Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akik nem panelben laknak,...

Akik nem panelben laknak, azok miért nézik le a panelben lakókat?

Figyelt kérdés
Felújított, nagyon szépen berendezett, 4-szobás, kéterkélyes panellakásban lakom. Az a tapasztalatom, hogy épp olyanok nyilatkoznak lenézően a "panellakókról", akik igénytelen körülmények között laknak (pl. kis lakás izléstelenül berendezve, telepakolva igénytelen bútorokkal, szinte lépni sem lehet tőlük.) Mit számít az, hogy miből van a ház fala? Nem az a lényeg, hogy a lakás kényelmes és ízlésesen berendezett legyen?

2014. nov. 22. 14:35
1 2 3
 1/25 Quasar07 ***** válasza:
Ez jó kérdés. Valószínűleg azért, mert az embereknek a 'panellakás' hallatán egy kicsi, zsúfolt 10. emeleti lakás jut eszébe. Mint ahogy nekem is. De már rájöttem, hogy nem feltétlenül csak a csóró réteg lakik panellakásban. Lehet, hogy van egy gazdag tag aki a párjával ott érzi jól magát. Vagy egy idős nagyvárosi házaspárnak, vagy egy albérlő egyetemistának. Esetleg egy egyedülálló szülőnek a gyerekével vagy egy 3 max. 4 tagú kiscsaládnak. Viszont az már más amikor két szülő beköltözik az 5 gyerekével a másfél szobás panellakásba és randalíroznak, meg neveletlenek. De ez amúgy a panelház közösségétől függ.. előre is sorry, nem vagyok rasszista de egy undorítóan koszos cigánytanya és egy rendezett, szép panelház között nagy különbség van.
2014. nov. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Én szívesen laknék panelban.

Nem szeretem az udvart,nem igénylem.

Nem akarok kerttel és egyebekkel foglalkozni.

Elég a benti háztartást elvégezni.

Kevés,egyszerűen takarítható bútor,ízlésesen,nem túlzsúfoltan.

Ezért is tetszenek a modern berendezések,mert annyira egyszerűek és kizárólag használati bútorok.

Semmi olyat nem szeretnék a lakásban,amire nincs szükség,nem használjuk,csak kacat.


Ehhez képest sajna kertes házban lakok még a szüleimmel.

Sajnos ők nem ismerik a modern berendezést,nincs ízlésük,nem értenek a lakberendezéshez.


A panel egyedüli hátránya a zajos szomszédok,illetve ha téged akarnak korlátozni mindenben.

2014. nov. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
lakótelep és lakótelep között nagy különbség van, de szerintem is mindegy, hogy ki milyen házban lakik. Még az ízléstelen berendezés miatt sem nézek le senkit.
2014. nov. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:

Fősulis koromban,albiban a szomszéd öreg néni megakarta mondani,hogy mikor zuhanyozzak,mert áthallani:DDD


Na,az ilyenektől rosszul vagyok:D


És lehetőleg földszinten laknék,hogy mást ne zavarjak a trappolásommal:)

2014. nov. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Én azt vettem észre, hogy azért néznek le engem, mert panelban nem lehet kerti munkákat végezni meg fát vágni/pakolni stb.. tehát a panel lakókat puhánynak nézik. Holott ugyanúgy kijárok bátyámhoz fát pakolni és segíteni mindenben. Viszont már láttam olyan példát, aki panellakó volt és teljesen béna volt a ház körüli munkához, tehát valamilyen szinten jogos, de hát senki sem tehet arról, hogy ilyen helyen él és nincs hozzászokva dolgokhoz.
2014. nov. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
22%

A panellakótelepek lakói nagyrészt a szockomm. rendszer mentalitását gyakorló hónaljszagú,alkesz primitiv bunkópr0lik.

Mire hazaér az ember egy ilyen lakásba,keresztül kell menni olyan ócska csikkes helyeken,olyan moslék külvárosi járatokkal,hogy elhánnya magát.

Biztos kapok egy pár lecseszést,de én így látom a dolgot.

Laktam panelben,nem is egyszer,ismerem Bp.-et.(a kérdező nem biztos,hogy Bp.-re gondol)

2014. nov. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Utolsó, mert nyilván aki fiatal felnőtt és egyelőre nem tud palotát megengedni magának,csak panelos albérletet, az nem tudja, hogy nem Rózsadomb és el kell neki mondani minden egyes alkalommal. Vagy legyek hajléktalan, mert szerinted hozzád nem méltó?

Másrészt mikor anyukámmal éltem, akkor is volt alkoholista szomszéd, pedig családi volt. A lakótársam apjáéknál, akik tényleg drága, jó környéken laknak, szintén akad egy-két érdekes ember (bolond öregasszony, alkoholista fickó, idegbeteg család, stb.)

2014. nov. 22. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
37%

Milyen palotáról,meg Rózsadombról írsz?

Tipikus paneles felfogás,hogy aki nem panelben él,az egy rózsadombi sznob.

Egyátalán nem olcsó a panel,ráadásul a távfűtésével együtt.

Olyan tuti albérleteket lehet találni,hogy az csak na,még a Rózsadombon is,és állítom,még jobban ki lehet jönni.

2014. nov. 23. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
38%

Én nem nézem le őket csak nem értem... Ezért a pénzért már élhető kis házat is vehetnének városhoz közel ,panelhez képest szinte nulla rezsivel,fúrt kúttal ,napkollektorokat raknának fel saját biokertből ennének egészségesen stb, és nem 10 centi választaná el őket a szomszéd üvöltésétől,harákolásától , bulizásától, nem hallatszana a fenti lakó topogása, mosógépe,porszívója, nem áztatnák be évente egyszer a felettük lakók,a kocsi nem kint rohadna az utcán vagy a drágán bérelt garázsban, meg úgy általában lenne egy kis földterület a világban amit a magukénak mondanak. A gyerekek is nem a koszlott panelgrundon züllenének a sok primkó szülő által nevelt pulya közt ,hanem a kertben tudnának játszani, áthívva a haverokat, kutya cica fáramászás stb. A kirándulás nem esemény lenne hanem akár mindennapos dolog.


Hogy ha mondjuk összedőlne a panel, mert a helyihülye szomszéd begyújtja a gázpalackját, akkor mutatnának az égre hogy na ott az a 30 légköbméter egyszer az enyém volt. Ha egy családi ház összedől akkor még a telekre felállíthat egy sátrat és nem lesz csöves egyből .Sarkított példa, de igaz.

2014. nov. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
51%

én a 8-as vagyok.

9-es nagyon jókat írsz,és ez is az igazság.

De a társadalom szelektálódik,és még egy jó ideig lesznek panelek,és meglesz a társadalom azon rétege,akik ott érzik jól magukat.

Az ilyenek köpnek a földterületre,köpnek a kertes házra,és mindenre,ami nem gettós.

2014. nov. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!