Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehetne leküzdeni a...

Hogy lehetne leküzdeni a halogatást? (procrastination)

Figyelt kérdés
Nem tudok az unalmas dolgokra sokáig koncentrálni. Tanulás megy 15percig, legtöbbször gépnél tudok csak tanulni, ott 10percig, utána a dupláján netezek,facebook, mobilozok, gondolkodom,álmodozok és elmegy az egész nap. Hogy lehetne ezt leküzdeni? Legalább 45percig tudjak arra a sz@rra koncentrálni.
2014. jan. 17. 00:33
 1/4 anonim ***** válasza:
áramot ki. mond meg a szüleidnek, hogy vegyék el a gép tápkábelét, a telefont. A másik kettő meg csak erős akarattal küzdhető le. Sokat segítene a dolgon, ha olyat tanulnál ami érdekel is.
2014. jan. 17. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Tanulj 15 perces adagokban, ez teljesen jó, többet ne is tölts vele egy huzamban. Aztán pár perc pihi (nem gépezés-mobilozás!), és megint 15 perc. És így tovább, 2-3 órás tanulásokra vettem rá magam én is annó, kb. ennek köszönhetem hogy el tudtam végezni egy egyetemet. Ja, és sose tanulj gép előtt! Nyomtass ki mindent, menj olyan helyre ahol nincs gép.

Kérdés mit tanulsz? Ha érettségire készülsz akkor ezeket kell tenned. De ha pl. egy egyetemre jársz és a felénél még több lenne hátra, érdemes abbahagyni, mást keresni.

2014. jan. 17. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Most végeztem az első félévvel a BME-n. Nincs olyan szak, ami jobban érdekel, közgázon is vannak olyanok, amiket ugyanúgy utálnék(pl. Mikromakroökonomia, ami volt nekem a félévben), itt a BME-n a matek elméletjén és a kémián szenvedtem sokat. Sajnos ez elkerülhetetlen. Visont ami gyakorlatias pl. Feladatok és érzem hogy megy siman tudom tobb oran keresztul csinalni. Az elmelettel szenvedek, ha nem tudom megerteni es be kell magolnom. Pl matek ahogy irtam. De meglett 2esre.
2014. jan. 17. 12:56
 4/4 anonim ***** válasza:
Látom nagyon régi kérdés, de azért háta még erre jársz. Sikerült valamilyen módszerrel túllépned ezen szokásodon? Ha röviden megosztanád, akár privátban, nagyon szívesen venném.
2015. jún. 3. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!