Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » 70-es években épült panelben...

70-es években épült panelben aluvezetékes befalazott konnektorba hogy lehet utólag földelést vezetni költséghatékonyan, de biztonsággal?

Figyelt kérdés

Most költöztünk új albérletbe és a lakásban csak a konyhában és a fürdőben van földelt konnektor. Legalább az egyik szobába is szeretnénk 2 konnektorba földelést. A "dobozba" a szobaajtó felett be van vezetve a zöld-sárga vezeték,szóval csak át kellene húzni a szobába az ajtó fölötti lyukon, elvezetni a parketta mellett és bevezetni kívülről a 2 konnektorba.

Ez lehetséges úgy, hogy nem bontjuk ki a falat? Biztonságos is?

(A tulaj azt mondta, keres rá valami megoldást, de félek, hogy ő akarja összebarkácsolni és igaz, hogy sok mindenhez ért, de nem villanyszerelő.)

Hogy lehet ezt érdemben megoldani? Ha lehet, olyan válaszokat kérek, amit szakzsargon ismerete nélkül, de barkácshajlamú nőként én is megértek ;)


2014. nov. 5. 12:41
 1/5 anonim válasza:

Parketta szélénél, ha lehet a szegőléc mögött (akkor nem látszik) el kell vinni a vezetéket, de nem csak a földelést, hanem mindhármat. Az eredeti alu vezetékeket meg ki kell kötni az elosztónál, arra nincs szükség már.

A földtől meg felviheted a konnektorig kábelcsatornával, vagy ha igényes vagy, akkor be kell marni a falba (nem kell túl mélyen, 2 cm elég), ilyenkor semmi nyoma nincs az átalakításnak, hiszen a szegőléc mögött nem látszik a vezeték, azon a kis fél méteres függőleges szakaszon meg be van falazva.

2014. nov. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
23%
Biztonsággal? Csakis szakemberrel, a helyedben nem mernék nekiállni barkácsolni az elektromos hálózaton. Végrendeleted van egyébként ?
2014. nov. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#1 Az ajtófélfa mellett nem baj, ha fut egy ilyen vezeték? Egyedül ott látszana ki.


#2 Nem akarok hozzálátni barkácsolással, nem tudom, ezt miből gondoltad. Az volt a kérdés, hogy hogy lehet megcsinálni.

2014. nov. 6. 07:33
 4/5 anonim ***** válasza:
OFF:2. vagyok: abból gondoltam, ha villanyszerelővel csináltatod, nem neked kell a megoldást kitalálni.ON
2014. nov. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

"#1 Az ajtófélfa mellett nem baj, ha fut egy ilyen vezeték? Egyedül ott látszana ki"


Miért lenne baj? Mehet akár végig is kívül, legfeljebb ronda lesz, más hátránya nincs :D

2014. nov. 7. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!