Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért panaszkodnak az emberek,...

Miért panaszkodnak az emberek, hogy kevés a fizetés, meg milyen sokat kell dolgozni érte, ha utána meg azt látom, hogy azt a nehezen megkeresett pénz másodpercek alatt el tudják költeni felesleges haszontalan dolgokra?

Figyelt kérdés
Olyankor nem gondolnak bele, hogy azért mennyi ideig gürcölnek a munkahelyen (pl. egy 100 ezer forintos okostelefon, vagy több tízeres prfüm, stb.)
2014. nov. 11. 17:34
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Nem azt mondom, hogy kuporgatni kell a pénzt, meg mindig spórolni, hanem ésszerűen elkölteni. Pl.ismerek olyan családot, akik ha megkapják a fizetést, rohannak a tescoba, habzsi-dőzsi, mindent összevesznek, aztán hónap végén meg már kölcsönkérnek.
2014. nov. 12. 00:07
 12/14 anonim ***** válasza:

"Pimbula, ismered azt a bölcsességet, hogy a spórolástól a szegény még szegényebb, a gazdag még gazdagabb lesz?

Én sokat spóroltam életemben. Amire összejött volna az a pénz, amit megcéloztam, már semmit nem ért. Pedig bankban volt, kamatra."


Ez nem hangzik túl bölcsen az én fülemnek. Ráadásul a lehető legrosszabb befektetési módot választottad. Aki előre akar jutni annak a spórolás mellett befektetni is meg kell tudni tanulnia. Egyik a másik nélkül csak toporgás egy helyben.

2014. nov. 12. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

" Olyankor nem gondolnak bele, hogy

azért mennyi ideig gürcölnek a

munkahelyen "


Én pont ezt szoktam számolgatni néha. :D

2015. jún. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Hát, nekem is százakárhányezres telefonom van, de én már 22-t adtam érte, mégis perfekt PDA meg minden. Mennyit spóroltam? Ja, semennyit, sehol nincs az a különbözet, viszont így van telefonom, úgy meg nem lenne, ha az új árán kellett volna megvenni, amikor friss volt a típus. A fizetés kevés, és sokat kell dolgozni érte, hülyeségeket kell lenyelni, elviselni, ahogy türhő kisfőnök a te ötletedért kap gratulációkat, ráadásul azért az ötletedért, amit meg is próbált elmagyarázni nagy hangon, mekkora hülyeség, mer' nem úgy van. Nagy ár ez azért, hogy helyben járj életed végéig.


Amivel kényezteted magad időnként, az ezt ellenpontozza valamennyire. Van, akinek több kell, hogy ne forduljon be. Van, aki tudja türtőztetni magát, és nem lesz neki rosszabb tőle. Van, akinek nem igénye költekezni a bánat ellen. Van, aki attól kemény, hogy semmivel se jutalmazza meg magát, kivéve talán az említett félretett pénz és befektetések (a vagyon morzsái: valódi, időtálló jutalom magadnak).


Elég sokan vannak olyanok, akik keresik és meg is ragadják a lehetőségeiket, és olyankor leesnek nagyobb összegek. Ők aztán séróból tudják, mire hány hónapig meg évig gyűjtöttek, aztán összeadod, és az egész család nem élt annyit összesen. :)


A panasz egy jó kommunikációs fék. Senki nem firtatja, hogy nem lehet-e, hogy másképp volt az kicsikét.

2015. aug. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!