Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti mit gondoltok az írástudatl...

Depilány kérdése:

Ti mit gondoltok az írástudatlan emberekről? Aki nem tud normális választ adni pár mondatba az inkább menjen tovább. Köszönöm.

Figyelt kérdés
2014. okt. 26. 18:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Azt,hogy olyan szociális és kulturális közegben nőttek fel ahol még az alapvető iskolázásra sem futja az embereknek.Ez inkább a harmadik világban jellemző bár nálunk is vannak a mélyszegénységben élők között akik írni olvasni ugyan alapfokon tudnak de a szövegértelmezéssel hadilábon állnak.Funkcionális analfabétáknak hívják őket.Egyébként ez a rendszer hibája és visszássága.A nyomorgó tömegek oktatásból is a legkevesebbet és legszinvonaltalanabbat kapják.Egyetemre,főiskolára bejutni ma már nem tudás hanem pénz kérdése sajnos...
2014. okt. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát én bele sem tudom a helyükbe gondolni magam, nagyon rossz lehet, még a nevét sem tudja leírni csak 3 keresztet...Szerintem nagyon kiszolgáltatottak is ezáltal.
2014. okt. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Úgy állok hozzá, hogy amíg én az írás megtanulására fordítottam sok gondot, ő olyan tudás elsajátításához, amiből ha most tud profitálni és szívesen végzi, akkor irigylésre méltó. Ha viszont olyan közegbe került, ahol ez nagy hátrány a számára, akkor sajnálom. El nem ítélem.
2014. okt. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Azt gondolom, hogy írástudatlan ember kevés van az országban, és inkább az idősebb generációban. Azontúl van nagyon sok funkcionális analfabéta. Továbbá azok, akiknek diszgráfiájuk van. Gondolom, kérdező, az itteni helyesírási hibákat vétőkre gondoltál. A felsorolt emberek nem tehetnek arról, hogy így írnak. Nem feltétlenül ostobák. Remélem tudtam normális választ adni pár mondatbaN.
2014. okt. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

én is írástudatlan vagyok. (haha)

egyébként nem, sajnálom őket

2014. okt. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!