Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nehezebb férfinak lenni...

Miért nehezebb férfinak lenni mint nőnek? Van olyan hasonló biológiai dolog a férfiaknak mint a nőknek a menstruáció?

Figyelt kérdés
olyan válaszoktól kíméljenek ahol az fejtik ki miért rosszab nőnek lenni mint férfinak(jajj,elnyomók,elnyomottak) ;) koszi

2014. nov. 29. 22:58
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
77%

Én nem szeretnék férfi lenni. Nekik mindig határozottnak és erősnek kell mutatniuk magukat, hogy a társadalom elfogadja őket. Aggódnak folyton a magasságuk miatt, a péniszméretük miatt. És a legtöbb nő azt mondja, hogy a szülés volt élete legszebb-legjobb dolga. A férfiak nem lehetnek részesei annak, hogy ott növekszik bennük egy új kis élet.

Menstruáció... azért a nők nagy része nem szenved tőle annyira, kisebbségben vannak azok, akiket tényleg megbénít, hánynak-megy a hasuk, fetrengenek, stb. Kellemetlennek kellemetlen persze, és néha rosszkor jön, de nem elviselhetetlen. Biztos vagyok benne, hogy nagyon elveszettnek érezném magam, ha most férfinak kéne hirtelen lennem. Örülök, hogy nő vagyok.

2014. nov. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
87%
Persze hozzáteszem, hogy ez itt, ebben a világban, kultúrában igaz csak. Régen a nőknek sokkal nehezebb dolguk volt, mint most. Egyetemre járok, 100 évvel ezelőtt ez lehetetlen lett volna. És persze ott vannak azok a férfiközpontú kultúrák, ahol tényleg nehéz a nőknek, mert nem hogy nem dolgozhatnak, de sokszor véleményük sem lehet.
2014. nov. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
20%

1.nem minden nőnek egyforma a menstruáció

2.a szülés sokkal veszélyesebb és fájdalmasabb ha ilyen példákat akarunk.

3.a férfi lét nehézsége főképp nem közvetlenül csak bilológiai. de végeredményben a legtöbb fejlett országban rosszabb férfinak lenni mint nőnek, ez kutatásokon alapuló tény.


4.akik nem ismeri kel ezeket általában "feministák". a feminizmus egy szexista gyűjtőcsoport a lelkileg éretlen lányok számára. olyasmi mint a neonácik és hasonló csoportok amik gyűlölködni gyűlnek össze, mert frusztrálja őket valami. pl saját nőiességükkel van problémájuk.


"Baromság. Én már voltam mindkettő, és férfinak lenni sokkal könnyebb. "


nem csak az ítélheti meg aki szubjektív dolgokat élt meg. mellesleg akár irónia vagy sem, más transznemű "férfiak" szerint férfinak lenni sokkal rosszabb mint nőnek.


"Én nem szeretnék férfi lenni. Nekik mindig határozottnak és erősnek kell mutatniuk magukat, hogy a társadalom elfogadja őket. Aggódnak folyton a magasságuk miatt, a péniszméretük miatt. És a legtöbb nő azt mondja, hogy a szülés volt élete legszebb-legjobb dolga. A férfiak nem lehetnek részesei annak, hogy ott növekszik bennük egy új kis élet.

Menstruáció... azért a nők nagy része nem szenved tőle annyira, kisebbségben vannak azok, akiket tényleg megbénít, hánynak-megy a hasuk, fetrengenek, stb. Kellemetlennek kellemetlen persze, és néha rosszkor jön, de nem elviselhetetlen. Biztos vagyok benne, hogy nagyon elveszettnek érezném magam, ha most férfinak kéne hirtelen lennem. Örülök, hogy nő vagyok."


például. de a nő is aggódnak sok dolog miatt.

2014. nov. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem ez iszonyatosan korfüggő. Fiatalon nőnek sokkal jobb lenni, ha az illető rendelkezik egy minimum átlagos külsővel. Ha nem válogatják szét az agyukat, akkor nincsenek párkapcsolati problémáik, az egész oktatási rendszer a maga magoltató, felesleges információkat megtanultató hülyeségeivel és eltúlzott humán vonalával abszolút a nőknek kedvez. Az egyetemista csajoknak pedig életbácsi szó szerint tükörfényesre nyalja a fenekét, mert mindenhol ők vannak a középpontban.

Aztán a munka férfi dominanciájú világában éles váltás van, ráadásul a férfiak kevésbé öregednek rosszul, mint a nők.

Összességében szerintem, 25-30 éves korig nőnek ezerszer könnyebb lenni, utána azonban a férfiaknak áll a világ.


24F

2014. nov. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
koszonom:)
2014. nov. 30. 15:38
 16/17 anonim ***** válasza:
17%

14:

ez enm igaz. ha igaz lenne, akkor enm a férfiak halnának hamarabb és nem lennének olyan munkák ahová nőként sokkal könnyebb bejutni.

ráadásul az átlag férfi és nő fizetése közt nincs is különbség. ellenben a nő költi el a fizetés 2/3 - 3/4ét. ez is felmérési tény.

egy idősebb nő szintén több segítséget kap pontosan azért ami, mint egy idős férfi.

a világot nem a férfiak dominálják hanem az erős emberek. amik többsége férfi, de ettől nem lesz minden férfi erős. az más kérdés hogy a nőnek az nem férfi aki nem erős. ugyanígy lesz minden nő prosti.

2014. nov. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg vannak munkák, ahová nőknek nehéz bejutni. Bátyám exbarátnője dicsérettel diplomázott az orvosin, de elküldték egy kórházból, mert nő nem kell szívsebésznek. Egyszerűen nem nők a szívsebészek. De persze ha egy férfi elmegy óvóbácsinak, akkor meg azt mondják, hogy pedofil stb. Szóval mindkét nemnél vannak olyan munkák, amik nehezek a számukra. Ha egy férfi divattervező akar lenni, vagy fodrász, akkor melegnek nézik, ha egy nő felső vezető lesz, akkor biztos karrierista és így tovább. De ez mindkét oldalon a kisebbség: kevés nő akar szívsebész lenni, pláne kevesen végzik el dicsérettel az orvosit. Kevés férfi lenne fodrász. A kirívó embereknek mindkét oldalon nehéz, de az emberek 90%-a, aki szürke kisegér, azoknak ugyanolyan nehéz. Kirívónak lenni meg mindig és mindenkor nehéz volt.
2016. márc. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!