem tudod, hogy a ruhákat hova kéne vissza rakni ami elkeveredik, stb., de ez megszokás kérdése. Nyilván annak az embernek aki nap mint nap ezt csinálja meg se kottyan. De voltam még raktárba is ahol ruhákat kellett csipogózni, az egész elviselhető volt, és az idő is jobban telt.
2014. okt. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Sokat kell állni, mert a legtöbb helyen akkor sem ülhetsz le, ha nincs vásárló, és ha 12 órázol, akkor az elég kemény, de meglehet szokni, illetve nagyon fontos a megfelelő lábbeli. Az hogy az emberek bunkók, és lábtörlőnek néznek, nyilván nem mindenkire igaz, konkrétan szerintem csak 1-2 ilyen ember van, (persze ez attól is függ, hogy milyen környéken van az üzlet), rájuk csak mosolyogni kell. A "visszanemköszönés" az sokkal jellemzőbb, de kit érdekel? Ezzel nem okoz fájdalmat szerintem senkinek, és őt minősíti...Összefoglalva szerintem nem olyan rossz, persze mellette kereshetsz mást is, de ennél vannak azért sokkal rosszabb munkák is, de nyilván sokkal jobbak is, ezenfelül megtanulsz emberekkel bánni, ami nagyon jól jöhet még életed során.
2014. okt. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

nekem anno csak az üzletvezetővel volt bajom, rámszólt, hogy kérdezzem meg a vevőt, hogy segíthetek e, erre mondtam hogy már megkérdeztem és köszöni, nézelődik, de aztán megint rámszólt, hogy segítsek, megint eljátszottuk ugyanezt, utána leégettem magam harmadjára is a vevő előtt(még jó hogy nem küldött el a gúzsba hogy annyiszor erőszakoskodom a segítségemmel)utána rámfogta hogy nem dolgozom..


hívott, hogy segítsek a kollégának plakátot ragasztani, de erre ő ragasztotta, a kolléga tartotta, azt sem tudtam hova tegyem a kezem a plakátra segítségnek(oda se fértem)erre megint rám fogja és ezt a hírem is keltette nap mint nap, hogy én nem vagyok segítőkész, rám nem lehet számítani.



egy másik helyen viszont rengeteget "bandáztam" a vevőkkel, mindig oldott volt a hangulat, mindent eladtam, olyan eladói dumám lett, hogy ihaj, emeltem az árbevételt, feltettek vezetőnek.

2014. okt. 11. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

igen.

tapasztalat hogy ha fiatal csinos lány vagy, nagy eséllyel felvesznek.

ha idősebb vagy akkor nem valószínű.

fárasztó, bár boltja válogatja.

más a kasszában állni,vagy lelatározni.

összességében nem volt olyan rossz, szólt egész nap a zene, nem fáradtam annyira el, mint egy gyárban pl.

de nem szeretném egész életemben ezt dolgozni,

ha vásárlás mániás vagy akkor nem ajánlom. nálunk volt kedvezmény a ruhákra, és egyik kolléganőm a fizetéséből 60ezret elköltött ott ruhákra egy hónapban, utána meg sírt hogy nincs kajára se pénze.

persze ez ritka eset szerintem.

2014. okt. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!