Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kihez forduljak?

Kihez forduljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

20 éves férfi/fiú vagyok!


Máig nem sikerült eldöntenem, hogy mit akarok kezdeni magammal az életben. Lehet, hogy ennek az az oka, hogy nem ismerem magam.


Szeretnék szakemberhez fordulni, aki "kielemez" engem, és megmondja, hogy mit ajánl nekem (milyen területen dolgozzak, milyen személyiség vagyok, mit tanuljak, mit csináljak, stb.).


Kihez kell fordulni? Egy pszichológushoz? Szaktanácsadóhoz? Hogy kell elkezdeni az egészet?


Remélem, tud valaki segíteni.



2014. nov. 16. 06:51
 1/9 anonim ***** válasza:
nekem is ez a problémám! én pszichológushoz megyek! 21/L
2014. nov. 16. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A pszichológus jó pénzért azt fogja tanácsolni, hogy menj el hozzá néhány órára óránként 5-10 ezer Ft-ért, azalatt kielemez, ami azt jelenti, hogy beszéltet (de ő tanácsot nem ad), majd pár hónap után azt mondja, hogy döntsd el te magad, hogy mit akarsz csinálni.
2014. nov. 16. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szia! Egy coach-hoz menjél, vagy fejvadászhoz. Nekik ez a szakterületük, profi módon értenek a problémádhoz. Ha a coach-ot választod, akkor életvezetési coach-ot ajánlok, különféle önismereti- és fejlesztési teszteket készítenek Veled, meglátod ott mi jön ki. Ahogy fent is mondják Neked mehetsz pszichológushoz is, egy órát megér, de drága, bár egy fejvadász sem lehet olcsó, szerintem is ahogy írják min. 10ezer/60 perc. Nincs valami hobbod, vagy ami örömmel tölt el amikor azzal foglalkozol? Semmi nincs ami vonzana munka terén? Humán vagy reál beállítottságú vagy? Irodalom vagy matek? Annyi kérdés van, amire itt mi nem tudunk Neked vàlaszolni, de egy coach igen. Álláskeresési börzén találkozhatsz Velük, vagy tudod itt a net! Sok sikert ;-)
2014. nov. 16. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
3-as vagyok: *hobbyd (elírtam)
2014. nov. 16. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hasonló korú gyerekeim vannak. Nem tudom milyen végzettséged van és milyenek a képességeid , hogyan viszonyulsz az emberekhez, van-e társaságod, dolgoztál-e már valahol, vannak -e kapcsolataid és nekik vannak-e hasonló problémáik? Addig ellébecolhatsz amig valaki eltart, de ha csak saját magadat kellene eltartanod egyből adódna a helyzet,mert valamiből élned kellene amiért tenned kéne és rájönnél arra,hogy az ember nem mindíg azt csinál amit szeretne. A Te korodba a társadalmi sajátosságok miatt nagyon sokszor kell még döntened és éppen ezért a fő irányt kell tudnod. Tovább tanulsz vagy dolgozol és tanulsz, vagy betanított dolgozóként vegetálsz, vagy szakmát tanulsz ami ma már modul rendszerben is történhet.
2014. nov. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Őszintén szólva nem igazán tehetem meg, hogy tízezreket költsek efféle szolgáltatásokra, úgyhogy megpróbálom a lehető legrövidebben leírni magam.


Gimnáziumban tanultam emelt magyar szakon. Szerettem tanulni az irodalmat, a történelmet és a nyelveket. Egy szó mint száz: humán beállítottságú vagyok.

Angolul valamivel a középszint felett beszélek, de nem emelt szinten. Olaszul pedig társalgási szinten beszélek. A reál tantárgyak (fizika,matek) sosem mentek igazán, de ha rendesen elmagyarázták az adott anyagot, akkor megértettem. Biztos voltam benne, hogy nem fog sikerülni a matek érettségi, de csak sikerült összehoznom a 70 %-ot, amire azért büszke vagyok, mint humán beállítottságú ember.


Zárkózott ember vagyok, sosem volt sok barátom. Jelenleg is 3 barátom van, de azok tényleg nagybetűs barátok, nem haverok.

Kimozdulni nem igazán szeretek itthonról, ha választanom kell a reggel 5ig tartó bulizás és az ágyban fekvés,könyvolvasás,film-, illetve sorozatnézés között, mindig az utóbbi nyer.

Az őszinteségemmel mindig kitűntem az emberek közül, ennek is volt köszönhető, hogy a 40 emberből 32 utált.

Ha valakinek tanács kell/kellett bármiben, mindig bizalommal fordultak/fordulnak hozzám, mert mindig hasznos tanácsokat adtam/adok, és szinte tehetséges vagyok a titoktartásban.

Ha bármilyen iskolai csoportos feladat volt bármilyen órán, mindig én voltam az, aki a kezébe vette az irányítást, többnyire az én ötleteim valósultak meg.


Szeretem képezni magam, nyelvek és tudás terén is. Egyelőre ez kimerül az angol és olasz nyelv elmélyítésében, illetve könyvek olvasásában, hogy szélesebb ismeretet szerezzek a világról,a rendszerekről, elméletekről, folyamatokról (jelenleg Orwell-t olvasok, nagy zseni).


Empatikusnak is tartom magam, könnyen beleélem magam mások életébe, könnyen átélem és megértem mások problémáit.


Rendkívül pesszimista vagyok minden téren. Soha semminek nem látom a jó oldalát, sajnos a tapasztalatok tettek ilyenné.


Nem tudom, mit kéne még leírnom. Ha van itt segítőkész ember, és tudja, hogy mikre kéne még válaszolnom, kérem, tegye fel a kérdéseket.

2014. nov. 16. 10:04
 7/9 anonim ***** válasza:
Apám aki ennyire ismeri magát képes segítséget kérni! Hát nekem kellene talán.
2014. nov. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Végezz el egy könyvtár szakot, menjél el könyvtárosnak vagy egyetem (latin szak lenne jó) levéltárosnak.

Az, hogy nincs sok barátod, csak 3, annak örüljél!! Ne úgy állítsd be, mint "fogyatékosságot". Magyar-könyvtár szakot ajánlanám.

2014. nov. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kezdetnek felhívhatod az Ifjúsági Lelki Elsősegélyt a 137-00 ingyenes számon, hétfőtől szombatig 9-21 óra között éred el Telekom vagy T-mobile számról. (Fülkéből is). Itt megbeszélheted a dilemmáidat.
2014. nov. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!