Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért panaszkodnak az emberek,...

Miért panaszkodnak az emberek, hogy kevés a fizetés, meg milyen sokat kell dolgozni érte, ha utána meg azt látom, hogy azt a nehezen megkeresett pénz másodpercek alatt el tudják költeni felesleges haszontalan dolgokra?

Figyelt kérdés
Olyankor nem gondolnak bele, hogy azért mennyi ideig gürcölnek a munkahelyen (pl. egy 100 ezer forintos okostelefon, vagy több tízeres prfüm, stb.)
2014. nov. 11. 17:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
66%
Ne is mond, van egy ilyen ismerősöm, olyan sóher, hogy a zsidók megkönnyeznék, sír állandóan, az utolsó ft miatt is, de többszázres telefonja, különféle újfajta digitális kütyüi, meg terepjárója azért van!
2014. nov. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én sem értem. Arra gondolok ezzel fájdalomcsillapítanak. Meg annyira agymosnak minket a reklámok is.. Meg van egy olyan érzete az embernek ha valami fölöslegesen drága dolgot vesz hogy akkor ő neki jó dolga van. Tehát egyszóval pótcselekvés. Meg így akar lenni valaki.
2014. nov. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon érdekesnek és kétélűnek tartom ezt a dolgot.

Meg tudom érteni az embereket,beleértve néha engem is,amikor nekiállnak költekezni.Látjuk a tévében,és tudjuk is hogy sok országban olyan szintűek a fizetések,hogy simán természetes az autóhasználat,a jó telefon,a drága ruhák,szép lakás,stb.,mert belefér a keretbe.2014-et írunk,és nem csodálkozom,ha a magyar ember "ki van éhezve" a kicsitt jobb életre(ezt használták ki a bankok a rendszerváltás után).

Viszont ha a tényeket és az arányokat nézzük,akkor tényleg sok ember feleslegesen költ,hiteleket vesz fel,iszik,dohányzik,és mindenféle látszatdrágaságra cseszi el a pénzét feleslegesen,aztán pedig hőbörög és a kormányt szídja.

Ez utóbbiban sok szerepe van a primitívségnek,és a csak külsőségekre adó butapr0li mentalitásnak,amiben a volt szoc.komm országok népei élen járnak.

2014. nov. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
44%
Kevés a fizetés, sokat kell dolgozni érte, de amit akarok, arra spórolok és megveszem. És igen, van százezres telefonom, mert arra spóroltam, ez miért fáj neked?
2014. nov. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nem minden ember ilyen.
2014. nov. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Mindenből az folyik, hogy csak a sármos, elegáns, magas, sportos, erős férfi drága autóval, luxuslakással az ember, a nő legyen szexbomba akkor is amikor felmossa a konyhát, s Mauritániánál közelebb nyaralni proli dolog.

Mindenkinek egy élete van, s abban szeretne boldogulni. A szerető család, az igaz barátok a legfontosabbak. De az ilyeneknek nem lehet eladni 35 az egyben szemetet, tehát ők maguk is szemetek. Az emberek nem szeretnek szemetek lenni.

2014. nov. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nem mindegy, hogy egyedülálló vagy családos mondja. Az utóbbiakat én sem tudom megérteni egyrészt a fent említett tételeid miatt, másrészt meg hogy ott rendszerint 2 kereső van, majdnem dupla pénz... Szóval ott csak a nyavajgás megy. Az egyedülállóknál már megértem, mert a rezsi, stb. nem 5 ft.
2014. nov. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ez amerikából indult ki. Fogyasztói társadalom néven talán?? Nemtudom de ott találták ki hogy ettől majd boldogok lesznek az emberek ha mindig csak vásárolnak. Ezért kell ugye korán tönkremenniük is a dolgoknak. Hogy az majd milyen jó hogy utána vehetek újat. Dejóóó!!! :D
2014. nov. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Mert szeretnek panaszkodni, ellenben nem szeretnek spórolni.
2014. nov. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Pimbula, ismered azt a bölcsességet, hogy a spórolástól a szegény még szegényebb, a gazdag még gazdagabb lesz?

Én sokat spóroltam életemben. Amire összejött volna az a pénz, amit megcéloztam, már semmit nem ért. Pedig bankban volt, kamatra.

2014. nov. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!