Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet valakivel megértetn...

Hogy lehet valakivel megértetni, hogy nem ér többet, hiába van érzelmi kapcsolata, és idővel még ennyit se fog érni?

Figyelt kérdés
Na. A lényeg, hogy kinéztem egy házat. Nekem mindenben megfelel, kivéve az árát. Én felajánlottam érte az itt reális árat, sőt, kicsit felé mentem. És erre jön az eladó, hogy de őt érzelmi szálak fűzik a házhoz, mert ott nőtt fel. Adjak érte 1,5x annyit. Nincs annyi pénzem, de ha lenne se adnék, mert én egy reális árat szeretnék adni érte. Nekem kellene, mert apámékkal nem jövök ki, így menekülnék. Nem egy csúcshiperszuper villa, egy régi hosszúház, 2 szoba, konyha, nyárikonyha. De tavaszig nyélbe akarom ütni az üzletet, hogy a jóidővel kezdhessem csinálni, hogy minél hamarabb húzzak itthonról. Hogy lehetne észérvekkel meggyőzni az eladót, hogy nem fog többet érni, és ha elhanyagolják, akkor tönkremegy, és még a telekárat se fogja érni egy lebontandó házzal? Tudom családon belül, mert volt már példa, hogy 5 millió alatt nemadják, aztán 3 alatt, és végül 2-ért kelt el, mert 7 év után az elhanyagolástól megrogyott a sarka, le kellett bontani. Mit javasoltok? Közel van mindenhez, tesómékhoz egy utca, de már nem belváros, úgyhogy nekem pont jó lenne. Ötlet?
2014. dec. 7. 21:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha olyanok, hogy nem késelnek le vidd el a pénzt és mutasd meg nekik. Talán ha látnak annyi pénzt, az felülírja az érzelmeiket. Bár szerintem ennyit akarnak érte és ész érvekkel nehéz lesz meggyőzni őket. Ha meg tényleg az érzelmek vezérelnek, akkor nem igazán győzhetsz ész érvekkel. Mondj te is egy személyes, megható történetet.
2014. dec. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi első. :) Nem hiszem, hogy megkéselnek, öreg házaspár árulja, szülői ház. Nem tudom, ez nek felvágás-e. Viszont a személyes történet tényleg hatásos lehet. :D Most ha odaállítanék az x millióval, megvillantanám, akkor meg lehet úgy gondolnák, hogy biztos van neki, rakjunk még rá fél milliót. Nem tagadom, 1,5 milliót kívánok adni a házért, kb 500.000 Ft-ból kívánom felújítani, és így marad még pár százezrem a nemvárt kiadásokra. Tudnék érte 2-t adni, de se melléképület rajta, meg elég mélyen van a telek, tehát még tölteni is kéne rajta. Haverom igyen hozna földet, de ez megint más. Jelenleg aktuális piaci ára itt egy központi 2000 m2-es összközműves teleknek 1,5 millió Ft. Ez a telek 1000 m2, és nincs gáz. Valamint ezerből egy embernek ha kéne most egy 60-70 éves parasztház, tehát ők is megmondták, hogy a telek ami ér valamit. Nem tudom, mi tévő legyek, szívem húz arra, hogy még épp adjam meg érte a 2 milliót, de az agyam azt, hogy a 1,5 ami a piaci ár, annak ne menjek felé. Nem tudom, hogy én is mit tegyek.
2014. dec. 7. 22:37
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem muszáj villogtatni a pénzt elég, ha mondod, hogy ennyit most is tudsz adni. Meg család, gyerekek, szeretnél egy ilyen házat. Szépen felújítanád, más lehet, hogy ledózerolná egyből, meg nincs gáz, azt is pénz bevezetni. Sajnos nem tudsz többet adni, de ha elmennél 2-ig, lehet belemennének 1,6 M-ba is.
2014. dec. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mond el ezeket az észérveket,amiket előttem elmondtak, és meglátod,hogy hogy viszonyulnak,mondhatod, ha nagyon nem,hogy akkor 1600000-ot adnál érte
2014. dec. 8. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hol van ez, Borsodban? Újbudán egy garázs is drágább...
2021. ápr. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!