Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha van egy létező vagy képzele...

Ha van egy létező vagy képzeletbeli ellenség az hasznos, mert összecsiszolja a közösségeket?

Figyelt kérdés
Mert ugye az emberek általában akkor keresik egymást ha kell valami, pl javak, információ, védelem, nem?
2014. okt. 16. 16:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Sajnos van ilyen ismerősöm, aki attól érzi jól magát, ha van ellenségképe, mindegy, hogy az ki. Olyannyira mindegy, hogy ennek jegyében kétszer majdnem megölt egy kisgyereket, de egy másikat is rendszeresen vert, merthogy akkor éppen bennük látta az ellenségeket. Ez nem egyéb egyszerű pszichopátiánál, és most nagyon enyhén fejeztem ki magam.

Egyébként Hitler mondott valami hasonlót. Hogyha nem volna zsidó, fel kéne találni, mert az embernek látható ellenségre van szüksége, nem pedig láthatatlanra.

Az pedig, hogy az emberek összecsiszolódnak, ha ellenség van, egyrészt nem mindig van így: van, amikor ilyen szélsőséges helyzetben csak végleg elszabadulnak az indulatok, és az emberek inkább még egymást ölik összecsiszolódás helyett (amint az gyakran megtörténik háborúk vagy nyílt, véres diktatúrák alatt). Másrészt ha úgy látszik is, hogy összefognak, ez csak látszólagos, mert a veszély elmúltával azonnal előjönnek a feszültségek, és a közösség széthullik. (Pl. vagy 20 évvel ezelőtt valamelyik árvíz idején példás összefogással mentettek meg egy települést, de még le se ment az árhullám, már csépelték egymást az emberek, hogy ki mennyi állami támogatást vett fel az árvízkárok után. Baráti, sőt családi kapcsolatok szakadtak meg emiatt, és ez a feszültség még azóta is tart, pedig ennek már sok-sok éve...) Márpedig egy igazi közösség ettől azért sokkal több mindent kibír...

2014. okt. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Most épp egy ilyen szituban vagyok:(. Igaz: az ellenség összecsiszolja a közösséget. Igaz, hogy arra az ellenségre sokáig fújni fognak, de lehet, hogy megéri, mert legalább változik valami és talán jobb lesz később mindenkinek az az adott helyzet.
2014. okt. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, és a nép, az istenadta nép összefog a gonosz rezsidémon, meg a gaz IMF ellen.
2014. okt. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hogyha egymás közt keresték egyes diktatúrákban a rejtőzködő ellenséget paranoiából az vezetett gyanakvásokhoz és kivégzésekhez, de háborúban én még nemigen hallottam arról, hogy egymásnak esnének a seregen belül miközben az ellenséges sereg fenyeget, te ilyet hol olvastál? Pénztámogatások igénylése körüli vita hogyha nem dolgoztak volna együtt a vészben akkor is kitört volna, sőt akkor talán méginkább, nem? Viszont amíg tartott az árvízvédelem addig mindenki jobban értékelték egymást, mintha csak otthon nézték volna a tévét, nem? Suliban, munkahelyen, utcán is jobban örül az ember egy barátnak, ha van egy személy vagy társaság aki másokat leszól, kinevet, kibeszél, fenyeget, hisz attól érzi magát biztonságban, míg a fenyegetők nélkül alapból meglenne a biztonság és lehet hogy egyedül játszana, nem? Ha meg pl. mész egy veszélyes környékre, akkor sűrűbben megfordul a fejedben hogy jó lenne hívni magaddal valakit, tehát közelebb kerültök egymáshoz, mintha biztonságos helyre mennél egyedül, nem?
2014. okt. 16. 21:42
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ez igaz :D
2014. okt. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!