Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én érzem azt hogy olyan...

Csak én érzem azt hogy olyan ellenséges mindenki?

Figyelt kérdés
azt vettem észre körülöttem mindenki olyan ellenséges, ha próbálok önerőből elérni valamit, azt érzem ahogy leszólnak hogy kevés, ha teszek valamit ami szerintem jó, akkor is belekötnek. De még baráttal is igy van, van egy gyerekkori barátom, ha csinálok valamit és szerintem új dolog meg jó, és beavatom őt is, akkor is inkább a kritika jön hogy ez nemjó mert... Mintha nem lehet neki megfelelni. sok emberrel van ez igy, h nemtudom mit várnak.. elég idegesitő.
2014. nov. 10. 11:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
En is igy érzem, de rájöttem az irigység beszél belõlük,meg akarnak fosztani az örömtõl.
2014. nov. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Irigység az valóban! a Legszánalmasabb.. volt is dolgom ilyenekkel vagyis láttam már elég sokat. És valami miatt csak az érdekli őket hogy minél inkább lehúzzák az embert. hol ott nem tudják elfogadni hogy lehetnek náluk jobbak is. Tehát mi akik ebben szenvedünk, elég erősnek kell lenni, valahogy ki kéne fejleszteni azt a szikla szilárd nézetet hogy figyelmen kivül hagyni az ilyeneket. De az is érdekelne inkább, kinek milyen módszere, technikája van erre, hogy jól kezelje
2014. nov. 10. 12:48
 3/11 anonim ***** válasza:
Én egy lóval tanultam meg az alapokat
2014. nov. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Abban a pillanatban nekem rosszul esik, amikor érzem,hogy megtesznek mindent, hogy lehuzzanak.Szóhoz sem jutok és még maradok magyarázkodni.Egyrészt azért, mert nekem eszembe sem jutna,hogyha valaki örül valaminek,és én gátoljam az örömét.Pontosan azok az emberek adják vissza a gonoszságukat,irigységüket,akikkel együttérzek és jobban állnak nálam pl.anyagiakban.Bennem nincs irigység, mert tudom nincs értelme.

Pedig vannak nekem is problémáim,de nem teszek azért keresztbe valakinek, mert nem hiszem,hogy jobban érezném magamat.Ilyen gonosz lett a világ, az emberek nem érzik,hogy nem cselekszenek jól.

2014. nov. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
13:21 és mik azok az alapok?
2014. nov. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A problémát te magad fogalmazod meg csak nem veszed észre.


'mintha nem lehetne neki megfelelni, nem tudom hogy mit várnak'


Mond már meg hogy mi a jó büdös francért kell megfelelni a másiknak ? És mi az hogy mit vár tőled a másik ?


Rossz az irány pajtás. Kevesebbet kéne a környezeteddel foglalkozni és többet saját magaddal.


Ha valaki azt mondja milyen jó fej vagy akkor vigyorogsz mint a tejbetök, ha meg azt mondja hogy menj már a hülyeségeddel akkor el van baszva az egész napod.


Ez nem más minthogy kivülről kezelget téged egy másik ember.


Szerinted ez így jó ?

Nem inkább magaddal kéne foglalkozni ?

Kialakítani a saját egyéniségedet, önbizalmadat ?


És a megoldás iránya is rossz amit mondasz hogy: kialakítani azt a szikla szilárd nézetet hogy ne érdekeljen mások véleménye.


Minek ehhez szikla szilárdság ?

Ez is csak a görcsölést mutatja.

Ha rendben vagy akkor ehhez nem kell semmilyen szilárdság vagy puhányság, egyszerűen kiröhögöd a barátodat és megmondhatod neki hogy jó hülye vagy mikor innen látom hogy mekkora király ötletem van.


Ha ezzel attól félsz hogy elveszíted a barátodat akkor rátapintottunk a következő problémára.


Na nehogymár neked attól kelljen félned hogy elveszítesz valakit. Az a másik is fél hogy elveszít téged ?


Ha igen akkor nagyszerű, most már ketten rettegtek attól hogy mi lesz.


Így kellene élni ??


Nem hiszem.


Mivel úgy néz ki hogy mindenki csak baszogat ezért irány a személyiségfejlesztés.


Esténként leülsz egy kicsit saját magaddal foglalkozni és kimondod a pozitív megerősítéseket saját magadnak.


Pl: Szeretem magamat, bízom magamban, magabiztos vagyok, a világ biztonságos és barátságos, senki sem fenyegeti személyiségemet, az emberek a barátaim, az emberek elismernek engem, napról napra erősödik az önbizalmam stb. minden amit ki tudsz találni és jobban érzed magad tőle.


És ne azt nézd hogy mások mit mondanak rólad, az nem érdekes.


Az legyen a lényeg hogy te milyennek tartod magad, és tartsd magad királynak. És akkor a környezeted is annak fog tartani.

2014. nov. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Bravó KirályRobi!


Irjál még dolgokat, csak tudod az a baj, nem mindig müködik.Ahhoz,hogy az ember jól érezze magát külsõleg is kellenek visszajelzések,az nem elég,ha én öntelten dicsérem önmagamat.pl.ez nem az én szokásom. Na most,ha én jóban vagyok önmagammal és olyannal találkozom,aki nem találja helyét az életben(sajnos ezekbõl van a több) és ezek tegyük fel 2.-ben 3.-asban összebeszélnek,hogy lehuzzanak,akkor mit tudsz tenni?

2014. nov. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Utolsónak igazat adok, én Tapasztalatom szerint is kellenek Külső megerősítők, akik igazat adnak, ezáltal "ragad ránk, ez az önbizalom, Sajna nem elég az ha csak magamba mondok dolgokat hogy erősítsem magam, persze nyilván az is ér valamit meg adja a kezdőlökést. Csak úgy elég nehéz fent tartani hogy tudod "egyedül vagy, ezt a szintet fent tartani hogy a környezet meg folyamatosan elakar nyomni..

A másik meg az, úgy hogy fejlődsz, ha nem kapsz jelzéseket, honnan tudod mi az elfogadott, helyes meg nem helyes, ami elfogadható?. Teszem azt Pl Mész egy házibuliba, Mindenki visz piát, te meg viszel egy zacskó cukrot. amiről mondjuk nem tudtad addig hogy nem oda való, De ezt se mondja meg senki, csak azt veszed észre hogy kizárnak a keretből, és kibeszélnek.. Így hogy fejlődsz ?. Sajnos nem ilyen segítőkészek az emberek. Mindenkinek Magának kell végig lépnie az egészet hogy jó legyen. Vagy Bicikliszerelő akarsz lenni, nem elég hogy tudod az alap dolgokat van 2 kereke lánc, pedál kormány. mind a 999 elemét ismerni kell, Minden egyes csavart, lánc szemet tudni kell. hogy ha belédkötnek az jöjjön le rólad hogy érted a dolgokat, hiteles vagy. Egy kis megingás már össze is dől a "kártyavár, és kezdheted előlröl átgondolni.

És ez Csak egy dolog volt az élet területén.

2014. nov. 10. 15:53
 9/11 139 válasza:
Nagyon örülök, hogy rátaláltam erre a kérdésre én is jelenleg ilyenekben próbálom fejleszteni magamat. Szerintem ennek érdemes úgy nekifutni, hogy rangsorolod az embereket (elég szigorúan) és egyszerűen bekapcsolsz egy "belső szűrőt". Nyilván az emberek először mások véleményei alapján helyezik el magukat. Előbb kapjuk a megjegyzéseket mint, ahogy tudnánk mi kik is vagyunk valóban. Rengetegszer veszem én is észre, hogy ezek a vélemények magunk szerint nem helyesek, nem igazak. Ilyenkor szokta magát sok ember elkönyvelni valamilyennek a nélkül, hogy időt szánnának a beáramló információk megszűrésére és bírálására. Ismer engem ő? Elégszer megnyilvánultam előtte ahhoz, hogy reális képet kapjon rólam és reális véleményt is tud rólam alkotni? Ha meg is nyilvánultam előtte már sokszor a valós énemet adtam? Van ez az ember elég intelligens/értelmes és tartom őt annyira, hogy adjak a véleményére? Csak kritizál vagy "utat mutat" (építő kritikát fogalmaz meg kulturáltan )? Nos írhatok még sok szép dolgod de egyenlőre még én is az út közepe tájt járok de tapasztalok egyre több mindent és az segít az előre lépésben! :) Hétfőkön általában rendíthetetlen vagyok mert hétvégén összeszedet magam csak magamra koncentrálok a "belső egyensúlyra" viszont sajnos a hét vége felé már eléggé kibillentenek és sokszor nagyon mélyre tudnak taszítani főleg az osztályom... nagy kihívás de minél többet alkalmazom annál erősebb és kitartóbb lesz ez az "én vagyok a központ" életfelfogás! Remélem nem sokára már teljesen megszabadulok ettől a néha feltörő letargia életszemlélettől amit mások okoznak és ezt kívánom neked is! Remélem segítettem valamit! :D 15L
2014. nov. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Persze hogy az utolsónak adsz igazat mivel pontosan ugyanabban a cipőben jártok.


Továbbra is mind a ketten a többiek megerősítése után sóvárogtok. Egyszerűen nem vagytok hajlandók levenni a környezetetekről a figyelmet és magatokra fordítani.


Ha ketten-hárman összesúgnak mögötted és kibeszélnek akkor te mire figyelsz ?

Természetesen rájuk. És hogy fogod magad ettől érezni ?

Nyilván pocsékan.

Aki saját magára figyel az jól fogja magát érezni továbbra is mert tisztában van saját magával és a belső erejével és nem érinti hogy a másik mit mond róla.


De te nem ezt teszed hanem elvárod mindenkitől hogy a nap 24 órájában folyamatosan dícsérjen téged hogy majd te ebből rakd össze a saját önérzeted. Ez nyilvánvalóan teljes képtelenség.


Elmondom a saját példámat, ez pár hete volt.

Itt nem tudom részletezni de nagyjából ez történt:


Én boxolni járok és csúnyán összevesztem az edzővel, jól megmondtam neki a magamét meg hogy ezért a szolgáltatásért nem fizetek neki egy vasat se.

Napnál világosabb hogy mindenki az edző mellé állt elvégre is ő a 'falkavezér' Tehát én mindenki ellen, nagyjából ez volt a felállás. Én továbbra is jártam edzeni és tisztában voltam vele hogy nekem van igazam úgyhogy már azt ezt követő edzésen is az történt amit én akartam és az edző is belátta hogy nekem van igazam sőt azt mondta ha lehet ne csináljak neki ennél is nagyobb lelki furdalást.

Tehát azóta is járok edzeni, a kapcsolatunk egyre jobb és az a lány aki korábban az edző mellé állt most mikor meccseltem az edzővel már nekem drukkolt.


De mondjátok már meg, ha ti nem álltok ki saját magatokért akkor ki fog helyettetek ????

Anyuci-apuci ott fog állni mellettetek életetek végéig és simogatja a buksitokat hogy jól van pici fiam nagyon ügyes vagy csak így tovább.


IGEN ??


Vagy hajlandóak vagytok végre felnőni, magatokba nézni és nem pedig mindenki mást okolni meg az egész világot.


Ezt a kérdezőnek mondom:

ha rendelkezel a belső erővel akkor többé nem merül fel hogy mi a helyes és mi a helytelen, akkor hiába jön neked 100 ember az ellenkezőjével te magad fogod tudni hogy mi az igazság. És akkor nem fogod a voksodat lerakni amellett hogy kettő meg kettő az egyenlő öttel és nem fogsz cukrot vinni a buliba mert tudod hogy az egy marhaság.


És ha eleget foglalkoztatok magatokkal és készen álltok akkor majd elérkezik hozzátok a pozitív megerősítés de akkor már nem fog érdekelni mert ha valaki azt mondja: hú tényleg neked van igazad akkor csak azt fogod rá mondani amit én szoktam: tudom, ez eddig is így volt.

2014. nov. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!