Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek? Most nézem...

Mi a véleményetek? Most nézem az m1-en egy 56-os műsort és elsírtam magam azon, hogy mit műveltek velünk a hatalmak. Hányan a vérüket adták a hazáért.17/f

Figyelt kérdés
2014. okt. 23. 10:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Na igen, ők legalább valami értelmes dolog miatt harcoltak. Nekem a NatGeo Apokalipszis: első világháború sorozata közben lett könnyes a szemem...az a lövészárok hadviselés, elképesztő. Elképzelhetetlen körülmények között harcoltak az emberek, a semmiért. Egy-két vezető hatalmi harca miatt 10 millióan haltak meg - és ez csak a harcok áldozatainak száma. A hátország veszteségeiről nincs szó benne.

Nem is értem, miért mennek az emberek háborúba. Ha senki sem lett volna hajlandó fegyvert fogni, akkor aztán nézhettek volna az uralkodók nagyokat...

2014. okt. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

És ha látnák hogy az az ország amiért harcoltak, ma milyen helyzetben van...

Az a legdurvább az egészben, hogy szinte amióta betelepültünk a Kárpát-medencébe, mi védtük meg Európát minden támadástól, rajtunk csattantak az erős ütések.És mégis most hogy néz ki az ország?Tele bűnözéssel,lopással,mindenki mindenki ellensége..Ezt érdemli Magyarország?

2014. okt. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
61%
Mert totális agymosás van már 1800-as évek óta. Ezért mennek az emberek háborúba.
2014. okt. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az 56-os hősök több rétegből kerültek ki. Voltak idealisták, akik úgy gondolták, hogy lehet változtatni, voltak elkeseredett emberek, akik a vélt vagy valós sérelmeiket próbálták megtorolni, illetve voltak börtönből (a politikaiakkal együtt kiengedett) valódi bűnözők, akik közül páran a káosz fenntartásában voltak érdekeltek.


Emiatt a felkelők tevékenysége is többrétű volt. Bizony voltak lincselések, amikor ÁVÓ-solnak gondolt embereket lincseltek meg (ezek tipikusan sorkatonák voltak, mert pár héttel korábban az ÁVO egyenruhája megváltozott, és valamelyik fegyvernem megkapta a "régit"). Voltak forradalmi cselekménynek mondott személyes leszámolások.


Voltak nevetséges ellenállási kísérletek (egy ipari tanuló a gyár ablakából leventepuskával lőtte a tankokat...).

A néhány nap alatt még valós kormány sem tudott alakulni, naponta több kormány alakult valós hatalom nélkül. Nagy Imre a "Csapataink Harcban Állnak" beszéddel lett "valaki", arról, hogy miért kellett meghalnia több elmélet van, nem tudom mi az igaz.


Mivel az országban nem volt rend, a szovjet csapatok megítélése igen ellentmondásos volt (a viselkedésük is, Volt ahol osztottak ételt,volt ahol megszállóként viselkedtek, ez valószínűleg alakulatfüggő volt), mivel a rend reményét hozták.


Az "56-os célok" is ellentmondásosak voltak. A "munkástanács alapú szocializmus" elkezdett kialakulni de voltak királypártiak, akik királyságot szerettek volna, illetve a teljes paletta jelen volt a célok között, de ezeknek nem volt idejük kibontakozni. Egy közös pont volt a "ruszkik haza". A Nagy Imre temetésen egy jogi egyetemista ezt a vonalat vette fel ismét (amikor a szovjet csapatok nagy része már rég kiment)

2014. okt. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyébként utolsónak igaza lehet, a mai megemlékezések erősen idealizáltak.

Több Szilvási Lajos által írt könyvet is olvastam, amikben érdekes dolgok voltak. Ha maga az adott cselekmény és a szereplők kitaláltak is, nyilván a tapasztalatok ihlették.

Egyetemi tanárt régebben kapott rossz jegyért megverő "forradalmi egyetemisták"...iskolatárs/szomszéd/boltos elintézése vélt vagy valós sérelmek miatt... Voltak ott disznóságok a felkelők részéről is.

De alapvetően örvendetes, hogy fellépett valaki Rákosiék ellen.

2014. okt. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok. Számomra sz egyik tanárom "értékelése" volt a leghitelesebb:

Annak idején egymás mellet harcoltunk. Belőlem hőst csináltak, X tanár úrból árulót...

2014. okt. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!