Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A személyiségemet azt én...

A személyiségemet azt én alakítom ki magamnak vagy azt öröklöm a szüleimtől?

Figyelt kérdés

2014. márc. 8. 16:57
 1/9 anonim ***** válasza:
58%

65-70%-ban öröklöd, a maradék befolyásolható mindenféle külső tényezők által (iskola, barátok, szülők, tanárok, élmények, stb.).


Jöhet a lepontozás, de ez mára pszichológiai tény.

2014. márc. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%

Jól mondja az első.

Én még kevesebb %-t voksolnék mondjuk a szülői befolyásnak, attól függ ki mennyire lesz tudatos az életét tekintve.

2014. márc. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
45%
Ahogy az első mondja. A százalékkal viszont nem értek egyet. Szerintem sokkal kisebb %-ban öröklött, nagyobb százalékban pedig a szülők, környezet, neveltetés stb.
2014. márc. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Illetve attól függ, hogy a szüleidtől öröklöd című dolgot, genetikailag érted (például finomabb idegrendszer, mozgáskoordinációs érzék, egyéb agyi működési funkciók, amik akár meghatározzák az alaptemperamentumot is, vagy ki mennyire érzékeny), vagy a neveltetés, ami inkább áll neveltetésből, és jobban alakítható, mert ez nem egészen biológia, hanem szokás kérdése.
2014. márc. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
49%

Kérdező: Személyiséget soha nem örökölsz senkitől, csak a személyiséged alapjait, és azt sem mindig a szülidtől, ugyanis létezik olyan, hogy atavizmus: visszaütés a távoli ősökre.


A személysiéged legmélye az a tisztán hozott anyag. Ezt lehet befolyásolni jó vagy rossz irányba neveléssel, a környezet ráhatásával. A szüleid sem feltétlenül befolyásolják a személyiségedet, mert a kicsi gyerek mindig megkeresi magának azt az embert, aki lelkileg a legközelebb van hozzá.

2014. márc. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
kedves első honnan veszed hogy 60-70%-ban örököljük
2014. márc. 8. 20:05
 7/9 A kérdező kommentje:
apukám az nyitott erős személyiség, anyukám viszont zárkózott de ennek ellenére is erős egyéniség. Csak én vagyok nyápic gyenge jellem. Külső megjelenésben apukámra hasonlítok
2014. márc. 8. 20:20
 8/9 anonim ***** válasza:

#5-s


erről még nem is hallottam így, tudnál erről ajánlani valami irodalmat, vagy ahol többet lehet erről olvasni?

2014. márc. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Pl.:

[link]


Bár itt "min. több mint 50%-ról" beszél a szöveg. De rengeteg kutatás, tanulmány született már erről, és a legtöbb 50+%-70% közé teszi az öröklött tulajdonságokat.


[link]


Itt is több, mint 50%-ról beszélnek, de más területeken 60-70%-osról is (nem viselkedés, hanem pl. intelligencia és egyéb tulajdonságok).

2014. márc. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!