Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki állatokkal beszélget, az...

Aki állatokkal beszélget, az is "bolond" mint aki magában?

Figyelt kérdés
Manapság egyre elterjedt divat, a fiatal,és idős egyedül élő nőknél,hogy ilyen pici,apró termetű kiskutyákat tartanak,ami még a tacskónál,is kisebb. És azt vettem észre,hogy a manapság szinte divatosan elterjedő apró kiskutyák nagyon trendy-k! A gazdijuk nem csak néhány szót szól hozzájuk,hanem beszélget,vitatkozik,és veszekszik is velük. Sőt gyakran hallom,hogy párbeszédet folytat,a kis jószággal,aki nem válaszol. Nekem csak egy madárpókom van,mivel nem tudok sok időt szentelni a sétáltatásra,és Én vele szoktam beszélgetni. Gondolván arra,ha kutyával,macskával nem ciki beszélgetni,és veszekedni,akkor egy pókkal sem. Nem jól mondom? Igaz,a kutya és a macska hallja,az ember hangját,és érti is,mert akkor nem lehetne tanítani. De vannak csajok,akik órákat beszélgetnek,a parkban a kutyájukkal. De igazából az állatok csak a mesékben tudnak beszélni,a valóságban nem. Akkor akik órákat veszekednek a kutyájukkal,azok nem zizik? Vagy talán a Nils Holgerson rajzfilmen nőttek fel. :D Én ismerek egy olyan embert,aki a szomszédom és mellettem lakik,Ő pl a gyümölcsökkel,és zöldségekkel beszélget,és veszekszik,amit a piacon,vagy a sarki zöldségesnél vesz naponta. Akkor a szomszédom még nálam is füttyösebb? Vagy Ő talán a gyümölcsök falva lakóin nőtt fel.

#állat #vagy gyümölccsel jobb beszélgetni?
2014. dec. 4. 22:12
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ja,és a szomszédom azt is mondta,hogy a növények is értik a beszédet,és a gyümölcsök is. És "Őket" nem kell levinni sétáltatni,és nem piszkítanak be a lakásba.
2014. dec. 4. 22:15
 2/13 anonim ***** válasza:
Hat ez... Eleg fura. A zoldseges
2014. dec. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

A legtöbben akik nagyon kicsi kutyákat tartanak jó részt gyerekként kezelik az kutyát.Hol ott egy csivava is ugyan olyan kutya mint egy német juhász.


Nekem két bichonom van(5 kg-sak).Utcán nem beszélek hozzá,csak ha kutyához engedem,hogy "szépen".

Itthon meg simán beszélek hozzá :D Engem nem zavar. Nem érzem magam annyira egyedül. Beszélek hozzá csóválja a farkát,nyilván jó,hogy foglalkozok vele,kellemes a hangsúlyom számára.

Embereknek jobb a lelkének ha vmihez beszél,mintha értené.


Ettől senki nem kattos :D


Bár azért egy fához mondjuk nem beszélnék.

2014. dec. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ez tulajdonképpen az ember reakciója az elidegenedő világban, ahol nincs megfelelő emberi partnere a beszélgetéshez. Az egyedül élő, a sokat egyedül levő, esetleg zárkózottabb, netán gyerektelen emberek a természetes társalkodási, szociális, esetleg gondozási igényüket sokszor így élik ki. A növényeknél meg tudományosan nagyon nehezen igazolható egy ilyen "társas" kapcsolat pozitív hatása a növényekre, de az tény, hogy ilyenkor a gondozó biztosan jobban és többet gondozza a növényt.
2014. dec. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Én beszélek magamban is, a kutyámmal is, a szobanövényeimmel is, meg tulajdonképpen mindennel tudok. (emberekkel kevésbé az igaz)

Magammal egész párbeszédeket tudok megbeszélni :D

Nem gondolom, hogy zizi lennék:)

2014. dec. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Aki istennel beszélget az bolond? És aki allahhal vagy krisnával vagy napóleon szellemével?


A macskák amúgy szinte mindent megértenek, amit mondasz nekik. Lereagálják, felfogják.

Én sokat beszélte mindegyik cicámmal és az tudod milyen, amikor magyarázod neki, hogy mit nem kéne csinálni?

Erre ő hátat fordít, lelapítja a füleit és látványosan úgy tesz, mint aki süket?

Hogy minden érzést ki tudnak fejezni, hogy mindent pontosan megértenek?


A pókod nem ért meg semmit, mert csak egy hülye ízeltlábú.


Vagy az is lehet, hogy csak azért beszélünk hangosan amikor egyedül vagyunk, mert tudjuk, hogy nem vagyunk egyedül :)

Soha sem.

Doctor Who Listen, ajánlom figyelmedbe, miért beszélünk olyankor is hangosan, amikor senki nincs a közelünkben?

2014. dec. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A kutyàhoz beszélni kell mint a gyerekhez ..érti mert nekem egy tacskóm volt meg mopsom mindent megértettek..most van egy bébi f.bulldogom pàr napja van itt de hallgat a nevére ha jutalomfalatot kap mondom gyere finom màr fut..visszahozza a labdát kezd szobatiszta lenni bàr az alà letett leragasztott pelust lopja beviszi a helyére ha nem vagyunk itthon :( annyi türelem kell mint egy gyerekhez..de ha rosszat csinàl muszàly büntetni ..

bàr géza szerint zakkant egy nő vagyok..főleg ha a kocsiba morgok ha az idiotàk felelőtlenül előznek nem indexelnek ha kimennek a körforgalomból..ha indulok béla arkangyalhoz beszélek vigyàzzon ràm épségbe hazaérjek..

2014. dec. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én is szoktam a kutyámnak, macskámnak, nyuszimnak beszélni. Nincs ezzel gond.


A növényhez beszélgetés sem gáz.


Azokat a kis méretű kutyákat tényleg sokszor gyerekként kezelik. Mondjuk én is úgy kezelném lehet, csak épp 30-40 kilóval nehezebb fajtát választanék. :D

2014. dec. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Mondjuk én is de lakàsba nem lehet..meg a nagyot a gyerek nem tudja sétàlltatni :(

hu még ezzel a bébyvel is van sok gond..de boldogsàg is..

2014. dec. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi baj nincs azzal ha beszélnek a kutyához, növényhez, pókhoz vagy bármihez.

Ne keverjük össze a "trendységgel" hogy kisbabaként tutujgatják az ölebeket.

Sajnos se kutyám, se macskám, de mikor volt, beszéltem hozzájuk. Növényeim vannak, néha beszélek hozzájuk, megdicsérem ha szépen nőnek. Kinek árt az? Attól semmi baja az emberi kapcsolataimnak...

2014. dec. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!