Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit kéne tennem az ilyen...

Mit kéne tennem az ilyen helyzetekben?

Figyelt kérdés

Szóval, nagyon lámpalázas vagyok, és az lenne a problémám, hogy amikor magyar órán a tanár szólít, hogy olvassak, akkor egyszerűen nem tudok olvasni.Vagyis tudok, de mindig rontok, néha kicsit dadogok.15 éves vagyok, és most kerültem be egy közép iskolába, és már az első napon a magyar tanár olvastatott, és dadogtam, pontatlanul olvastam.Nagyon kínos volt számomra, pedig jól olvasok haverok között, akiket már kb 10 éve ismerek.Szóval egyszerűen a lámpaláz miatt nem tudok olvasni rendesen.Ez a probléma nem csak az olvasásnál jelentkezik, hanem feleléskor is.A tananyagot tudom rendesen, de amikor a tanár felszólít, hogy mennyek ki felelni, hirtelen besokallok, és nem tudom rendesen összeszedni a gondolataimat.Ez már általánosban is így volt, és ott olyan osztálytársak voltak, akiket 8 éve ismertem.Feleléskor kettesre vagy hármasra felelek, de ha ad tanár esélyt arra, hogy javítsak írásban, az mindig 4-es vagy 5-ös.Most is lesz magyar órám, és rendesen félek, mert ha szólít tanár, hogy olvassak, akkor csak dadogok :/.

Az ilyen helyzetekre nincs valakinek valami tanácsa, hogy mit kellene csinálnom?


2014. nov. 11. 23:40
 1/3 anonim ***** válasza:

A szóbeli felelésen az segíthet, ha otthon a tükör előtt mond fel az anyagot. Hidd el nagyon nehéz, de nekem segített.


Hú az olvasás, az fogós. Nekem is ez volt. Szerintem keresd fel őszintén a magyar tanárodat,és mond el neki a problémád, ha úgy látod, h nyitott lenne segíteni.

(Esetleg ezt is gyakorolhatod, úgy, h rögzíted...)

Nekem az segített, h mindig a következő szóra koncentráltam, így ki tudtam zárni mindenkit.


Amúgy neked az izgulást kellene leküzdened valahogy. Ebben kérhetsz segítséget egy szakembertől, szerintem sok praktikát tud mondani...

2014. nov. 12. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

De van.


Sokan nem tudnak róla hogy kimondott szavainknak mekkora hatalma van. Nekem van egy könyvem ami csak erről szól és elég meggyőző.


Ennek értelmében a tanácsom a következő:


Este mikor már lement az egész napi pörgés szánj magadra öt percet ülj vagy feküdj le nyugodtan és mond ki magadnak a pozitív megerősítéseket.

Adok pár ötletet de természetesen magadtól is kitalálhatsz olyat ami jól esik.


Pl: Szeretem magamat, bízom magamban, biztonsággal lehetek önmagam, senki sem fenyegeti személyiségemet, biztonságban vagyok az emberek között, az emberek a barátaim, az emberek szeretnek engem, bátran szerepelek emberek előtt,csak saját magamnak akarok megfelelni,önbizalmam napról napra növekszik, természetesen és nyugodtan olvasok az osztály előtt


Ezeket nem kell egész nap mondogatni hogy átprogramozd a tudatalattidat vagy ilyesmi, egyszerűen csak esténként foglalkozol magaddal pár percet és kimondod őket, ezzel kinyilvánítva magadnak és az életnek hogy mit vársz el.


Ettől megjön a belső erő vagy inkább olyan természetessé és könnyeddé válik a többiek előtt való felolvasás mintha csak otthon olvasgatnál magadban.

2014. nov. 12. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Nekem is ez a GONDOM.
2014. nov. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!