Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért száll el az emberek...

Miért száll el az emberek agya a pénztől?

Figyelt kérdés
Én azt figyeltem meg ,nem csak itt nálunk hanem mindenfelé,ha valaki meg gazdagszik akkor akkora arca lesz mert luxus kocsijai házai vannak meg külföldön nyaralgatnak meg minden.Miért változnak hirtelen az emberek ekkorát a pénztől,anno csupa csórók voltak sok pénzhez jutnak meg már azt sem tudják honnan jöttek.
2014. dec. 12. 12:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Az hogy szep nagy haz auto stb ertheto ugyanis a penzt elvezikmki, ezzel nincs is problema!

De abban igazad van hogy a penz mellet az egyeniseg szemelyiseg is valtozik, nahhhh ez az amit utalok.

Ugyanis attol meg embernek kell maradni mert epp jo megyen a sorsunk.

Nekem is jobb lett az eletem mind ami eddig volt, de sohasem felejtenem el azt honann jottem, es miaz ha nincs!

Ugyanugy akar a kinaiba feloltozom, nem oltozom draga ruhakban, csak a haz es az auto ami valtozott!

De szemlyisegem nem ! Barati korom sem valtozott meg, ahol eddig leultem enni,inni ezutan is lefogok!

2014. dec. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Mert a pénz hatalmat ad ebben a világban és a felszínes gondolkodás ezt a pénz által nyújtott hatalmat abszolutizálja.
2014. dec. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Ha az ember eletkorulmenyei megvaltoznak, akkor megvaltozik a szemelyisege is. Ez teljesen normalis. Gyakran ezt a valtozast itelik meg ugy a kivulallok, hogy az erintett bekepzelt lesz, vagy nagykepu, vagy barmilyen egyeb negativ dolog, de ez nem biztos hogy igy van.
2014. dec. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

ma 13:28


Hát merem állítani neked hogy nincs igazad,talán csak ritkán de egyébként nem egy itteni gazdaggal is futottam már össze és olyan mértékben meg változtak hogy szinte lenézik az embereket vagánykodnak dicsekednek azzal amijük van,mutatják hogy kik ők pedig ismertem még őket mikor csórók voltak,másképp is viselkedtek,most meg a hatalmukat fitogtatják.Akiket te említesz az olyan mint a fehér holló.

2014. dec. 12. 15:18
 5/16 anonim ***** válasza:

"y szinte lenézik az embereket vagánykodnak dicsekednek azzal amijük van,mutatják hogy kik ők"


Vagy pedig nehany termeszetes reakciot igy ertelmezel, tevesen.

2014. dec. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

ma 15:28


HA HA HA ez még viccnek is rossz,ja mondjuk igazad van pl mikor egy helyen előttem fitogtatta a fickó a pénzét hogy a feleségének évente vesz új kocsit,meg hogy jaj ő mennyit keres meg mijei vannak meg sorolhatnám igen ez biztos természetes reakció amit én el túlzok,ja és olyan lefitymálóan tekint az emberre,biztos én képzelődök,meg még egy pár millió ember.

2014. dec. 12. 15:41
 7/16 anonim ***** válasza:

Lehet hogy o csak elmeselte, nem fitogtatas celjabol.


Ha en elmondom neked hogy evente 2x megyek nyaralni, egyszer telen, egyszer nyaron, akkor csak tenyt kozlok. Te meg lehet nagyzolasnak veszed.


Erted mar?

2014. dec. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Kurtz Bickle ***** válasza:

Idemásolom egy az egyben egy blogbejegyzésem:


"A sok pénz tönkretesz. Az adott nő, vagy férfi tönkretesz. A hatalom tönkretesz. Előtte mennyire más ember volt! Ugye?

Pedig nem így van. Ezek csak megszüntetik a kötöttségeket, amik a hiányukban alakultak ki. Ha valaki elhagyja a családját, mert rászakadt a lottóötös, az bizony nem a pénz romlottságát bizonyítja, hanem azt, hogy ez a valaki nem volt őszinte; csak a (viszonylagos) "nyomor" tartotta abban az állapotban, amiben előtte volt. Mert a pénz - jelen példánál maradva: annak hiánya - köthet egy adott helyhez, adott személyhez, adott élethez. Amint megszűnik a hiányból adódó sok kompromisszum és gátlás, az ember rátalál önmagára. Lehet, hogy csúnya az a valami, amit ilyenkor felfedez, de legalább őszinte.

(Őszinte? Nem csak kevésbé hazug, mint az előző? És mégis mitől lenne ez kevésbé hazug? Hiszen ez is egy körülmény, meg az is egy körülmény. Ki dönti el, hogy melyik körülmény tesz minket "igazabbá"?)

A hűséggel szintén hasonló a helyzet: Attól senki sem lesz hűséges, hogy bezárjuk a pincébe. Egy ember hűségére nem lehet vigyázni, nem lehet felügyelni. Ezek mind a fejünkben vannak; a külvilág csak helyzeteket, lehetőségeket ad, hogy kipróbáljuk, megélhessük eme dolgokat. Mert így ismerszik meg az ember."

2014. dec. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

ma 19:11


Úgy látom nem álltál sorban mikor az észt osztották,vagy neked már nem jutott,most bábozzam el neked,hogy hogy adta elő vagy mi.

2014. dec. 12. 22:47
 10/16 A kérdező kommentje:

ma 21:06


Ez szerintem csak a te látáspontod,szerintem meg a pénz igenis befolyásoló pont úgy mint a hatalom is,nekem ne hogy azt ad már be hogy míg csóró valaki egy tünci münci aranyos ember ami hazugság aztán a pénztől meg gerinctelen féreg ami az igazság.Én azt mondom a pénz és a hatalom pusztán csak meg ront,sőt vannak akik bele is diliznek.

2014. dec. 12. 23:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!