Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet leküzdeni az...

Hogy lehet leküzdeni az örökös halogatást?

Figyelt kérdés

Alapjába véve is egy halogatós típus vagyok és talán lusta is.Szerintem bizonyos szintig nem gond ha lusta valaki,de én már át estem a ló túloldalára.tavaly rendszeresen jártam suliba,meg volt a napi rutin,6-kor kelés,iskola,délután haza,tanulás,mozgás stb.De akkor is amit tudtam az halogattam.


Jelenleg levelezőn tanulok,ha találok alkalmi munkát,akkor dolgozom.Azt hittem milyen jó lesz majd ez,de rá kellett jönnöm hogy nem.Most egybe folynak a napok,hiába van rengeteg időm,mégis úgy érzem nincs.Nem tudom beosztani az időmet.Olyan hamar elszalad egy nap.A tanulással is nagyon el vagyok csúszva.


Mindig is el akartam kezdeni valamit sportolni,vagy csak tornázni itthon,vagy bármilyen hobbit,de ezt is mindig halogatom.


Félek,hogy nagyon pórul járok így egyszer,tudom hogy ez nem jó. :(


2014. okt. 23. 16:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Önuralommal.

Rákényszeríted magadat, hogy valamelyik kiszemelt feladatot márpedig megcsinálod. Utána örülni fogsz neki, hogy elvégezted az adott dolgot:), és az segít benne, hogy máskor is időben állj neki.

Ha rendszeres időtöltést akarsz beiktatni a mindennapokba, akkor egy napot se hagyj ki, mert onnantól borulni fog az egész:(

Ne "vállald túl magad". Egyszerre egy lépést tegyél, és ha azt már beiktattad, akkor lépj tovább! (Feltéve, ha nem akarsz teljes életmódváltást.)

És "jutalmazd meg magad":))

2014. okt. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy abbahagyod a halogatást.

Amit csinálnod kell, kezdd el minél hamarabb, mondjuk már holnap. :D


Szánd rá magad tényleg a dolgokra.

60 évesen lehet nagyon jó dolog lesz a rengeteg szabadidő, de most pl nekem is, 20on évesen, hosszabb távon átok.

2014. okt. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!