Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért szeretnek az emberek...

Miért szeretnek az emberek belekötni interneten abba, hogy nem használok smiley-kat?

Figyelt kérdés
2014. okt. 26. 12:44
 1/7 anonim ***** válasza:
61%
Én gyakran használok, számomra nyomasztó, ha valaki egyáltalán nem használ. Élőben ott vannak az arckifejezések, nyilván ott sem szeretsz olyan emberrel beszélni, aki fapofával bámul rád, interneten lényegében azért jó, ha használsz smiley-kat, mert úgy nem tűnsz halálosan komolynak és unalmasnak. Persze nálam témától is függ, hogy mennyire tudom nélkülözni a smiley-k használatát.
2014. okt. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%

Mert hülye vagy!

Mert hülye vagy :D


na ezért.

2014. okt. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
59%
Ezzel fejezed ki az érzelmeidet, és durva, hogy mennyire sokat jelent a másiknak. Tőlem is kérdezték már skypolás közben, hogy talán nincs jókedvem, azért nem használok smiley-kat. Engem viszont az tud nagyon idegesíteni, ha valaki sokat használ.
2014. okt. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

A kérdezőnek van igaza.


Az írásbeliség évezredekre nyúlik vissza, szmájlik pedig még csak húsz éve vannak.

A legtöbb ember viszont ma nem olvas könyveket, újságokat, náluk az írásbeliség kimerül a többi hasonlóan vérprimitív ember facebook posztjainak olvasásában; továbbá az emberek túlnyomó része olyan hihetetlenül gyökér, hogy egy szöveg értelmét nem képes megfejteni, mindenféle segítséget igényel hozzá, hogy úgy-ahogy sikerüljön neki.


Tehát például egy szatirikus értelmű megjegyzés esetében, ha mégoly egyértelmű is, egyszerűen nem fogják fel, hogy humorosnak szántad, hacsak meg nem támogatod négy-öt szmájlival.


Nekem is egyre kevesebb kedvem van a szmájlik használatához: egyébként sem kívánok ostoba emberekkel szóba állni, úgyhogy nem zavar, ha ők majd nem lesznek képesek dekódolni a szövegemet.

2014. okt. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%
#4 SAját magamból tudok kiindulni, a környezetemhez képest igen sokat olvasok, főleg szépirodalmat. Sőt, a munkám során nagyon sok emberrel találkozom. Viszont ha csak az írott szöveget látom, kizárólag a szövegkörnyezetből nem tudom 100%-os pontossággal kikövetkeztetni, a másik milyen érzelmi állapotban van, viccel-e vagy épp most vett zokon valamit, stb. Míg a valóságban ezt azonnal lehet monitorozni. Ez a cyber világ sajátossága, kevés köze van az olvasottsághoz, vagy az intelligenciához.
2014. okt. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az első válaszolóval értek egyet. Szerintem is nagyon sokat segítenek a smiley-k az online beszélgetésben.

Persze vannak olyan emberek, akik túlzásba esnek és náluk már inkább zavaró, de ha okosan használjuk, nagyon sokat tud hozzátenni a társalgáshoz.

2014. okt. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én már megkaptam élőben is, hogy néha nem tudják eldönteni, viccelek-e avagy komolyan beszélek.

Írásban még annyira sem. Ezért ráveszem magam, hogy a legkétértelműbb mondatoknál már mégiscsak használjak emoticonokat, nem olyan nagy áldozat. Most hogy vannak rókák facebookon, már kedvelem is.

2014. okt. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!