Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A Távol-Keletiek mennyire...

A Távol-Keletiek mennyire hajlamosak az agresszióra, ha pl. érdekeiket, családtagjaikat. Stb. kell védeniük?

Figyelt kérdés

2014. nov. 2. 11:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Azt hallottam olyantól, akinek az első férje kínai volt és élt is kínában sokáig és élt a közelkeleten is, hogy a kínai férfiak hasonlóan állnak a nő és család kérdéshez, mint a muzulmán férfiak (védelmezőek, igen), de a nőknél nagyobb a különbség. Pl. a közelkeleti nő neveltetését is megtartja, tényleg "behódol", a kínai nők nagyrésze viszont lapít, de nem alázatos, inkább számító - nem vallási alapokból van a szerepük kialakítva.

Nagyon fontos a ffiaknak a család és a jó hír, ezért megkövetelik a családi rendet is, meg védik is kifelé eléggé.

2014. nov. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Én találkoztam már kínaival is, koreaival is és japánnal is, és elég csendes embereknek tűnnek, valahogy nem tudom elképzelni náluk sem a kiabálást, sem a tányértörést :D

De persze ezt bizonyára embere is válogatja, nem csak nemzete.

2014. nov. 2. 13:34
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem sem olyan teátrálisan kell ezt elképzelni, mint pl. az olaszoknál, de a büszkeség, fedhetetlenség és a családfői tekintély tuti más, mint csak úgy összejönni, megismerni valakit.
2014. nov. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
És vajon a távol-keletieknél a férj erélyese megmondja az asszonyának, ha valamit az asszonya nem úgy csinál, ahogy a férj szerint az helyénvaló volna? Vagy szólnia sem kell, mert a távol keleti nők alapból tudják, hogy "hol a helyük"?
2014. nov. 2. 21:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!