Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire fontos számodra a pénz?

Mennyire fontos számodra a pénz?

Figyelt kérdés
Mennyi az ideális számodra egy hónapban? Spórolsz, és mennyire? Anyagias vagy?
2014. nov. 3. 21:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Vilag eletemben sporolos voltam, mert szegeny csaladban nottem fel. Jelenleg nem tudom mire kolteni a penzemet, csak ulok rajta, mert nem akarom elszorni..
2014. nov. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Relatív. Én pl. rettentő csóró körülmények közé születtem, és éltem nagyon sokáig így. De itt nem azt akarom írni, hogy nem volt semmi luxus, hanem SEMMI nem volt. Most 32 éves vagyok, tehát nem egy őskövület. Nekünk nem volt vonalas telefon, nem volt TV (néha volt valami ilyen olyan ahol futott a kép), nem volt mikro, és még sokáig sorolhatnám.


Én mindent saját magam vettem magamnak, amim vagy ami a családnak volt. Színes TV, bojler, mikrohullámú sütő, kád, szőnyegek a lakásban, használt autó, stb.


Mostanra már elég jól állok anyagilag, és nem jelent gondot venni egy autót, egy laptopot, egy minőségi tápot, a kutyámnak vagy elmenni egy wellness hétvégére, vagy libamájat sütni.


Viszont! Ez van hogy nem mindig van így! És amikor kevesebb van, akkor sem esek kétségbe, és akkor sem az a lényeg, hogy a pénz a pénz a pénz!

Tudok mérlegelni, és el tudom dönteni, hogy mit miért.


Pl. Ha a párommal együtt akarok lenni mondjuk 3 napig megszakítás nélkül, és mindkettőnknek egy egy csomó pénz kiesés, akkor sem fogunk kétségbe esni.


Illetve, ha épp ott tartunk, hogy talán ki tudjuk fizetni a számlákat (mert volt nem egyszer ilyen), és esetleg karácsonykor a legnagyobb luxus egy párizsis kenyér legyen, akkor sem csinálunk belőle nagy ügyet és nem fogunk bankot rabolni, vagy hasonlók.


Nem nagyon spórolunk, mert amikor sok jön be, akkor az el is megy. Amikor meg kevés a bevétel, vagy semmi, akkor főleg nincs spórolni való. Aztán ha megint vagy pénz, akkor ezeket a mínuszokat is ki kell egyenlíteni.


Amikor jól megy akkor több 100 ezer is elmegy havonta, amikor meg nem, akkor a plafon, 80 ezer/fő, vagy még kevesebb.


De van diákhitel, meg a páromnak gyerektartás, stb.

2014. nov. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
*egy egy = ez egy
2014. nov. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát attól függ hol élsz.

Ha a szüleiddel akkor egy kicsit jobb a helyzet,ha külön akkor már gázosabb az anyagi dolog.


Ha külön élsz akkor havonta minimum 180 ezer ft-ra szükség lenne,hogy élj belőle.

Ha szüleiddel,akkor mivel bérleti díj és rezsi nincs.Így csak a saját dolgaidat fizeted,vagy ha rendes vagy adsz a szüleidnek, akkor kevesebbel is elvagy.


Mi sem voltunk eleresztve soha,megtanultam nélkülözni is.A pénzt pedig csak és kizárólag olyan dolgokra költeni ami fontos,hasznos.


Most jobb a helyzet vmennyivel,dolgozok van havi jövedelmem,amiből vásárolok itthonra dolgokat ezzel segítve anyumékat. A többit meg magamra költöm vagy a kutyámra. havi 65 ezer ft-ból annyira nem tudok spórolni. Havi 10-15-öt anyuméknak adok + telefonszámla,kutyatáp, tisztasági szerek..eljárok szórakozni, akkor melóba a kaját,üdítőt veszem. Utazási költség aminek csak egy részét térítik.


Szóval ha itthon lakással meg keresnék havi 90-100 ezret abból már jócskán félre tudnék tenni.

2014. nov. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A jelenlegi életemben nincsen miből spórolnom.Legfeljebb a benzinpénzzel tudok variálni,ha kerékpározom helyette.A garasoskodás mentes életemhez kellene havi 200e.Egy normális szociális-tanfolyam,mozi,színház,koncert,étterem,nyaralás,félretenni-fejlődőképes élethez meg 300e,vagyis egy nem gyarmati országbéli minimálbér.
2014. nov. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

nekem létszükségletnyi fontos a pénz.

ideális netto 200 lenne

nem vagyok anyagias(talán ezért tartok a mínuszban)

magamra szinte semmt nem költök, így spórolok

2014. nov. 3. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Money --> Power --> Everything
2014. nov. 3. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az utobbi evekben eleg jol keresek, hosszu ido utan komoly celokat is ki lehet tuzni. Viszont cserebe vegig dolgozom a karacsonyt (szenteste is ejjel 11ig), szilvesztert. Majd januarban bepotoljuk. A magasabb bevetel lehetove teszi hogy nem kell garasoskodni, persze ez nem jelent esz nelkuli koltekezest.
2014. nov. 4. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!