Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Rosszat tettem apámnak - hogy...

Rosszat tettem apámnak - hogy oldhatnám meg?

Figyelt kérdés

Eléggé rossz állapotban voltam egész nyáron, magánéleti dolgok miatt.

Még pszichológushoz is elmentem, akihez azóta is járok. (Ingyenes)


Családom rendben van, apám nevel négyünket, én vagyok a legkisebb. Tisztaság van, beosztjuk egymás közöt a házimunkát, minden nap rendesen kapunk enni, mindannyian kapunk törődést és szeretetet, tiszta, vasalt ruhában járunk iskolába.


Szeptemberben elkezdődött a suli és a gondjaim már annyira felfokozódtak bennem, hogy a viselkedésemre is kihatottak.

Nem bírtam órán odafigyelni, nem beszélgettem senkivel, a tanárokkal meg nagyon illetlen voltam; végig csak magamba mélyedve akartam ülni és csak merengeni.


Egy ilyen esetnél leült velem az ofő szeptember végefele és beszélgettünk és elmondtam, baj van, de kezd megoldódni, járok pszichológushoz, stb. Megkérdezte, hogy családom mennyit tud és elmondtam, hogy nem szeretném velük részletesebben megosztani, mert nem akarom fárasztani Őket. Édesapám 4 gyerekre kell, hogy figyeljen és emellett dolgozik, extra teher nem akarok így lenni a vállán, mert nagyon szeretem.

Kérdezte, hogy reagál arra, ha telefont kap tőlük vagy hazaviszem az egyest, mondtam megszíd.


Pár nap múlva megjelent nálunk a gyámhatóság, mert én állítólag azt mondtam "valakiknek", hogy édesapám rosszul kezeli a helyzetet, hogy baj van velem és nem merek itthon a viselkedése miatt megnyílni, mert szidalmazásra és verésre számíthatok és nagyon rossz a helyzet idehaza...

Végül látták, hogy nem volt igazam és hogy igenis jó a helyzet idehaza és minden rendben van.


Másnap odamentem ofő elmondta amúgy, hogy ő vitatta ezt meg igazgatóval meg többiekkel és ők voltak.


Odamentem következő héten minden engem tanító tanárhoz, hogy bocsánatot kérjek, a gyerekekkel meg nyitottabb vagyok és járok a pszichológushoz.

De eszméletlenül szégyenlem magam, hogy apámat ilyen helyzetbe kevertem. Apa nagyon jól kezeli, már leültem vele kétszer beszélni erről és mondta, hogy semmi baj nincs.


Viszont a testvéreim nagyon a szívükre vették; a legspontánabb helyzetekben, pl családi összejövetelen vagy baráti társaságukban, ha ott vagyok, felemlegetik, hoy ráuszítottam apámra a gyámhatóságot, hogy hazugságokat terjesztek apám kárára és hiába mondom nekik, hogy szeretem apát és nem mondtam semmi rosszat és nem akartam neki ártani, röhögnek és mondják, hogy ugyan már.


Nagyon rossz itthon így, állandóan a tesóim ezzel piszkálnak és haragszanak rám és megbocsájthatatlannak tartják, hogy ezt tettem apával. Én is utálom magam ezért. És, bár nem mutat haragot, de ha meglátom apát, elfog a sírás, hogy ilyen helyzetbe kevertem őt és szégyenlem magam.


Hogy oldhatnám meg ezt a helyzetet?


16/L



2014. okt. 21. 20:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Biztosítsd apukádat, hogy nagyon szereted. Ne hozd fel többet a témát. Nem a te hibád, a tanárok tekerték ki azt, amit mondtál. Tanuld meg, a tanároknak nem mondhatsz el semmit, mert mindent kihoznak belőle, csak az igazat nem. Max nagyon felszínes dolgokat mesélhetsz nekik. Látod most is hogy jártál.

Én egyszer rosszul voltam suliban, erre az osztályfőnököm felhívta anyám, hogy én biztos drogosan mentem be....

Megbeszéltétek, a dolog helyrejött. Nem tudsz mit csinálni. Lépj tovább és kitartást!

L23

2014. okt. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

És a tesóimnak hogyan tudnék reagálni? Elmondtam nekik már, hogy mit mondtam pontosan az ofőnek, hogy tisztelem és szeretem apát és, hogy tudom hogy eléggé nehéz lehet 4 gyerekre odafigyelni, ő mégis a legjobbat adja mind a négyünknek és, hogy sosem állítanám az ellenkezőjét.


Erre azt mondják, hogy biztos, hogy azt mondtam bent a suliban, amit elmondtak nekik a gyámhatóság emberei és, hogy nem kell a finomítás, a mellébeszélés, biztos ezt tettem.


És folyton ők hozzák fel, általában vagy csak úgy, ha vacsorázunk, vagy egy családi összejövetelen vagy csak úgy, hogy barátok jönnek és beszélgetés közben szóba hozzák.

Volt, hogy azt mondtam, nem akarok erről beszélni, mire leteremtettek, hogy eléggé szemtelen vagyok, hogy ilyet teszek apával és utána még nekem áll feljebb és én nem akarok róla beszélni...

2014. okt. 21. 20:45
 3/6 anonim ***** válasza:

Azért csinálják, mert látják, hogy idegesíthetnek vele. Röhögve dörgölik az orrod alá?

Nevesd ki őket, és kérdezd meg, hogy: na mivan, nincs életetek, mással nem tudtok foglalkozni? Szánalmasak vagytok! Kiröhögöd őket és bemész a szobádba. :)

előző voltam

2014. okt. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Eléggé komolyan gondolják amit mondanak és ahogy mondják.


De ezt kipróbálom.


Köszi a segítséget és a választ!

2014. okt. 21. 21:22
 5/6 anonim ***** válasza:
mondd nekik hogy ha állandóan felemlegetik ezt témát azzal ugyan úgy elbasszák édesapád hangulatát és ha nem akarnak neki rosszat akkor ők se beszélnek róla többet
2014. okt. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2014. okt. 22. 10:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!