Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem megy a fizika? Mit...

Miért nem megy a fizika? Mit csinálhatnék még?

Figyelt kérdés

Egyszerűen s*egg hülye vagyok hozzá... Minden évben egyre rosszabb... Tavaly meg tavaly előtt is 2,1-re mentem át..


Ez az utolsó év, és rettegek, hogy meg fogok bukni.. Egyébként kémiából nem vagyok rossz, és matekból sem.. Jó egyikből sem vagyok valami zseni, de ha készülök a témazárókra 1-2 órát, akkor azért a 4-es, 5-ös mindig megvan.. A biológiát meg imádom.


Fizika dolgozatokra meg készülhetek fél napokat, és akkor se értem.. Egyszerűen már ott tartok, hogy tanulok 5 percet, sírok 10-et, és így tovább...


Megtanulom a képleteket, nem azzal van a baj, és be is tudom helyettesíteni, de általában nem ilyen egyszerű, mert nem midnegy, hogy merre mutat az erő, vagy tudom is én, de mindig van valami 'érdekesség'.. Komolyan, olyan mintha az agyam egyszerűen nem akarná befogadni az információkat..


Mit csinálhatnék? Nem akarok megbukni, de egyszerűen nem megy..


17/L


2014. nov. 24. 20:33
 1/4 anonim ***** válasza:
31%
Erd el h adjanak ra igazolast! :) ezt diszlexianak hivjak...
2014. nov. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
biztos tart a tanár tanuló szobát és ha egyszer valaki rendesen elmagyarázza utána, nagyon könnyen fog menni :) 15/L
2014. nov. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kedves #1cáfolnám a feltételedet. Ez a diszlexia :" A diszlexia a nyelvvel, a beszéddel és az olvasástanulással kapcsolatos részképességzavar. Fő tünete az olvasási képesség elmaradottsága az életkor, iskolázottság és intelligencia alapján elvárható szinttől. Problémát okozhat a betűk, szavak, és számok felismerése, leírása, a leírt betűket felcserélhetik, vagy ellenkező irányban olvashatják. Az olvasott szöveget nehezen, és hibásan idézik vissza, lényegét nem tudják visszaadni. A diszlexiának - olvasási zavarnak -, de a diszgráfiának, a diszkalkuliának, azaz a részképesség zavarainak is, az egyik kiváltó oka látásszervi zavar, látóideg-pálya rendellenesség."

Ha más tantárgyból megtudja tanulni-aki megírja négyes ötösre az érti is amit meg kell tanulnia.


Fizikára rátérve

Fontos,hogy értsd a tananyagot.

Ha a számolást érted onnan már könnyebb dolgod van, hogy megértsd.

Még írj, hátha segíthetek.

2014. nov. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Firedoom ***** válasza:

Gepesznek tanulok ha csak erok meg hasonlok vannak irhatsz ide is. A tanarunk hat nem nagyon van a toppon, de egy ket kivetellel ertem az anyagot. Azt tudom javasolni, hogy ne a tankonyves feladatokat csinalgasd, fogj egy par tollat meg meg valamit epits fel belole egy testet vagy amit eppen tanultok, talalomra vedd fel az adatokat es azt csinald. Hidd el erdekesebb lesz.

Mint pl egy adott fem lapka, adott anyabminoseggel hanyszor birna el a kocsinkat maradando alakvaltozas nelkul :D Szerintem nem ilyet tanultok, de azert probald ki amit mondtam ;)

2014. nov. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!